Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a terhességi...

Pozitív lett a terhességi mérgezés eredményem akik ilyen cipőben voltak sok baj volt a végére vagy gyógyszerrel kordában tartották?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nem magas a vérnyomásom sőt inkább alacsony, nem vagyok cukros enyhén túlsúlyosnak számítok a 4. terhességem amit már nem terveztünk de elfogadtam

Nagyon félek! Minden nap sírok ezért hogy fogyatékos lesz vagy meghal vagy nemtom de borzasztó stresszben vagyok, szedek aszpirint napi 180 mgot. 31 éves vagyok és rettegek. A férjemmel nem lehet beszélni mert csak kiröhőgött hogy veszélyes ez a terhességi mérgezés. 13. Hetes vagyok jelenleg

A végeredményen és a vizeletem keddre lesz kész. Egy merő idebaj vagyok amit nem tudom senkivel megpsztani. Orosz doktor azt mondta a gyerek tökéletes csak én nem emiatt.

Segítsen már valaki mi történt vele végig a terhességében ezzel kapcsán. A dokim annyit mondott élvezzem a terhességet


2018. nov. 1. 13:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Az most megint más hogy ellenanyagos is vagyok mert ebbe aa családba rajtam kívül mindenki pozitív ez csak én vagyok 0 negatív ..... Erre is akkor derült fény mikor az első lányomat megszületem és pozi lett én meg kaptam szép sorrba az anti d-t.

Ezen kívül mást nem fedeztek fel nálam.

Le is fogytam már elég sokat a 3 gyerek óta összesen 28 Kgt.

A cukrom 4.4 szerintem az normális a vérnyomásom meg 106/70. Most azért beszerzési egy vérnyomás mérőt meg a védőnőnek van hirtelen vizelet tesztje megyek hozzá hetente.

Szedem a gyógyszert.

Ennyit tudok.

2018. nov. 1. 15:32
 12/14 anonim ***** válasza:

12+4 hetesen a toxémia szűrésem a következőket dobta:

34. hét előtt 1:58

37. hét előtt 1:17

42. hét előtt 1:4


Acizalep75-öt szedtem (napi 1×75mg) a 37. hétig. Semmi gondom nem volt, a leállás után is makulátlan volt a vérnyomás naplóm.

38+6-on született a lányom, minden rendben volt vele.

2018. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Tényleg felesleges pánikolnod. Ezek nem tények, hanem esélyek. Ahogy már más is írta, gyakoribb kontroll kell és nem lesz semmi baj. Sokkal több a toxémiás, mint gondolnád.


Én egy hete 31 hetesen kerültem kórházba toxémiával. Egyik napról a másikra bevizesedtem, majd kb 2 nap múlva az amúgy 110/70-es vérnyomásom felment 160/100-ra. És a vizeletemben is bőven volt fehérje. Szóval 5 napig kórházban voltam. Belőtték a vérnyomáscsökkentőket, és mikor már a vizeletemben is minimális volt a fehérje, akkor hazaengedtek (vérkép, májenzimek is rendben voltak). Most két gyógyszert szedek, viszonylag gyakran mérek vérnyomást és hetente fogok járni a dokimhoz.


Amúgy az elmúlt hétvége nagyon megviselte a kismamákat, erős fronthatás volt... Így volt alkalmam látni többször is, hogy mikor kezdenek el nagyon sürögni a dokik, nővérek. Én majd összecsináltam magam az akkor 150/95 körüli vérnyomásom miatt... De kb csak legyintettek. Viszont többen is jöttek be 180/100 körüli vérnyomással.. Na őket vitték is a műtőbe.

2018. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

😊

Szép napot mindenkinek!

2018. nov. 2. 07:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!