Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kritizálták már a pocakotok...

Kritizálták már a pocakotok méretét/alakját/nagyságát?

Figyelt kérdés
Nincs nagy pocakom ahhoz képest, hogy 30 hetes terhes vagyok. Ha ismerőssel találkozom, rendszeresen megszólják, hogy milyen kicsi a hasam vagy jönnek a kérdések, hogy a biztosan jól fejlődik-e a baba vagy hogy nem baj, ha kicsi a magzat, majd kint megnől. Megjegyzem: korának megfelelő méretű a baba és minden rendben van a terhességemmel, de már belefáradtam ezeket a megjegyzések hallgatni. Ti kaptatok ilyen kérdéseket/beszólásokat? Hogy viselték?
2018. szept. 30. 23:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkit kritizálnak..


Nekem mindig azzal jönnek, hogy milyen nagy a hasam... miközben a dokim pont legutóbb említette, hogy rendkívül kis hasam van, pedig még vékony sem vagyok. De még így is azt mondja, hogy nincs hasam. Azt hiszem a dokim véleménye relevánsabb.


De tök mindegy, mert a folytonos kritizálás úgy tűnik az anyaság része... a terhesség elején nem fáradhattam el, mert a kolléganők, már jöttek a hőstörténeteikkel, hogy ők bizony munkából mentek szülni és én nem lehetek fáradékony... Ez volt a kezdet. A baba érkezésével lesz ez még rosszabb is úgy sejtem.


28 hkm

2018. okt. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az elsővel olyan kicsi pocakom volt,hogy ülve nem is látszott,hogy babát várok. Sosem tett rá senki megjegyzést. Teljesen normális méretekkel született a lányunk. Most várom a másodikat, nem olyan feszesek a hasizmaim,többet engednek,de most is azt mondják,hogy kicsi ahhoz képest,hogy lassan töltöm a 32. hetet. Nem érdekel. Legalább nem szenvedek az alvás miatt,mert minden pózban tudok aludni,nincs légszomj stb. Ennek is megvan az előnye. Ne törődj velük.
2018. okt. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálam az ellentéte volt. Ultrahangra vártam, ültünk sokan a szobában és kedvesen megkérdezte az egyik kismama, hogy "de jó, ikrek?" Én pislogtam egyet és közöltem, hogy csak egy 4 kilós baba van odabent. Máskor is kaptam ezt, de nem érdekelt.
2018. okt. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 hetes vagyok és a 8. héten már a "jóindulatú" kolléganő mondta, hogy mennyire látszik már és hogy meghíztam?! :-) Vicces, mert még nem híztam semmit, sokszor mérlegelek, tehát követem a súlygyarapodást.

Ha kicsi a has az a baj, ha nagy akkor meg az. A rosszindulatú emberek sajnos ilyenek, mindegy csak mondhassanak valami olyat amitől rosszul érezheted magad.

2018. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nem vagyok egyedül ezzel a problémával. :(

Nekem eszembe nem jutott volna soha kritizálni egy terhes nőt (meg alapjáraton senkinek se szólnék be az alakja miatt)

2018. okt. 1. 10:34
 16/18 anonim ***** válasza:
Undorító magyar mentalitás ez. Én is megkaptam ezt, nem volt nagy hasam. Több gyerek úgy sem lesz, de nem a kritika az oka hanem más.
2018. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem, de alapból sem vagyok az a típus, aki ezen tépelődik.
2018. okt. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az emberek ilyenek...mindig mindent jobban tudnak masoknal. Ha tul nagy, az is baj..meg jonnek azzal, hogy biztos, hogy egy baba van meg tarsai, ha tul kicsi, az is baj, mert biztos az anyuka eletmodjaval van a baj, vagy a baba nem fejlodik...tipikus "van rajtad sapka/nincs rajtad sapka" esete.
2018. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!