Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha terhesség alatt keveset...

Baj ha terhesség alatt keveset eszek?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon kövér vagyok, 160 cm 88 kg jelenleg, 23 hetes. 84-el lettem terhes.

19. hétig semmit nem híztam, azóta ezt a 4 kilót. Védőnő, orvosom nem mond semmit, csak hogy kevés cukor, és a társai szokásos szövegek. De az a baj, hogyha csak ilyenekre figyelek és eszek normálisan (nem zabálva) akkor 100 kilo felett fogok szülni menni, ismerem a testem. Én pedig nem akarok tovább hízni.

Lehet baj belőle ha nagyrészt zöldséget, gyümölcsöt, kefírt, sajtokat és kevés főtt ételt (húst nem igazán eszek, főleg levesek, főzelékek, tészták szoktam) fogyasztok csak sok folyadékkal(víz,100% gyümölcslé) ?


2018. okt. 9. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha egyáltalán nem hízol a terhesség alatt, söt akár 10 kilót fogysz, az sem gond a te súlyod mellett, mert még mindig böven van fölösleged, a terhesség mellett is.

Egy baba meg a kapcsolódó egyebek egy terhességnél legfeljebb 5-6 kilót jelentenek, amíg a magasságodnak megfelel normális súly alsó határa felett vagy ennyivel, addig nincs gond.

2018. okt. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Gondnak nem gond, mert a baba a te szervezetedtől így is-úgy is elvonja a fejlődéséhez szükséges tápanyagokat, ha nem azt, amit pluszban beviszel, akkor abból von el, ami normál körülmények között a "tiéd" lenne. Arra viszont így fokozottan figyelned kell szülés után, hogy ne alakuljanak ki hiánybetegségek. A 100%-os gyümölcslevekben viszont elég sok a cukor, azt kiválthatnád más folyadékkal szerintem.
2018. okt. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

hát én tuti nem terhesen kezdenék neki a fogyókúrának...előtte is figyelhettél volna erre

tészták hízlalnak a legjobban( kivéve, ha Szaffis)

Hallgass a védőnődre és hagyd el a cukrot, tésztát, krumplit)

Hús nem hízlal, ha salátával eszed

Fehér kenyér helyett is, teljeskiörlésű vagy abonett

kefír, joghurt, zöldségek, gyümölcsök, levesek ezek mehetnek

napi 5x étkezz egészségesen

ne most legyen akaraterőd a fogyáshoz, teherbeesés előtt kellett volna megszabadulni pár kgt, most inkább csak figyelj,hogy minőségit egyél és ne 2 helyett

ami feljön,majd szülés után leadod

2018. okt. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Természetesen eddig is figyeltem, nem újekeletű dolog, kb 10 éves korom óta figyelek, ~ 15 éve..

Ennyire tudtam a figyeléssel meg sporttal kordában tartani.

Nem vagyok pajzsmirigyes se beteg. Tökéletes a vérképem is.

2018. okt. 9. 08:04
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

ha 15 éve figyelsz és sportolsz, és nincs semmi betegséged akkor szinte lehetetlen,hogy ne sikerüljön a fogyás 😮


+ terhesen is folytathatod a mozgást, ha előtte rendszeresen mozogtál


én is hízékony vagyok elsővel nem zabáltam mégis +16kg híztam (ténylegesen 5kg,kórházban 11 lement)

most 15 hetes vagyok még (koppkopp) egykg-t se híztam, megfogadtam egészségesen napi 5x keveset eszek + napi 4-5km séta

2018. okt. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj belőle ha egészségesen étkezel? Koplalni úgy sem tudsz, hiszen terhesen a szervezet nem tolerálja. Én ha futkározós nap elfelejtek enni akkor esik le a cukrom és szédülök. Amúgy valahol azt olvastam, hogy a terhesség miatt úgy a 16-20 héttől kellene többet enni 200-300 kalóriával. Plusz neked van tartalékod is. A gyümölcs és a tejtermékek amúgy is "kötelezőek" ilyenkor a vitamin és a kálcium miatt, plusz a gyomor működésedre is jó hatással vannak. Napi 2,5 liter folyadékot ajánlott nekem belgyógyász doki. Viszont a gyümölcslét kerüld, hacsak nem te készíted otthon, mert az üzletiekben sok benne a cukor.

Ha többször eszel kevesebbet és kerülöd a cukrot és a fehér lisztet az alap jératon a legjobb irány. :)

A súly gyarapodásodra azért is érdemes figyelni, mert a hirtelen súly növekedés terhesség alatt egy csomó mindennek a jele lehet.

2018. okt. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha odafigyelt is , sajnos létezik olyan hogy nem tud lefogyni. Pajmzsmirigy rendben van? Gyanítom, hogy hormonzavarod van, ha odafigyelsz , de mégis túlsúlyod van. Magamról tudom, de én megoldottam és utána sikerült lefogynom tartósan.

Pl a 100% gyümölcslé tele van szénhidráttal.

2018. okt. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

írta,hogy nincs semmilyen betegsége

ezért furcsálom

2018. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, van annyi rajtad annyi felesleg hogy a baba elvegye ami kell neki.
2018. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valami betegsége van neki, ha ennyire túlsúlyos, odafigyel és mégsem tud lefogyni. Nekem akkor 3 orvos egyöntetűen mondta a labor eredmények alapján, hogy szerintük makk egészséges vagyok, éppenséggel akkor már 5 éve próbáltam 20 kg-t lefogyni, de nem sikerült. Később kezdtem el máshogy táplálkozni és úgy sikerült lefogynom, úgy hogy a terhességem alatt is csak minimálisat híztam, azaz semmit mert 6 kg fel 7 lejött amikor megszültem. Én tisztelem, becsülöm az orvosokat de nekem a pm alulműködést senki nem vette észre. Ráfogták a tini kori hormonváltozásra és kész, csak szerintem nálam durván borultak a hormonok.

Én ennek a dolognak utána járnék, mert valami betegségnek kell lenni a háttérben, ha elmondása szerint vigyáz magára, de mégsem tudott lefogyni.

2018. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!