Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38+5 naposan semicilin 500mgot...

38+5 naposan semicilin 500mgot irt fel az orvos a vizeletem miatt. Napi 4x1et. Viszont barmikor szulhetek. Merjem igy szedni ha az anyatejbe nem kerulhetne?

Figyelt kérdés
Azt irjak hogy szoptatas alatt tilos! En eleg sokat gorcsolok mar es barmikor johet a baba mivel.tobb mint 4kg! Es most ezt kene szednem.Hath kisse beijedtem hogy az anyatejbe jut..illetve kell meg melle valami.mas is? Mert azt a doki nem mondta csak a patikus javasolt kupot

#baba #fertőzés #semjcilin
2018. szept. 7. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:

A kismamáknak olyan antibiotikumot írnak fel amit szedhet.

Mérlegelj.Inkább kiteszed az újszülött gyereked egy bakteriális fertőzésnek, egyúttal te sem gyógyulsz meg, vagy azon aggódsz, hogy bekerül az szervezetébe az antibiotikum az anyatejjel, amit egyébként ideiglenesen lehetne más női tejjel helyettesíteni.

2018. szept. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1hónapja szültem.Én is szedtem a szülés napjáig,nem volt/lett gond.Szedtem mellé probiotikumot is.Szerintem is többet árthatunk azzal ha nem szedjük.
2018. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Milyen probiotikumot szedtel melle:)?
2018. szept. 7. 22:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Linexet.Délelôtt és délután egyet.2órával a Semicilin után.
2018. szept. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem normaflore van itthon🤔😟 az vajon jo lehetne?!
2018. szept. 8. 02:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztos jó.Szerintem mindegy,nekem is a gyógyszerész ajánlotta ezt,csak azért választottam,a dokim azt mondta akármelyik jó.
2018. szept. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Koszonom. Akkor szedem amig tudom..:/:D illetve sztm a tozegafonya teat kapszulaval folytatom mert abbahagytam azt is ...de a hugyutakra az nekem jo szokott lenni
2018. szept. 8. 07:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az orvos azt mondta, természetesen szedni kell. Császárnál is mindig ampicillint adunk profilaxisnak, sőt, ha valakinek streptococcus fertőzése volt, akkor is ampicillint adunk a vajúdás alatt.
2018. szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megint rossz hozzáállás, hogy -"szedem amíg tudom".Az antibiotikumot ha elkezded, be kell szedni az utolsó szemig.Nem szabad abbahagyni!
2018. szept. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!