Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért annyira törvényszerű...

Miért annyira törvényszerű terhesvitamint szedni?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam se ellene se mellette viszont ha egy esetleges vérvétel alkalmával kibukik egy vitaminhiány akkor azt ugye pótolom per pillanat magnézium.Minden más erdeményem (folsav,vas,kalcium....stb) tökéletes állapotban van, épp ezért nem értem hogy az egyik kismama ismerősöm miért szekál a bogyókkal...neki a béka popó alatt vannak az eredményei de (!) ez már az érem másik oldala... na szóval akinek semmi hiánybetegsége nincs miért szed bogyókat terhesen?

2018. szept. 28. 21:19
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint senk nem tudja megmondani,hogy akinek semmi oka rá az minek szedi...

De mindegy is.Jó éjt lányok.

2018. szept. 28. 23:33
 12/26 anonim ***** válasza:
87%

Tessék: [link]

Egyébként nem törvényszerű, hogy szedni kell, sokan vannak a környezetembem, akik nem szedtek,nem ítélem el őket vagy nézek rájuk furán emiatt. Édesanyám 22 éve is szedett mindkét terhességénél, én is nyugodtabbnak érzem magam,hogy szedem, holott még fiatal vagyok. Szerintem magánügy, nincs kizárva, hogy enélkül is egészséges gyerekek születnek, de ha már van ilyen lehetőség, amitől esetleg kisebb bizonyos betegségek kockázata, akkor én élek vele.:)

Ez ahogy látom kb. olyan, hogy van olyan kismama, aki megnyugszik, ha egy ötperces genetikai uh-n jó a nyaki redő mérete, van aki meg százezreket fizet a genetikai vizsgálatokért. Más nézőpont, de valahol mindkettő érthető.

2018. szept. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%

Azért, hogy ne fogyjanak ki a tartalékok.

Étkezünk annyira egészségesen, hogy a babának elég lett volna, de nekem nem biztos.

A 3 vérvétel lutri


De pluszban kérni és menni újra a betegek közé.... azt inkább nem



Régen tartották, hogy egy gyerek egy fog

Vízbem oldódó vitaminokkal, nyomelemekkel nem tudok ártani, de azzal, ha nem szedem magamnak igen.


Sima vitaminkomplexumban nem azok a vitamimok vagy nem olyan arányban vannak, mint amit terhesség alatt a magzat elszív.


Darabonként drága és feleslegesen sok vivőanyagot visz be az ember.


Nekem amiatt is fontos, mert hamar szeretnénk tesót, így különösen nagy hangsúlyt kell fektetni a tartalékaimra

2018. szept. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Szaszuss ***** válasza:
67%

Ez tényleg inkább a tartalékról szól mivel a baba tőled veszi el azt amire szüksége van ,de a te szervezetednek is szüksége van rá,így nem árt pótolni azokat.

Én például azt nem értettem soha,hogy valaki hogy lehet rosszul a terhes vitamintól,hozzá teszem,hogy valamelyiket én sem bírtam.

2018. szept. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem ehettem tejfehérjét szoptatás alatt, szedtem ugyan terhesvitamint meg plusz kalciumot, amit épp találtam, mégis elég durva (-3,3) csontritkulásom lett (azért mentem el megnézetni, mert fájt a hátam és a fogaim is lekoptak), felírtak másik fajtát, ami fel is szívódott és egy év alatt helyrejött. Az általános vérképem végig jó volt. De erre pl. senki nem hívta fel a figyelmem, és mire kikönyörögtem a vizsgálatot is eltelt egy év. Utána olvastam, hogy a nem diétázó kismamáknál is átmenetileg megváltozik a csontok szerkezete, szóval a baba tényleg sok mindent elvesz, és ha már vitamin, abból sem mindegy, milyen fajta.
2018. szept. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
34%
A folsav hiány nyitott hatgerincet okoz, nem anencephaliát. Ez egy irtó ritka betegség ha a Folsavhiány lenne a felelős akkor sokkal több beteg lenne.
2018. szept. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

16, tévedésben vagy.

A folsavhiány felelős a velőcső-záródási rendellenességekért. Ennek egy enyhébb fajtája a nyitott gerinc, a legsúlyosabb az anencephalia.

2018. szept. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Aki szedi szedje... aki pedig nem az ne szedje.Csak a szentfazekakból van elegem akik folyton megmondják hogy mit KELL tenned hogy ne legyél sz.r anya.

De úgy látom hogy itt van egy pár,buta kérdés buta helyen 😂

2018. szept. 29. 08:50
 19/26 anonim ***** válasza:
79%

Kerdező én ezzel a stílussal hallgatnék. Te sem vagy különb aki vad idegen embereket minősítget. Minek írtad ki a kérdést? Ennyire szomjazol egy kis feszkóra?

Senkit nem érdekel mit szedsz, a véleményét meg mindenki elmondhatja még neked is.

2018. szept. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
72%
Engem csak az szomorít el , hogy a 21. században is ennyi rengeteg a buta, és tudatlan nő , aki egymás után szajkózza , hogy " rendben van a vérképem" . A vérkép semmi olyat nem mutat ki , aminek köze van a vitaminokhoz , könyörgöm ne legyetek már ennyire ostobák. 1 millió helyen fent van az interneten , hogy mit mutat ki a vérkép , köze nincs ahhoz hogy terhesvitamin szed - e vakaki, vagy nem. Írjátok egymás után, mint a birkák, szégyen.
2018. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!