Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség valójàban 38 hét?

A terhesség valójàban 38 hét?

Figyelt kérdés
2018. szept. 14. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha fogantatás napját veszed alapul akkor 38-40


( de csak inszem és lombik esetén biztos a nap, emiatt az utolsó fix időpontot, a mensit veszik alapul.. Így 40-42 hét a terhesség)

2018. szept. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor egy hosszabb ciklus esetèben, ahol kb. 16-17. Nap van a fogantatás, valószínű hosszabb a terhesség, ugye?
2018. szept. 14. 11:26
 3/10 A kérdező kommentje:
Az időpont akkor is biztos, ha tudom, mikor szexeltünk :))
2018. szept. 14. 11:27
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem, attól mert tudod, mikor szexeltetek, mêg nem tudod biztosan, mikor volt ovulációd, mikor termékenyült meg a petesejt, mikor ágyazódott be stb.

De egyébként meg teljesen lényegtelen is, egyrészt mert az utolsó menzesz elsô napjától számolnak, másrész az a ritkább eset, amikor a kiírt napon születik a baba. Elôtte-utána lévô 2 hétben nagyobb rá az esély. Így ilyen szempontból lényegtelen, milyen hosszúak a ciklusai a nônek.

2018. szept. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De hisz az első 2 hétben nem is terhes valaki!
2018. szept. 14. 11:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szigorúan vesszük, akkor igazad lenne.


De a nő teste nem Óramű pontossággal működik.

A szexelés és a peteérés közt akár öt nap is eltelhet mert maximálisan bár nem átlagosan ennyit bírnak ki a spermiumok

Van akinek 7 napig, van akinek 10 napig vándorol a megtermékenyített petesejt.

Vannak rendkívüli peteérések... Nem középidős, vagy mensi előtti 14 napon bekövetkezők...


Én pontosan tudom hogy melyik aktusból lett a lányom, Amiből azt következne hogy három nappal hamarabb kellett volna születnie a lányomnak akiírt dátumhoz képest mégis még ahhoz képest is 10 nappal született később


Tehát ezt így nem lehet megmondani


Ezért csak becsült időt tudunk

2018. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kisfiam egy aktusból született, középidő után szexeltünk jóval. Tehát a megtermékenyîtés is ezutàn történt, ezért tartom hülyeségnek, ha akkor pl. 4 hetes terhes voltam, totàl baromsàg, mert legfeljebb csak 2, de valójàban tudom, mèg annyi se voltam.
2018. szept. 14. 11:48
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora eltérést a 12. heti UH-n korrigálnak.

De attól még ez egy jól bevált számítási módszer.

2018. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az első két hétben még nem vagy terhes, fogantatáskor meg rögvest 2 hetes terhes vagy - ha egyáltalán nagykönyvi a ciklusod. Valahonnan számolniuk kell, azért találták ezt ki, mert általában nem tudják, melyik nap készülhetett a baba. A 12. heti ultrahangon, ha nagy az eltérés, módosítják a szülés várható időpontját. De a babákat így sem érdekli, mit írtak a papírra, mert (legalábbis azt olvastam) csak 5%-kuk születik pont akkor :)
2018. szept. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen!

Köszi

2018. szept. 14. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!