Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, a barátnőm úgy...

Babát várok, a barátnőm úgy gondolom irigy rám. Miért van így, ti is tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Évek óta barátnők vagyunk. Úgy érzem irigy rám, soha nem kérdezi meg mi újság velem, esetleg hogy vagyok. Ha beszélünk, csak róla esik szó, én nem érdeklem. 1-2 alkalommal meséltem a babóról, az ultrahangról, de nem részletességgel, akkor csak 1-2 szóval válaszolt. Nagy arcon csapás volt ez számomra, mert azt hittem ő is osztozik majd az örömömben, hiszen én is nagyon örülnék neki, ha ő terhes lenne. Ők nem terveznek még babát, tehát nem arról van szó, hogy neki fájna, mert nem jön össze. Úgy érzem lassan véget ér ez a barátság, de annyira bánt, hogy egyszerűen nem tudom elengedni a gondolatot. Azt még hozzá kell tenni, hogy amikor neki kérték meg a kezét, akkor mindenkinek le kellett borulnia előtte, ez szinte elvárás volt és én természetesen nagyon örültem vele együtt...


Ti is tapasztaltatok ilyet, ha igen, hogyan léptetek túl rajta? Én nagyon lelkis vagyok, nekem ez nem megy olyan egyszerűen.



2017. okt. 27. 08:26
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
57%

Igen sajnos az ilyen nehéz...

Mikor mondtad el neki? Lehet csak egy kis idő kell, hogy megszokja a gondolatot.

Próbálj csinálni vele olyan programokat mint eddig. :)

És ne add fel, ha olyan jó barát melléd fog állni, lehet picit később. :)

2017. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
41%
Nem biztos, hogy irigy. Csak azok közé tartozhat, akiket nem érdekel az ultrahang. Miért hiszik a terhes nők, hogy mindenkinek velük kell foglalkozni? A terhesség egy természetes dolog.
2017. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem ez az első eset, hogy így viselkedik. Ha neki valami nem tetszik, akkor megsértődik, mint egy kislány. Én ezt a fogalmat nem ismerem, én a problémamegoldás és beszélgetés mellett vagyok...a sértődés nem visz előre. Ráadásul mindig indokolatlanul. Hosszú lenne itt ezt most részletezni, mióta neki párja van (1 éve) nagyon megváltozott a kapcsolatunk, egyre csak távolodunk egymástól. Természetes dolog, hogy az ember a szerelmével szeretné tölteni a legtöbb időt, de mikor neki nem volt senki, nekem igen, akkor is elvárta, hogy heti 2-3-4 alkalommal találkozzunk...ha nem így volt, sértődés. Ez a találka mára leredukálódott havi egy találkozásra max. Gondoltam ez majd újra összehoz minket, de úgy tűnik én hiába próbálkozom. Nehéz elengedni...
2017. okt. 27. 08:34
 4/47 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló. Én nem tudom, hogy mit hisznek a terhes nők, de én nem hiszem azt, hogy én vagyok a világ közepe. De azért igazán jól esne, ha a közvetlen környezetem, a hozzám legközelebb állók örülnének annak, hogy én most egy babának fogok életet adni...ennél nagyobb dolog kevesebb van a világon és nem is várom el, hogy vadidegenek átadják a helyüket a metrón, vagy előre engedjenek a sorban...ez nem betegség, hanem egy állapot. De úgy látom nem értetted a kérdésem lényegét.
2017. okt. 27. 08:36
 5/47 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanigy jartam. 10 evig a legjobb baratnok voltunk, heti 3-4 szer talalkoztunk. Mikor 6 hetesen elujsagoltam, hogy terhes vagyok, azota nem keresett.

Hivtam, irtam neki, nem volt valasz. Ennek tobb mint 3 eve, azota sem tudok rola semmit. Hatalmasat csalodtam.

2017. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
86%

Én is így jártam. Annyi különbséggel, hogy az én barátnőm nagyon régóta szeretett volna babát, nem jött össze, nekem meg azonnal, még nem is nagyon tudta senki, hogy szeretnénk babát, de már terhes is lettem. Először úgy tűnt, hogy örül velem együtt. De szèp lassan leépült a kapcsolatunk, már nem is találkoztunk, csak messengeren néha váltottunk pár üzenetet. Aztàn amikor már a vége felé jártam a terhességnek újra megkeresett. Elmondta, hogy nehezen dolgozta ezt fel, és idő kellett neki. Utàna nem sok időn belül ő is terhes lett. Azóta már neki is megszületett a babája és minden héten találkozunk.

A ti esetetekben inkább arról lehet szó, hogy megváltozott az érdeklődési körötök. Más lesz az életetek, neked már a terhességed és majd később a gyereked és a családod lesz a legfontosabb. Szerintem neki is csak idő kell.

2017. okt. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen helyzetekben derül ki, hogy ki a barát. Nagyon kevés ember tud örülni más boldogságának sajnos. Lépj tovább.
2017. okt. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
35%

mondjuk lehet, hogy nem érdekli.

nekem is volt terhes bnőm, de engem nem érdekelnek a gyerekek, nem is akarok, nem kérdezgettem állandóan, hogy mi van vele, csak néha.

2017. okt. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ő imádja a gyerekeket, nem arról van szó, hogy nem érdekli a gyerektéma. Sajnos

2017. okt. 27. 09:05
 10/47 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem azt, aki azt írja, hogy őt nem érdeklik a gyerekek.. :D Oké, és akkor innentől az sem érdekel, akit szeretsz, aki a barátod, mert egy gyerek van benne? Már nem kérdezed meg, hogy hogy van, csak ritkán, mert ott egy gyerek is, és az téged nem érdekel? Attól még ott van a gyerek körül a barátnőd is. :D Bocsánat az OFF-ért, de nagyon szórakoztató és egyben elkeserítő volt számomra ez a válasz. A terhes ne csináljon úgy, mintha csak erről szólna minden (ezzel egyébként egyet is értek) de a barátok csinálhatnak úgy, mintha innentől már csak ez lenne.
2017. okt. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!