Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt ez mennyire...

Terhesség alatt ez mennyire számít rossznak?

Figyelt kérdés

Aki jártasabb benne , megtudná nekem mondani hogy ez a diagnózis (hematoma) 8 hetes terhesség alatt mit takar?


kép: [link]



2018. szept. 26. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy bevérzés a méhedben.
2018. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A hematoma ugye veromleny. Ez ha szerencséd van akkor felszivodik és nem okoz gondot. Rosszabb esetben vetélést okoz.
2018. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokszor ez spontán gyógyul és nem okoz semmi bajt. Ha nagyon nagy lenne, akkor vezethetne vetéléshez.


1#

2018. szept. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hematóma végkimenetele mindig lutri. És semmivel sem segíthetsz, sem te, sem az orvos. Pici még az embrió ilyenkor, így csak a szerencsén múlik, hogy a kiürülő hematóma elsodorja-e, vagy sem.


De, hogy ne csak ijesztgesselek, hanem mondjak pozitívat is. Nekem is volt, hetekig vérezgettem tőle, néha ijesztően erősen, azóta 27 hetes kismama vagyok :)

2018. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az orvosom azt mondta hogy "hirtelen" kezdtek el tágulni az erek és elpattant az egyik.....


9. hétben vagyok benne és 44kg vagyok terhesség előtt 42 ( sajnos a hízás sosem ment)


Engem nagyon megvisel az első trimeszter nap 2 hányás minden napra jut kb a 4. héttől , félelmetesen fáradékony is vagyok és alig van étvágyam...


Ladeevit extrát szedem


31/L

2018. szept. 26. 19:07
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Ilyen eredménnyel mint ami neked van, azt nem mondta a doki, hogy csak WC-re ehetsz? és feküdnöd kell?
2018. szept. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7%

Jaj, de cuki vagy, napi 2 megvisel, nekem napi kb 25 volt, óránként többször hánytam, mint 2, nemhogy naponta...


Hematómával is megmaradhat a pici, reméljük úgy lesz! Minden jót kívánok!

2018. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az összes terhességemnel volt haematoma, a mostanit kivéve mindnel felszivodott, most viszont szetdurrantves vérzett iszonyatosan. 17 hetes vagyok, baba köszöni nagyon jól van. Az esetek nagyon kis %-aban okoz vetélést. A hányás tényleg nem vészes, nekem volt olyan, hogy 3 napon keresztül csak pihenesre állt el a hányás. Epét, savat, nyálat, mindent ki tudtam hányni, kajára nézni se akartam... A 8.hetre 7 kg-t fogytam, úgyhogy nyugi. Amíg a vese és májfunkciok jók, nincs aceton a vizeletbe addig nincs gond
2018. szept. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a 7. héten fedeztek fel egy hematomát, kb. akkorát, mint neked (kb. 2x2 cm). Barnázás miatt mentem ügyeletre, így derült ki.

Mondták, hogy kíméljem magam, és pár napig feküdjek - azt mondták, ha 2 napig nincs vérzés/barnázás, akkor elhagyhatom az ágynyugalmat, de kíméljem magam, ne emeljek nehezek, ne szexeljek, ne sportoljak, lépcsőzés lassan, óvatosan...

Ja, és gyógyszert is ajánlott, rutascorbint, amitől állítólag hamarabb felszívódik, és az újabb vérömleny kialakulását is gátolja. Ezen kívül sok magnéziumot szedtem, hogy ne görcsöljek, mert ettől is elindulhat a vérömleny.

Két napig sokat feküdtem otthon, de azért alap dolgokat megcsináltam (pár perces mosogatás, összekészítettem, melegítettem a már megfőzött kaját, ülve ettem asztalnál, stb.). Nem volt vérzés a két nap alatt, ezért utána újra mentem boltba, lakásban mászkáltam, stb. 5 nap múlva rendesen mentem dolgozni is (irodai ülőmunka, odajutás 50 perc tömegközlekedéssel).

Másfél héttel később volt a következő, kontroll UH, akkor felére csökkent a hematoma.

Legközelebb a 12 hetes UH-n voltam, akkor már nem látták a nyomát.

Sokaknak egészen a hematoma eltűnéséig ágynyugalmat, táppénzt javasolnak, az én dokim szerint annyira azért nem kell vigyázni vele, főleg olyan méreteknél, mint ami nekem volt.

Én a 6. hét óta nem barnáztam, nem véreztem, tehát tünet nélkül felszívódott. Pedig nem maradtam ágyban, naponta elmentem dolgozni, BKV-ztam, sétáltam, lépcsőztem. Arra figyeltem, hogy ne emeljek nehezet, például az 1.5 éves unokahúgomat korábban sokszor felkaptam, most figyeltem rá, hogy ne emeljem meg. A lépcsőn lassan mentem fel. Figyeltem rá, hogy ne tegyek futó/ugrómozdulatot, pl. a BKV után sem futottam, pedig régen rendszeresen. :)) És hanyagoltuk a szexet. Ezen kívül viszont teljesen normálisan éltem az életemet.


Az orvosom azt mondta, sok nőnek van ilyen problémája, és a legtöbbjük minden további gond nélkül átvészeli, és nem lesz baja a babának.


Előfordulhat, hogy megindul a hematoma és sajnos elsodorja a babát, pl. megerőltetés hatására, de ez állítólag ritka.


Az is előfordulhat, hogy a hematoma mérete nő, és ha közel van a petezsákhoz, "körülöleli" a babát és állítólag ez is vetéléssel járhat.


De mondom, a legtöbb esetben nem lesz baj belőle, szépen magától felszívódik a hematoma.


Nekem azt is mondta az orvos, hogy ha barnázok, az nem baj, az régi vér, azt jelenti, hogy ürül a hematoma. Akkor menjek orvoshoz, ha friss, piros vagy rózsaszín vér folyik.


Szóval én azt javaslom, hogy vigyázz magadra, ne erőltesd meg magad feleslegesen, de nem kell pánikolni, nem a világ vége ez, és nagy az esélye, hogy semmi baj nem lesz. :) És egyél magnéziumot, C-vitamint, rutascorbin is jó.

2018. szept. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igen én is nagyon reménykedek benne hogy nem lesz semmi gond , semmi megterhelőt nem fogok csinálni ( emelgetés) .


Az orvos azt mondta hogy ez a jobb eset ami nekem van mert mellete van a hema nem pedig a baba felett így vszeg nem lesz semmi baj.


Kifejezetten mondta is hogy ha esetleg az lenne amit a 9# is mondott hogy friss vér akkor kell vissza mennem , máskönben elég a gen UH ra mennem a 13. Hétben.


Most lehet hogy hulyeséget fogok írni és kérdezni ....


Barátommal az elmult kb 2 hétben 2x feküdtem le és utána mindig volt pecsételő vérzés ... ez még baba elött is gyakran előfordult.


Létezhet hogy a méreteink nem passzolnak? Sosem volt ilyen gondom azelött , viszont a jelenlegi párommal ez gyakori főként az ő mérete miatt .


Megérti és nem csinál gobdott belőlle természetesen csak ezt mégis hogyan lehetne megoldani mert amikor egyutt vagyunk nagyon odafigyel hogy óvatos legyen mégis mindig vérzek egy kicsit :(

2018. szept. 26. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!