Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetes terhesen, hőemelkedésem...

7hetes terhesen, hőemelkedésem van.37,8. Panadolt vegyek be? Illetve most ülök hütőfürdőbe, vagy hívjam a kórházba az ügyeletes orvost?

Figyelt kérdés
2018. okt. 5. 15:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen felesleges bármit bevenned, hisz nem vagy lázas.

És orvoshoz sem kell menni.

Orvoshoz akkor kell menni, ha mondjuk van egy hányós-hasmenéses vírusod, amiatt van hőemelkedésed, netán be is lázasodsz és annyi folyadékot veszítesz, hogy félő, hogy kiszáradás szélére kerülsz. Illetve ha légúti megbetegedésed van, akkor ha nagyon csúnyán köhögsz, vagy ha az orrváladékod sárgássá-zöldessé válik. Minden egyéb esetben nem kell orvoshoz rohanni. Terhesen sem! Hisz úgysem tudnak vele mit csinálni.

2018. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell tenned. Teazz, pihenj. Nem kell túlzásba esni. Nem vagy lázas.
2018. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

Igen, 38.2-vel se kell semmit tenned. Ne parázd túl, mert pokoli éveknek nézel elébe. Nekem volt terhesen 40 fokos lázam is, semmi baja nem lett a gyereknek.


Majd, ha 38.5 felé megy, akkor vehetsz be egy gyógyszert, addig felesleges. Bár én addig nem szoktam míg nem érzem magam rosszul.

2018. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%
Gondolom már megoldódott. Ilyen esetben Panadolt bevehetsz. Nem tudom másnál hogy van, nekem terhesen magasabb az alaphőm, mint egyébként, tehát most alapból 37.4 körül szokott lenni, van mikor fentebb ugrik, semmi bajom nincs. Amúgy én nem mertem volna ennyi idősen ülőfürdőt venni, bár felfázós vagyok, amiből nagyobb baj lehetett volna.
2018. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%
A lázra oda kell figyelni, főleg ha nincs más tüneted. Nálam is igy kezdődött, nem voltam taknyos, nem fájt semmim csak hőemelkedésem volt, 37,5. Aztán néhány nap mulva hirtelen felment a lázam 38 ra majd 39-re, folyamatos csillapitás ellenére se ment le. Kiderült hogy citomegalovirus fertőzésem van, ami a magzatra nézve nagyon veszélyes, különösen az első trimeszterben. Én mindenképpen javaslom hogy ha marad a hőemelkedésed, szólj a nőgyógyászodnak.
2018. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Ismertem valakit aki hoemelkedes majd laz aztan kiutes majd csontrakot diagnosztizaltak

Komolyan laz semmit nem jelent .cmv nagyon ritka

2018. okt. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
11%

Ez az ev legjobb kerdese komolyan el is meseltem a muszakatadasnal az egesz orvosi szoba rohogott..

Kerdezo koszi

2018. okt. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Enyhén túlzásnak gondolom már,amiket írtok.Tudom, hogy túl reagáltam.. De itt kb. minden 5.kêrdés a gyakorin ennél cifrább, amin tényleg minden normális ember kiakad,ez meg elég messze van azoktól.De nekem olyan mindegy ha nektek ennyire vicces volt, örülök neki. További szép napot.
2018. okt. 7. 12:28
 19/23 anonim ***** válasza:
56%
Ezúton gratulálok az egész orvosi szobának! Pont az ilyenek miatt is tart itt a magyar egészségügy, köszönhetően a cinikus, kiégett dolgozóknak...
2018. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Megjegyeznem, hogy ez a testho terhes noknel van hogy nem jelent semmit, mivel eleve magasabb fokon egnek ilyenkor, mint egy 'atlagember'. Nekem szinte mindig 37 korul van a hom, de az orvos azt mondta teljesen termeszetes.

40 hkm

2018. okt. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!