Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 év feletti kismamák,...

35 év feletti kismamák, megcsináltatjátok az amniocentézist? Vagy milyen vizsgálattal próbáljatok kikerülni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nekem is nagyon nagy dilemma volt...Csináltattam integrált tesztet,aminek tökéletes lett az eredménye,ezen kívül a 12.és a 18.heti genetikai ultrahangon is mindent rendben találtak.megkérdeztem több orvost is,volt aki automatikusan csinálta volna,mások azt mondták,hogy ilyen jó eredmények birtokában nem szükséges.Nem csináltattam meg,aláírtam egy nyilatkozatot,hogy nem szeretném.

Remélem jól döntöttem....

2010. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 38 éves vagyok,és nagyon sokat gondolkodtunk a párommal,hogy megcsináltassuk vagy ne. Nekem az integrált tesztem eredményei jók lettek Az orrcsont is jól látszott,és az uh is nagyon jó eredményeket mutatott. Ezek ellenére megkérdezte az orvosom , hogy akarom-e az amniót,és mondtuk a párommal, hogy mi úgy döntöttük nem csináltatjuk meg.Az orvosom azt mondta rendbe van ha nem akarjuk nem kell, ő csak a korom miatt kérdezte.2 hétig ezen őrlődtünk egyébként , hogy mi is legyen a vizsgálat elvégzésével. Nekem ez az ötödik terhességem,sajnos az előző négy sikertelen volt,és féltünk a vetéléstől is mivel nagyobb a kockázata mint annak,hogy egészséges legyen a baba.

Szóval engem az eredmények megnyugtattés az integrált teszt mellett döntöttünk megbízhatóság szempontjából. Ez a te döntésed lesz, hogy megcsináltatod vagy nem az magzatvízvizsgálatot. Biztos sikerül a helyes döntést meghoznod. Boldog babavárást kíván egy 26+3km

2010. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 37 éves vagyok és nekem is felajánlották a magzatvízvételt de mi sem egyeztünk bele, mert az eredményeim jók lettek sőt az ultrahang sem mutatott semmi rendellenességet. Aztán ezek után felajánlották,hogy van lehetőség a magzat szívének ultrahangos vizsgálatára, ha kérjük akkor megcsinálják. (az országban csak 3 városban csinálnak ilyen vizsgálatot)

Ezt megcsináltattuk és minden oké volt. E felől most nyugodtak vagyunk.

31hetes km.

2010. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!