Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fehérköpenyes szindrómával...

Fehérköpenyes szindrómával terhesség?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta ha orvosnál mérik a vérnyomásom magas,már akkor is mondták, hogy fehérköpenyes szindrómának nevezik. Van itthon egy elég komoly Omron vérnyomásmérőm és mindig normális értéket mérek.110-125/70-80.

Ma voltam a 12.heti genetikain, ahol vérnyomást is mértek, mert kértem a toxémia szűrést is.140-145/95 körül voltak az értékek. Mondtam a dokinak, hogy miért van ez, de nem akarta elhinni és legalább 10szer megmérte a vérnyomásomat, ami persze csak egyre magasabb lett a stressztől. Folyton csak azt mondta, hogy ő ilyen értékre gyógyszert szed és hogy ez mennyire nem normális illetve ha az orvosoktól ennyire félek akkor azt kezeltessem.

Nagyon rosszul érintett a dolog, nem igazán tudok ezzel mit kezdeni és nem is 1 embert ismerek, akinek szintén magas orvosnál. Azt is mondta, hogy ő még sosem találkozott ilyen esettel.

Totál rám ijesztett, hogy a terhesség alatt hogy lesz így a további vérnyomásmérés, illetve tényleg ennyire szörnyű ez? Van esetleg valaki itt aki ugyanezzel van megáldva? Van esetleg valami tipp a kezelésére?


2018. okt. 9. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ugyanez a helyzet.


Itt annyiban jobb a helyzet, hogy megkértek hogy vezessek vérnyomás naplót, és minden egyes alkalomkor meg kell mutatni, olyankor elhiszik és elégedettek.

Szerintem te is vezess ilyet és mutogathatod a többieknek, hogy amúgy minden rendben van, csak fehérköpenyes szindrómád van.

2018. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Nekem éppen az első terhesség hozta ki, egy 130as érték miatt halálra paráztattak toxémiával, azóta ugrik azonnal 30at az érték, ha orvosi környezetben mérik.

Második gyereket várom, kerestem magándokit, akivel ezt megbeszéltem, elhiszi a fóbiámat. Nem mér nekem vérnyomást, én mérem magamnak, szólok, ha problémás. A védőnő megméri, ő is tud a dologról, nála már csak picit magasabb. 26 hetes vagyok, 112/70 valamennyinél magasabb még nem volt soha (nekem ilyen 90-105 között van alapból). Egyedül a toxémiaszűrésen volt 120/85 fölött...

Hagyd azt a dokit, mert ki fog csinálni, keress olyat, aki tudja, mi ez.

2018. okt. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjem és én is ilyenek vagyunk. Szerencsére a háziorvosunk ismeri ezt a jelenséget, csak azt kéri, hogy otthon mérjük meg, és hívjuk fel az eredménnyel. Nálunk a vércukorszint is egész más a laborban és más otthon. Sok embernek van ilyen problémája, nem értem, az orvosod miért nem tudja. Nincs ötletem, hogy lehetne legyőzni, egész életemben ilyen voltam (férjem is).
2018. okt. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Énis ezzel küzdök , 14hetes vagyok , én jeleztem előre mindenhol hogy nem ilyenkor mindig magasabb az értékem , nekem is azt mondta a doki es a védőnő is hogy vezessek vérnyomás naplót es azt mindig mikor megyek mutassam meg.

Szóval nálam nem problémaztak ezen , szerintem te is írd a vérnyomásod , vidd el legközelebb , egyèbkent ne aggódj szerintem , ha csak akkor magas máskor nem nem lesz semmi gond :) esetleg konzultálj erről a védőnovel , ha rendres biztos ad tanácsot !

2018. okt. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A védőnő és a háziorvos is megértette, javasolták , hogy vezessek naplót, bár ott ennyire nem is volt magas 130/90 és 136/90 volt. Szóltam mindenhol előre, hogy magas szokott lenni, a mai dokin kívül mindenki normálisan, megértően fogadta. Szerintem már ettől is feljebb ment, meg attól, hogy azt mondta ő csak az hiszi el, amit lát..
2018. okt. 9. 19:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Oooo én ugyanezzel küzdök, méghozzá egészségügyi szakdolgozóként (kórházi) :D vagyis én magam is fehérköpenyes vagyok. Szoktam is mondani, hogy "biztos az a baj, hogy nem látok elég fehérköpenyest"


Ha az üzemorvoshoz át kell szaladnom egy vérnyomásmérésre már tiszta stressz vagyok. Nekem is állandóan gyógyszert akarnak felírni.

Nekem a védőnő és a nőgyógyász is simán elfogadta. Annyit kértek, hogy tényleg mérjem azért otthon. Napjában kétszer meg is mérem ha eszembe jut. 110/70 körül mozog, ha ők mérik akkor 130 fölött van az tuti. De mondjuk a nődokinál eleve mindig felmegy a pumpám, mert hiába magánrendelés, szinte minden alkalommal legalább fél óra-óra csúszásban van.


Amúgy a védőnőm pont most mesélte, hogy most lett egy orvos kismamája és ugyanezzel küzd.. :D

2018. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, abszolút átérzem, én is egészségügyben dolgozom orvosi genetikusként. :)

Első voltam.

2018. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7 tudod szokták mondani, hogy az eü-sök a legrosszabb betegek/páciensek. Szerintem ez nagyon is igaz, legalábbis én tuti ráerősítek erre a sztereotípiára :D


6 voltam

2018. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha menni kell már a tudattól a fellegekben a vèrnyomásom ezèrt itthon is mèrem ha gond van vele tudom jelezni a dokim felè....
2018. okt. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem is az van! de nekem ilyenkor a normális értékig megy fel, szóval annyira nem feltűnő...csak a pulzusomon veszik észre

alapjáraton 90/65 szokott lenni..ilyenkor 110-120-ig megy fel, de most már csak idegen orvosnál (második terhesség)

2018. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!