Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy szamoltatok a terhesseget...

Hogy szamoltatok a terhessegetek heteit? Mensis vagy ultrahanggal szamolt kor?

Figyelt kérdés

En az alapjan tartom szamon a terhessegem, hogy az ultrahang altal hany hetesnek felel meg, de ez mar tobbszor megvaltozott. Sokaig ezek alapjan jartam el a vizsgalatokra. Senki nem mondta hogy az utolso mensi alapjan kene szamoljam es azutan kene szamontartsam es eljarnom a vizsgalatokra. Eddig 2het kulonbseg volt a mensi alapjan szamolt es az ultrahang alapjan szamolt kor kozott, most mar csak 1 het a kulonbseg.

Ti az utolso mensi alapjan vagy az ultrahanggal mert kor alapjan jartatok el a vizsgalatokra?


2018. okt. 5. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:

elsővel, mivel becsúszott baba méret alapján kaptam egy kiírt napot és az alapján számoltam ( kiírt napon született)

most tervezett a kistesó, de most is az első uh CRl mérete alapján állapították meg a terhességi kort, azóta nem változtattak 14. hetes vagyok

( mivel hosszú ciklusaim vannak menzi szerint már 1 héttel idősebb terhes lennék)

2018. okt. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

12.héten kaptál kiírt dátumot, nem? ahhoz viszonyítva számolj

12 hét felett màr a saját tempójában növekszik a magzat, hülyeség méret alapján számolgatni utána és állandóan változtatni

2018. okt. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó menstruáció szerint, ha a 12. heti UH-n ezen módosítanak, akkor pedig aszerint. Soha többet nem kell ezen variálni. Ahogy írták a 12. hét után egyrészt különböző ütemben növekednek a babák (genetika), másrészt 36-42. hét között születhet bármikor, nincs kőbe vésve a 40+0.


A vizsgálatokra pedig a kapott időpontok alapján jártam, ne bonyolítsd túl.

2018. okt. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kiirt nap a menszeszhez van számolva nekem mert 12dik hétig pont ilyen adatai is voltak. Azóta mindig kisebb pár nappal, bár egyszer volt hogy nagyobb volt a méretek alapján. Én ezt nem veszem figyelembe, csak az elején kiírt várható időpontot és az alapján számolom a heteket. (Ez nekem az utlso menszeszhez számított)
2018. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 12. heten december 5.-e volt, aztan 20.-ik het korul felcsuszott meg 2 napot es azota is tartja a december 7.-et.

31 hetes vagyok

2018. okt. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem menzesz szerint számolok, mégpedig azért nem, mert 28 helyett 35 napos ciklusaim vannak, tehát pont egy hét különbség van, az azért már számít. Már az első uh-ra is úgy mentem, hogy mondtam az orvosnak, hogy 8 hetes vagyok, de igazából csak 7. Meg is erősítette, hogy így van, és az összes további ultrahang is, a 12. hetin át is írták a kiírt dátumot egy héttel. Szóval én ehhez viszonyítok a 12. heti uh után viszont nem mérvadó a méret, mert akkor már nem egyformák a babák, kijönnek a genetikai, alkati különbségek.
2018. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Uh-al mért adatok alapján számolom és a szerint megyek vizsgálatokra is.

Ezt a 12.heti uh-on meg is erősítették hogy így a jó,hiszen mensi alapján akkor már 15.hetes terhesnek kellett volna lennem,méretek alapján pedig 12 hetes voltam.

Nekem nem a mensihez,hanem a baba méretéhez lőtték be a szülés várható időpontját,még a 12 hét előtt.

2018. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat 😊😊😊
2018. okt. 5. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!