Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama/anyuka...

Van itt olyan kismama/anyuka akinek a párja messze (külföldön) dolgozik? Hogyan bírjátok?

Figyelt kérdés

Röviden a történet.


2 éve vagyunk együtt, ő 33 én 24, előttem külföldön dolgozott már a párom jó pár évet, mikor megismerkedtünk épp otthon volt egy fél évet mert vizsgázott. A lényeg hogy hamar összeköltöztünk, majd mikor visszament külföldre dolgozni jöttem vele azért hogy együtt lehessünk mellesleg itt nagyobb lehetőségem lenne. Dolgoztam is 2 szezont most kezdtem volna a következőt de terhes lettem (tervezett volt).

Mivel a nyelvet munkahelyi szinten beszéljük és annyira hogy elboldogulunk boltba postán stb így nem mertem bevállani azt hogy itt szülessen meg a baba. Úgy gondolom ahhoz jól kellene beszélnünk a nyelvet, a lényeg hogy ugy döntöttünk haza költözöm. Viszont neki muszáj maradni, mert itt a munkája amivel elég jol keres és most mégnagyobb szükség van a pénzre.


Átmenetileg a családi házba megyek haza ahol csak az ő szülei élnek, egy részt mert nem akarok teljesen egyedül lenni a kicsivel másrészt most kezdtünk el házat nézni.


A kérdésem az lenne hogy akik távol vannak a párjuktól hogy lehet ezt bírni? Kb 3-4hetente tud majd haza járni.

Mennyire nagy a hiányérzet? Hosszú távon lehet ezt bírni? Mivel megszoktam már hogy mióta együtt vagyunk kb együtt is élünk, nagyon szeretem őt és így bele gondolni hogy hetekig nem fogom látni elég borzalmasnak tűnik.

Már azon is gondolkotunk hogy otthon tanulnám a nyelvet és később kijönnénk hozzá csak a baba melett nem tudom mennyi időm lenne tanulgatni.



Most a 7dik hónapba járok amugy és a héten költözöm.


Bocsánat hogy kicsit hosszú lett, köszönöm annak aki elolvassa és válaszol.😊


2018. okt. 23. 17:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Biztos nem költöztem volna külön, elég hulye döntés volt. Maradhattál volna és tanulhattad volna a nyelvet. Kórházban meg amúgy is biztosítanak tolmácsot, ha az szükséges.
2018. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
54%

Az én férjem börtönbe ment 3 évre pont szülésem után.

Ahhoz képest a ti esetetek leányálom.

Mi kibírtuk, ti is kibírjátok.

2018. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ebben az esetben mivel jobb neked itthon.
2018. okt. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne költözz. A nyelvi akadály a legkisebb probléma. Mi van ha nem jössz ki anyósékkal. A kapcsolatod is meg fogja sínyleni.
2018. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Azért döntöttünk úgy hogy haza megyek mert,


Mint írtam nem beszélem a nyelvet, igen arra lett volna lehetőség hogy esetleg tolmács legyen a szülésnél viszont miután megszületik és vinni kell oltásokra, védőnőhöz és ne adj isten bármi van nem tudok kit hívni hova menni mert a legközelebbi gyerekorvos 12kmre van kb (nincs jogsim) és persze lehetne ilyenkor tolmácsnak telefonálni na de mivan ha nem veszi fel? Ha nem ér rá? Arrol nem beszélve hogy ha egy olyan helyzet van ahol sos kell egy orvos akkor erre nem lenne idő hogy tolmács után telefonálgassak és sosem bocsátanám meg magamnak hogyha az én felelőtlenségem miatt bármi baja történne. Talán nem ezekre kellene ilyenkor gondolni de ugy gondolom hogy igenis kell mert sosem lehet tudni. Ráadasul első baba lesz, sok mindent nem tudok még.


Család baratok nincsennek itt, csak a párom munkatársai. Így még tanácsért segítsegért se tudnék kihez menni.


Másrészt otthon mindkét félről első unoka lesz, nagyon várják és nem akarjuk hogy ne lássák őt vagy csak ritkán. (1100kmre vagyunk nem tudnánk a picivel 3-4 hetente menni) a nagyszülők idősek mindenki 60felett van betegesek nem tudnának jönni.


Másrészt jó lesz ha a baratokhoz, nagyszulokhoz, nagybacsik-nenikhez tudom őt vinni kimozdulni stb...mert mivel itt semmi ismerős szinte max sétalni tudnám elvinni. Amíg dolgoztunk és ketten voltunk teljesen más volt mert elég volt, de ebben az esetben ez már teljesen más lenne.

2018. okt. 23. 18:34
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
2 év alatt azért még lehetett volna tanulni a nyelvet. Értelmeteken amit csináltok. Te egyedülálló anya leszel, ő meg láthatásra jár. Nem lesz hosszú eletu a kapcsolat.
2018. okt. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%

Saját szüleidhez nem tudsz menni? Nem lenne jobb?

Vesztek itt házat? (úgy értem abból, amit írsz) Magad fogsz lakni?

Párod tervez hazajönni? Vagy így maradtok örökre?


Amúgy csecsemővel a párod-az apa nélkül szörnyű lesz.


Nem pótolja a nagyszülő meg a barátok, ismerősök.


Valamit találjatok ki.

2018. okt. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, de mikor terhes lettél, még volt 8-9 hónapod, hogy megtanuld a nyelvet. Ennyi áldozatot nem tudsz meghozni azért hogy együtt, családként élhessetek? Az én férjem a világ másik felén kapott munkát, én nem beszéltem a nyelvet, mégis egyértelmű volt, hogy együtt költözünk ki. Nem volt könnyű az elején, mert ő sokat volt távol a munkája miatt, innen is külföldre járt, de mindent beleadtam, hogy megtanuljam a nyelvet. Most már jó munkám van és hamarosan szeretnék helyi diplomát is szerezni. Pedig még csak ez lesz a harmadik évünk itt. Te meg inkább egyedülálló anyaként élnél?
2018. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is külföldön estem teherbe több mint 2 év után, nálunk is tervezet volt, ezért is tanultam angolul. Nem tudok perfekt, de azért, ha baj van, vagy védönöhöz, vagy háziorvoshoz kell menni eltudok menni magam, és eltudom mondani, amit akarok. Nekem sincs jogositványom, de gondolom van ott is taxi, szülésig buszozni is tudsz, utána meg jár ki a védőnő, ha kell. Ez mindenhol igy van. Hülyeség volt ezért haza menned, én nem tudtam volna itthagyni a páromat. Hidd el külföldön még jobban támogatják a terheseket és anyukákat, mint otthon. Biztos találtak volna megoldást. Ezt a nyelvtanulást meg akkor el kellett volna kezdeni tanulni, mikor kint voltál és tudtad volna kamatoztatni, otthon nehéz lesz tanulni. Ha ott maradsz rákényszerültél volna a tanulásra. Orvos elött én is mindig átnézem a szakszavakat, vagy kb elmondom előtte magam mit akarok közölni. Így tanultál volna meg a leghamarabb. Most már maradj otthon, és birjátok ki egy ideig.
2018. okt. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Az én szüleimnél még 3 tesom otthon lakik így oda nem megyünk.

Nagyon jóba vagyok a szüleivel ezért lennék náluk, másrészt ők ajánlották fel hogy ne menjünk alberletbe amíg házat veszünk hanem maradjunk ott mert nagy a ház és ők vannak már csak ott.

De ha véletlen valami gond lenne, akkor elmegyek alberletbe addig szóval ezen nem aggodok.

Igen tervezünk házat venni amiből kb tavasszal lesz valami és nyáron költöznék el kb.


Tervben van hogy haza jön ha megvettük a házat és van egy bizonyos összeg félre téve viszont ez biztos hogy 2 év még minimum.

Azt beszéltük meg hogyha nagyon nehezen viseljük akkor ha nagyobb a kicsi kb 1 éves lesz és énis beleszokok közben,tanulom a nyelvet és kijövünk akkor mi. A házat meg kiadjuk albérletbe.



A születésekor és utána otthon lesz egyébként 2 hónapot velünk.

Tudom hogy nagyon nehéz lesz, de nem hiszem hogy mi vagyunk az egyetlen pár aki így van és hogy ez miatt nem lesz hosszútávú a kapcsolat. Másrészt biztos nem fogunk így élni sok éven keresztül max 2-3év és utána vagy a párom jön haza vagy mi megyünk még hamarabb 1-2év után ide ki hozzá.


Ja és aki írta hogy megtanulhattam volna a nyelvet, 2 éve vagyunk együtt ebből fél évet otthon laktunk pontosabban 7hónapot, szoval másfél éve vagyok kint, tény hogy többet is tudhatnék viszont örültem annak hogy a munkahelyen boldogultam és a hétköznapi helyeken, viszont tény hogy nem tudtam társalgási szinten elsajátitani a nyelvet.

2018. okt. 23. 19:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!