Milyet lehet inni?

Figyelt kérdés

Alapjában véve soha nem szerettem a teát,de így hogy bejött az ősz és talán a terhességnek is köszönhető,de szívesen fogyasztanám akár napi szinten is.

Van olyan tea amit bártan fogyaszthat egy terhes nő?Tudom a fekete teát nem ajánlják.

Ha igen,boltban vagy patikában tudom beszerezni?


14 hetes kismama


2018. szept. 25. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Feketét is ihatsz, ez nem betegség. A gyógynövényekre kell inkább figyelni, a cickafark pl. nem ajánlott terhesen.
2018. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenféle gyümölcstea jó, de nagyon jó a roiboos is, ez a vörös tea, nincs koffeintartalma. Igazából a koffein miatt nem ajánlják a fekete és a zöld teát, de ahogy egy-egy kávét azért még lehet inni, úgy egyszer-egyszer beleférnek ezek is. Én például a terhesség eleji rosszulléteim alatt szinte csak forró zöld teát kívántam, hát azt ittam. Nem lett persze semmi baj, gyönyörű egészséges babám született.
2018. szept. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden nap, sőt van, hogy egèsz nap szinte fekete teàzom. :)

Az a kedvencem :)

2018. szept. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én napi 3-4liter fekete teát ittam. Ha nincs gond a vérnyomásoddal nyugodtan lehet.
2018. szept. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fekete és a zöld tea is rendben van. :) Mind a kettőben 50 mg körüli koffein van. A szigorúbb előírások szerint napi 100 mg terhesen is rendben van, a kevésbé szigorúbbak szerint 200 mg is okés.

Tényleg inkább a gyógynövény teákkal lehet probléma. Ha ilyent innál akkor nézz utánna, hogy mi javasolt. Én példáúl orvosi tanácsra iszom napi 2 csésze cseresznyeszár teát. Vese problémám van és amiatt javasolta a szakorvosom.

Amúgy gyümölcs teákkal nem tudsz mellé lőni, azokat nyugodtan lehet.

2018. szept. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nemcsak fekete teát, még kotyogós kávét is ittam terhesen...


Amúgy leginkább Saga gyümölcstea van otthon, mert finomabb, mint az ízesített fekete tea. Meg zöld teát tartok otthon.


Csak terhes vagy, ne parázz rá ennyire a témára.

2018. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!