Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbálta valaki az alábbiak...

Próbálta valaki az alábbiak közül bármelyik terhesvitamint? Bevált? Melyiket ajánlanátok jó szívvel?

Figyelt kérdés

-Novalac Prenatal

-Biovital Mom&Baby (Egis)

-Jutavit Magzatvédő terhesvitamin

-Pocaklakó (Netamin)

-Tetesept Femi Baby

-Vita-min Plus Mother (Olimp Labs)

-Ovant Baba (Pharmaforte)


A Jutavit terhesvitaminjával szemezek egy ideje, de a leírás szerint sok A-vitamint tartalmaz, ami viszont terhesség alatt nem javasolt (inkább béta-karotin, mert a sok A-vitamin fejlődési rendellenességet okozhat), az Ovant Babában pedig sok a K2-vitamin, ami szintén nem javasolt nagy mennyiségben várandósság alatt, viszont ha valaki ezt szedte és egészséges babája született és alapjáraton elégedett volt vele, akkor tennék egy próbát. Olimp Labs vitaminjáról pedig csak kamuvéleményeket találtam, amiket valószínűleg a forgalmazó és egyéb érdekeltek írtak.


Előző babával is többet kipróbáltam: Pharmaton Matruelle és Ladeevit, mindkettő iszonyat büdös halszagú, sokszor ki is hánytam, váltottam Hipp Natalra, de néhány hét alatt megundorodtam az ízétől. Femibion szuper volt, még a halolaj kapszula sem volt büdös vagy rosszízű, nem böfögtem fel (Ladeevitet, Matruelle-t igen), viszont mivel nem tartalmaz vasat, vérszegény lettem, külön vasat írt fel a nőgyógyászom, szóval hiába a drága vitamin, a vérképem pocsék lett. Most a felkészülési időszakban Gravidával próbálkoztam, de mindig fájt tőle a gyomrom, most pedig étkezés közben is ha beveszem, akkor nagyon émelygek tőle. :( Kérlek írjátok meg, melyik vált be vagy azt is, ha valamelyiket semmiképp sem ajánljátok (rövid indoklással). Köszönöm előre is! :)



2018. jún. 28. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Én gravidat szedek mindkét terhesség es szoptatás alatt is omega 3mal. Ha tartalmas étkezés közben vagy után veszem be akkor semmi baj. Ha üres gyomorra vagy egy joghurtra na akkor hányok tőle én is. Nem mindegy amit eszel előtte közben. Nekem a femibion nem vált be. A fentieket pedig nem próbáltam m nekem kevés infót van roluk.
2018. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

ladeevit

nagyon jó

2018. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Én Femi Baby-t szedek, ahhoz van halolajos kapszula is csomagolva, egy dobozon belül. Így nem kell külön vennem. Gravidától rókáztam, ezzel semmi gondom.
2018. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezeket hiába ajánljátok, hiszen ahogy írtam, nekem sem a Gravida, sem a Ladeevit NEM VÁLT BE. Éhgyomorra hányingerem volt és hánytam is a Gravidától, étkezés közben is hiába vettem be, nagyon fájt tőle a gyomrom, mint minden filmbevonatú tablettától. A Ladeevit meg büdös, böfögtet és mindig halszagút böfögtem, amitől erős hányingerem lett sokszor, hiába ebéd közben vettem be. A Femibion 2 halolaj kapszulája nem okozott ilyen gondot, de ugye a tabletta részében meg alig van ásványi anyag, nagyon rossz lett a vérképem, a vasam és sok más is.


Szóval, ami nekem már előzőleg sem jött be, kérlek ne ajánljátok. Ami érdekel:

Novalac Prenatal, Biovital Mom&Baby, Jutavit terhesvitamin, Pocaklakó (tudom, hogy jódmentes, régebbről maradt külön jódom), Tetesept Femi Baby, Vita-min Plus Mother és Ovant Baba.

2018. jún. 28. 13:46
 5/13 A kérdező kommentje:

Hármas, köszönöm a válaszodat! :)


A vérképed is jó lett? Nem okozott székrekedést/hasmenést, fejfájást, álmosságot?

2018. jún. 28. 13:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Én ovant babát szedek,kb félidő óta már csak napi egy kapszulát, elvileg 2 kéne naponta. A vérképem szuper,épp most készült labor,32 hetes vagyok. Szerencsére nem okoz semmi problémát,pocaklakóval próbálkoztam a tervezési időszak alatt(pajzsmirigy miatt jódmentes vitamint szedhetek),de mindig visszaböfögtem és égett a gyomrom tőle.
2018. jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a Jutavitet szedtem végig. Egészséges gyermeket szültem. A.vérképem is mindig jó lett. Szerintem probáld ki.
2018. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a Dm-es és a Biovital vitaminját szedtem. Amíg előbbit, addig semmi bajom nem volt, tökéletes volt a vérképem, jól voltam, energikus, stb. A Biovital-lal romlani kezdtek az értékek, nem vészesen, de lett 2-3 csillagom. Visszaváltottam, és helyrejöttem. Szóval ezt én nem igazán ajánlom.
2018. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#3as vagyok. Eddig minden rendben volt a vérképpel. Mikor először voltam a dokimnál, akkor mutattam neki az összetételét, hogy jó lesz-e, azt mondta, tökéletes.
2018. jún. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor a Pocaklakó is filmtabletta lehet, ha hánytatott, akkor inkább nem próbálnám ki. Biovitalról (a Vita-min Plus Mother vitaminhoz hasonlóan) csak olyanok tollából olvastam, akik ingyen kapták tesztelésre (For Her blog meg hasonlók), így persze áradoztak.


Jutavit, Tetesept Femi Baby és Ovant Baba akkor még versenyben van. :) A DM-es vitamin milyen, gondolom nem kerül annyiba, mint a Novalac Prenatal és a Biovital, igaz? Kimondottan DM márkájú vagy ott vásároltad?

2018. jún. 28. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!