Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek a dolgok hogy mennek...

Ezek a dolgok hogy mennek pontosan?

Figyelt kérdés

Nincs a környezetemben olyan nő, aki nemrég szült volna, de lenne pár kérdésem, amelyekre szeretnék választ kapni.


1) Amennyiben a szülés teljesen rendben zajlott, vizsgálják a kismamát a szülést követő napokban? (A kórházi tartózkodás alatt.)


2) Lehet szülni abban a hálóingben, amit visz az ember, vagy pedig adnak a szüléshez kórházi köntöst?


3) Ti hány hálóinget vittetek magatokkal?


2018. szept. 20. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Igen, minden nap van vizit, és varratszedés is lesz, ugye.


Nem lehet, a kórháziba át kell öltözni, amint bementél és felvették az adataidat. Ha sokáig tart a vajúdás (mikor még kint vagy egy közös szobában), és összepiszkolod, akkor lehet menni kérni tisztát.


Én minden napra kettőt vittem (3 napig kell lenni sima szülés után), nappalra és éjszakára tisztát. Van aki melegítőbe vagy rendes utcai viseletbe öltözik át, mert nem szeretne hálóingben mászkálni, de ilyen az egész folyosón nálunk egy lány volt. Visszatérve: érdemes többet vinni, mert aki nem szerencsés az eléggé vérzik utána, nem úgy mint a menszesznél, és könnyebben történik baleset. Vagy ha kéznél van anyukád, akkor közben hazaviszi kimosni.

2018. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. szept. 20. 14:11
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Ha volt gátmetszésed, akkor igen, azt kezelik. Ha nem, nem vizsgálgatnak.

Én nem tudtam pisilni, úgyh katétereztek, uh-oztak.


2. Kórhàza válogatja. Nàlunk adtak, sajátban csak szülés utàn lehettem.


3. 3-at.

2018. szept. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok: nekem felszívódó varratom volt.

Illetve bugyipelenkát vittem, az volt rajtam 1. 2 nap, nem lett véres a hàlóing.

2018. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem, ott lehet saját van szülni, de kérésre adnak kórházat, bár úgy vettem észre jobban szeretik a sajatot.


Én csak éjszaka plusz első nap voltam háló ingben, nyári ruhákat vittem, úgy komfortosabban éreztem magam. Ami koszos lett, Veres nem lett semmi, inkább beleuzzadtam, azt a férjem hazavitte kimosni. Két haloinggel és két ruhával mentem be.

2018. szept. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem vizsgáltak, de utólag bánom, mert bennem hagytak egy gézcsomót, amit csak 9 nappal szülés után vettem észre otthon és szedtem ki.

2.Adtak egy zöld hálóinget. Utána a szülőszobán segítettek lezuhanyozni és a sajátomat vettem fel.

3. Egy hálóinget és 1 pizsamát. De csak alváshoz, egyébként cicanacit hosszú pólóval viseltem napközben és a legtöbben szintén ebben vagy melegítőben voltak. Arra egyébként számíts, hogy meleg lesz az osztályon.


Kistarcsán szültem másfél éve.

2018. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz, köszönöm szépen a sok segítséget! :)
2018. szept. 20. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Én még csak 38 hetes vagyok, így csak amit a szülésznő mondott el azt írom le.

1. Van vizsgálat mindenképp.

2. Itt konkrétan sajátban szülsz, nincs kórházi hálóing

3. Én 4 hálóinget viszek, ebből egyben szülök majd. Ha kell férjem kimossa őket. Mondjuk magamnak tena discreetet viszek nem betétet, remélem az nem ázik át.

2018. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék az előttem szólókhoz, hogy otthon készíts össze egy-két ruhát, amit abban az esetben viselnél, ha ne adj isten császár lenne a vége. Csak azért mondom, mert én úgy jártam, hogy sajnos az lett a vége, és mert felkészületlen voltam, nem volt pl egy olyan ruhám se, még bugyi sem, ami ne nyomta volna a heget. Hálóinget én nem vittem, mert nem szeretem, itthon sem használom Mire össze-szedte a párom, amit kellett, meg vásárolt szegényem magasan szabott bugyit, addigra kb haza is mehettem, pedig én 6 napot voltam emiatt bent.
2018. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Abban a kórházban ahol én szültem nem vehetsz fel saját hálóinget,pizsamát. Vajudás,szülés alatt és a benntlét alatt is kórháziban kell lenni.Csak akkor veheted fel a saját ruhádat amikor már biztos,hogy hazaengednek.
2018. szept. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!