Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33-34 hetes kismamik, Ti...

33-34 hetes kismamik, Ti mindent megvettetek már a babátoknak? Kórházi csomagot már összeállítottátok? Hogy vagytok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia!Már mindene megvan,még 1-2apróság hiányzik(pelenka,tisztálkodószerek..).A kórházi csomagot jövőhéten akarom elkezdeni beszerezni,a lista már megvan:)A derekam szokott fájni,pláne ha front van(hideg),meg néha mostanában a hasam is enyhén,de az már lehet jósló is azt mondták.Vizesedni még nem vizesedek szerencsére,amúgy minden rendben:)Te hogy vagy,hogy állsz? (33h)
2010. jún. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia Kedves első válaszoló!

Mi még semmit nem vettünk meg, a férjem édesanyja babonás, ezért nagy viták voltak, ha valamit is venni akartunk a picinek. Most már jó volna lassan nekiállni, mert egyre feszültebb vagyok.

Kórházi csomagot még én sem állítottam össze, jövőhéten szeretném én is beszerezni a dolgokat.

A hasam az utóbbi pár napban nyilalgat, meg olyan mensis érzésem van, gondolom jóslóféle lehet. Sajna jön vissza a hányinger meg az ezt követő Vuk, a kisróka. :)

Egyébként jól vagyok, és nagyon várom már a végét. :)

Kisfiút vagy kislányt vársz? Mi lesz a neve?

Vigyázz magatokra!

2010. jún. 23. 06:52
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyan már megszültem, 4,5 hónapja, de ugyanaz volt a helyzet, mint nálatok. Sőt, nekem nemsemmi kisfiam van. Már 35 hetes voltam, mikor végre sikerült betérnünk a kiválasztott bababoltba, és sikerült megvennünk a babakocsit, ágyneműt, lepedőt, textil pelenkát, és még sok minden mást. Egy-két ruci is volt már. Szóval megvolt végre a babakocsi, este azt nézegettük itthon, hogy milyen, hogy fog működni, majd lefeküdtünk aludni, sikerrel zártuk a napot. Hajnalban elkezdett szivárogni a magzatvíz... Mintha a fiam csak arra várt volna, hogy vegyük már meg végre a holmijait. Ami viszont nagyobb gond volt, hogy az ágyát neten rendeltük, és még híre se volt, hogy szállítanák, mikor már megszületett a baby. A párom nem győzött telefonálgatni, míg kórházban voltunk, hogy sürgessék meg a szállítást. Aznap érkezett meg az ágy, mikor kiengedtek minket a kórházból. Apa este 10 szerelt, hogy bele tudjuk fektetni a babát! :)

Szóval voltak izgalmak, hogy minden meglesz-e. Egyébként az orvosomnak mondtuk a kórházban, hogy nincs még kiságy, ezért csak a 6. napon engedett ki (aznap mikor jött a kiságy).

Ja persze kórházi csomag sehol nem volt még... Akkor reggel dobáltam be néhány dolgot a nagy táskába, ha mégis bent fognának. (ezzel csak magam áltattam, mert tudtam, hogy szülni fogok...:))

Meséld el a sztorimat anyósnak és mindenkinek, aki babonából nem engedi a vásárlást, hogy van, hogy a baba hamarabb meg akar születni, mint ahogy elő van írva. És akkor elég kellemetlen tud lenni, ha nincs mibe fürdetni, nincs mibe altatni.

És ne hagyd magad, nehogy a végén úgy járj, hogy hamarabb jön a baba, és Te ott sem leszel a bevásárlásnál, és a babádnak minden holmit az anyós fog választani... Igenis mond meg a párodnak, hogy mostmár meg kell ejteni a bevásárlást!!!

2010. jún. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy egyre nehezebben fogsz tudni mozogni, és esetleg visszajön a kánikula, mindent fogsz kívánni, csak azt nem, hogy nagy hassal kelljen üzleteket járnod!

Utolsó voltam

2010. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok.A párom anyja is babonás,ha rajta mulna semmije nem lenne a gyereknek mire megszületik...azt mondta majd ha megszületett,vesz neki.Mondom jó,addigra már meg lesz mindene...:)Mindegy,mert ha annyira babonás is lenne,akkor ne vegyen semmit,de mondjuk amit rászánna ideadhatta volna,és mi megvettük volna ami kell még esetleg..na de nembaj...:)Sose jöttünk ki...A lényeg hogy enélkül is meglesz mindene:)Sajnos nekem is vannak az elmult 1-2hétbe ezek a hasfájások,mensis enyhe görcsök,pláne ma,félek is nagyon,nehogy előbb jöjjön,jólenne ha legalább a 36.hétig bent maradna...Amúgy fiúnk lesz,Dominik:) Neked? Szerencsére a hányinger az nemjött vissza,de az első hónapokban 24órás hányingerem volt,hányni nem hánytam sose,de szerintem,legalábbis nekem az az egésznapos hányinger ezerszer rosszabb volt..:S
2010. jún. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves Második válaszoló!

Köszi szépen, hogy megosztottad velünk a történeted! Úgy tűnik a kisfiad valóban tudta, mikor kell jönnie. :)))) Mondogatom én is, hogy most már jó volna ezt azt megvenni, de ezek olyan mint Pató Pál - Ej ráérünk arra még...

Egyébként Gratulálok a Kisfiadhoz! :)

Szép estét!

2010. jún. 23. 20:09
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves Első! :)

Milyen szép nevet választottatok! Az egyik kedvenc fiúnevem. :)

Nekünk kislányunk lesz, és a Mia nevet fogja kapni.

Én nem bánnám, ha előbb jönne, de örülnék, ha még 3 hétig bent maradna. Majd meglátjuk, mit hoz az élet. :))))

Boldog babavárást, és könnyű szülést kívánok! Majd írj, hogy mi újság Veletek!

2010. jún. 23. 20:12
 8/13 A kérdező kommentje:
Ami a hányingert illeti, nagyon kínoz megint, pedig a 16. hétig hánytam, volt, hogy napi 4x is. :((((
2010. jún. 23. 20:13
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szép neve lesz a kislányodnak! Nagyon tetszik ez a név! :)

Köszi a gratulációt!

Remélem mindent sikerül időben beszereznetek, és könnyű szülést kívánok Neked! Utána pedig jó egészséget, és sok boldogságot Miához! (Jaj, annyira tetszik ez a név!!!! :))))

Ja és ugyanezeket kívánom az első válaszolónak is! :)


2. voltam

2010. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
első vagyok.Köszönöm nektek:)Nektek is sok boldogságot!Én se bánnám ha előbb jönne,csak még ne most azért,majd kb a 38.héten:)Nagíon szép név Mia,különleges:)vigyázzatok magatokra!
2010. jún. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!