Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A legelső vizsgálatnál mi...

A legelső vizsgálatnál mi történik, miket néz meg az orvos? Ilyenkor már látszódik a baba is?

Figyelt kérdés

Életemben eddig kétszer voltam nődokinál, és mivel alapból nem rajongok semmiféle vizsgálatért (egy sima vérvétel miatt hisztizek), ezért eléggé parázok... Holnap délután 5-re kaptam időpontot, mert a múlt héten amiket csináltam tesztek, mind pozitívak lettek.


Milyen vizsgálatokra számíthatok?

Ultrahanggal is megvizsgál? Már látni fogom a babát?

Hallottam valamilyen tesztről, hogy vérből állapítják meg a pici nemét, és így nem kell várni olyan sokat, mint az ultrahang esetén. Azt is megcsináltathatom most? Vagy azt hol kell?

Megszúrni, vért venni ugye nem fognak? Bár a vérvétel gondolom kilőve, mert azt mindig reggel csinálták nekem, most meg késő délután megyek...



2018. okt. 8. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű manuálisan és uh-al is megvizsgál. Nem tudom mennyi idős lehetsz, de 6. hét előtt nem igazán látod még a babát, sőt lehet még szívhang sem lesz, de ne izgulj, ez ilyenkor még normális, majd vissza fog hívni a doki. Petezsákot fog látni.

A vérvételekkel meg próbálj megbarátkozni, mert elég sok lesz belőle terhesség alatt.

2018. okt. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász nem vesz vért. Azt majd egy laborban kell levetesd. Tudomásom szerint a nemet megállapító vérvizsgálat nincs benne az alap biztosításban és azt külön kell fizetni. Elég borsos ára van. De 12-20 hét között jellemzően látszik ultrahangon, attól függ, hogy hogy van épp fordúlva a baba.

A vizsgálatok:

- jó eséllyel megvizsgál a nőgyógyászati asztalon, mint egy rutin nőgyógyászati vizsgálaton

- lesz ultrahangos vizsgálat is a terhesség megállapításra, mivel gondolom 5-6 hetes terhes vagy ezért jó eséllyel hüvelyi ultrahang lesz, bár ez doktor függő is, én 7+3 hetesen voltam és akkor egyszer hasi ultrahanggal próbálkozott és mivel ott már látszott ezért a hüvelyire sor sem került

Ezen kívül kifaggat korábbi előzményekről. Ha már van szívhang (6-7 hetesen szokott lenni általában) akkor ad egy papírt az élő terhességről amivel mehetsz majd a kiskönyvedért és a védőnő tájékoztat a további teendőkről. Ha nem lesz szívhang sem kell pánikolni, akkor vissza fog rendelni, hogy újra ellenőrizze.

Kitartást! :)

2018. okt. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ultrahang segítségvel megallapítja hogy igen terhes vagy, és ahogy az előttem szoló is írta, mivel kb 6 hetes körül leszel, nem sok mindent fogsz látni es lehet még szívhang se lesz, de van olyan akinél van. Majd ezt meglátod ott akkor.


Igen van ilyen teszt, ha jól tudom a Prena-teszt de nem tudok ebbe túl sokat segíteni mert én ennek nem jártam utána. De igen ez a baba nemét is meghatározza már és szerintem ezt a 12dik hét körül végzik amikor van az első nagy genetikai vizsgálat. Mert ugye ez nem csak a nemet határozza meg hanem betegségek kockázatat is szűri. Viszont szerintem nem egy olcsó dolog.



Most nem fognak vért venni tőled, viszont kicsit békülj meg vele mert minimum 3 alkalommal fognak a terhesség alatt.

Az első vérvétel kb a 10-12dik hét körül van.

2018. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!:)


Rákerestem közben a PrenaTest-re, és tényleg nem olcsó mulatság, de szerintem elvégeztetjük majd. Nem is a baba neme miatt elsősorban, hanem szeretnénk mindenről tudni és megnyugodni, hogy a legnagyobb rendben van a picivel minden.


A vérvételeket feltétlen laborban végzik el? Úgy nem lehetséges, hogy itthon egy asszisztens leveszi a vért, majd pedig beküldik a laborba?

2018. okt. 8. 13:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vérvétel parám volt, 1x el is ájultam (nem terhesen), de a végére már úgy hozzászoktam, hogy nem izgulok egyáltalán, sőt még véradó is lettem. Mindig laborban vagy a vérellátóban vették le, ezt nem tudom, hogy lehet e úgy ahogy írtad, majd a védőnőt vagy a dokit kérdezd meg erről.

1-es válaszoló voltam

2018. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére nem ennyire vészes a dolog, egyszerűen csak halálra izgulom magam előtte, így az utóbbi években anyu tanácsára itthon veszik le a vért, ha kell... Általában ébredés után, mikor még nem vagyok annyira magamnál. Csak ugye azt a háziorvosom szokta intézni mindig, most meg nem tudom, kihez kell fordulni majd. De holnap megkérdezem feltétlen.
2018. okt. 8. 14:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Nifty teszt mutatja meg a nemét a babának. Mi megcsináltuk jó döntés volt mert sokkal több mindent néznek, de ezt mindenki eldönti mit szeretne :)
2018. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor a Nifty jobb, mint a PrenaTest? Bocsánat, ha buta kérdés, de eddig nem kellett ilyenekkel foglalkoznom, ma délutánig nem is hallottam ezekről és társaikról.
2018. okt. 8. 16:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is mindig ráparáztam a vérvételekre, meg rosszul voltam utána, nem egyszer összeestem meg hasonlók. Jelenleg 19 hetes terhes vagyok és egész életemben nem voltam annyi vérvételen, mint az elmúlt 4 hónapban. Nem komplikációmentes a terhességem, ezért jóval többször van rá szükség, mint alapesetben. Mindig előre szóltam annak aki levette, hogy rosszul szoktam lenni. Mindig nagyon kedvesek, kényelmes székbe átültetnek és addig hagyják, hogy maradjak amíg nem érzem úgy, hogy fel tudnék kelni. Szóval szerintem felesleges otthonra hívni valakit mindig, hogy levegye a vért, lesz olyan eset amikor szerintem nem is megoldható mint pl a terheléses cukor
2018. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mizujs? Mi volt a dokinál?
2018. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!