Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hízok ha nem is eszek...

Miért hízok ha nem is eszek sokat?

Figyelt kérdés

22hetet kezdjük a héten és ma méretkeztem meg. 4kg vagyok több. Azért furcsa ez nekem mert sokszor van még hányingerem így az étvágyam nem a legjobb. De napi 3x azért eszem kisebb adagot és az étkezések között eszem gyümölcsöt ilyesmit.

Elég alacsony vagyok 157cm és 53kg-val kezdtem, ezért kicsit félek hogy ugye félidő után jön a nagyrész és nem akarok 20kg hízni.


Ti mivel figyeltek oda hogy normális mértékű legyen a hízás a 9 hónap alatt?


2018. szept. 24. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
22 hetesen nekem is +4kg pluszom van. Védőnő szerint teljesen normális. Heti fél kg a megengedett. Ha tartod ezt a szintet, akkor nincs gáz :)
2018. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Normális a +4 kg. Én is kb ennyit híztam 22 hetesen.

29 hetes vagyok és most jött fel még egy kg (pedig rendesen eszek, sőt, többet is mint előtte, mert 180g ch diétára fogtak).

Nekem is azt mondta védőnő, hogy ne aggódjak, teljesen normális.

Szerintem ha egészségesen étkezel, akkor nem lesz gondod a plusz kilókkal.

2018. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!! Ez kicsit megnyugtat.

Szerencsére egyenlőre nem vagyok kívanos, szóval igyekszem oda figyelni az étkezésemre amennyire lehet.


Mert még pluszba mozognom se nagyon lehet, nem vagyok veszélyesztett terhes, de elkezdtem keményedni és feszül időként a hasam és az orvos pihenést ajánlott. Az itthoni dolgokat elvégezhetem csak a sport nem ajánlott.(Magnezium szedés melett)

2018. szept. 24. 15:44
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Azért a +4 kg nem tragédia. Képzeld,aki 100 kg-ra hízlalja magát "a kettő helyett kell ennem" felkiáltással...
2018. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Ezzel a tempóval amit eddig híztál max 10kg -ot szedsz fel a szülésig, az meg bőven a normális kategória mivel 7-12kg -ot szoktak általában átlagos hízásnak nevezni.A lényeg, hogy egészségesen táplálkozz.Ilyenkor megnövekszik a vér mennyisége,magzatvíz,baba súlya stb..stb..ezek mind meg fognak a súlyodon mutatkozni,de ilyenkor ne az legyen a lényeg ,hogy mennyi a súlyod, hanem hogy megfelelő tápanyagokat vigyél be, hogy ne legyél vitaminhiányos mert a baba elveszi a testedtől ami neki kell.


A rizs,burgonya köretet én lecseréltem zöldségekre.Finomított lisztes dolgot keveset ettem, édességet is ritkán inkább a teljes kiörlésű termékeket választottam és abból készítettem itthon is mindent.Gyümölcsöt én nem bírtam annyira mert rosszul voltam tőle.

10kg-ot híztam össze vissza és 4 kg -os babánk született.:)

2018. szept. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat/segítséget!🤗🤗
2018. szept. 24. 17:52
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Én 17 hetes vagyok és +7 kg-nál tartok szigorú 150 gr ch diéta és rendszeres testmozgás mellett. Ennél többet nem tudok tenni. Többedik terhesség, életkor, hormonok. A doki szerint emiatt. Minden terhességemmel 15-18 kg-t híztam, de utána mindig lement. Te nagyon jó vagy a 4 kilóddal ennyi idősen!
2018. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, +6 kg-nál tartok. Utolsó
2018. szept. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Akkor nem aggódok feleslegesen előre, de igyekszem oda figyleni a normális táplálkozásra.

Neked is kitartás!😊

2018. szept. 27. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!