Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség esetén mennyi...

Terhesség esetén mennyi szabadság jár?

Figyelt kérdés

2019.04.05.-re vagyok kiírva. úgy tervezem a végét szabadsággal húznám ki. mennyi jár? az egész éves, vagy csak arányosítva?

26L


2018. szept. 27. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Az egész évi (amit kivettél nem fizetethetik ki, nem vehetik vissza.)

De jól jön az a gyed végén is.


Mennyivel akarsz hamarabb eljönni?

2018. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Csak az időarányosat köteles kiadni a munkáltató, de neked is ez az érdeked, mert kelleni fog a szabi a beszoktatáshoz is.
2018. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ezt most nem értem. gyed végén, beszoktatáskor... az már a 2021-es év.... akkor lesz 2 éves...

amúgy az utolsó hónapban már nem tervezek menni

2018. szept. 27. 10:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a csed idejére és a gyed első félévére jár szabi. Ha kiveszed az egész 2019-est,már nem is jut a csed idejére és a gyed elsó félévére is törtrész jut.
2018. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben elég CSED-re menned

Kiírt dátum előtt 28 nappal

2018. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Én közalkalmazottként dolgozom, nálunk csak időarányosan lehet kivenni a szabadságot. A többit majd akkor adják ki,ha visszamegy az ember dolgozni.
2018. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
#6 én is közalkalmazott vagyok és engem köteleztek, hogy kivegyem az egész évit.
2018. szept. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Teljes évre jár, de ha jót akarsz, nem veszed ki, mert akkor az halmozódik, és ha mész vissza a munkahelyedre (2-3 év múlva) akkor azt megkapod. Amúgy Csed-re el tudsz menni 28 nappal a szülés kiírt dátuma előtt, amit érdemes is kihasználni, mert az fix ideig jár úgyis. Én is csak az utolsó hónapban nem dolgoztam, és így oldottam meg.
2018. szept. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!