Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye hogy nem lehet semmi...

Ugye hogy nem lehet semmi bajom a cicáktól terhesen? Miért félt ennyire a férjem mindentől? Nektek volt cicátok terhesen? Mit csináljak? Én nekem kellenek azok a cicák.

Figyelt kérdés
Van itthon 2 cicánk és a férjem oda akarja adni valakinek mert terhes vagyok. Én nagyon szeretem a cicákat. Amióta itthon vagyok egésznap csak velük játszok.
2018. nov. 9. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
2 szobamacskánk van. A férjed utána olvashatna a dolgoknak ha már ennyire aggódik és mindenáron baromságot akar csinálni. Itt egy ismeretterjesztő videó a témában: [link]
2018. nov. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

A macskák terjeszthetik a toxoplazmózist, ami azonban egyszerű vérvizsgálattal kimutatható.

[link]

Ebben a videóban lényegretörően elmagyarázzák, nézesd meg a férjeddel. Nekem is vannak cicáim, eszembe se jutna elajándékozni őket, mert terhes vagyok.

2018. nov. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Kèrj toxoplazma vizsgálatot ès kiderül mennyire kell vigyázni velük. Nekünk is van bent egy pici cica már kètszer nèztèk nálam de szerencsère eddig minden ok. Èn mèg nem estem át a toxoplazma fertőzèsen ezèrt kell a gyakori vèrvizsgálat. Nyers húsok, mosatlan zöldsègek, gyümölcsök evèse veszèlyesebb.
2018. nov. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Csináltass toxoplazma szűrést.Ha átestél fertőzésen akkor semmi bajod nem lesz.Ha nem estél át akkor az almot rendezze a férjed kb ennyi.Mosd meg a zöldségeket alaposan mert úgy is elkaphatod és ennyi.Alapvető higiéniás dolgokat betartod és kutya bajod se lesz.
2018. nov. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
2 szobacicánk van. A második babánkat várjuk, mind a kettő esetben jelen voltak a macskák a terhesség alatt. Nem jutott eszünkbe megválni tőlük. Nálunk alapból kérik a nőgyógyászok ezt a vizsgálatot, de ha nem, akkor jelezd az orvosnak, hogy van macskátok, és biztos ad beutalót rá.
2018. nov. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
5-ös ajánlom neked is a videót.
2018. nov. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Nekem volt/van cicám mindkét terhességnél, toxoplazmára negatív vagyok, nem estem át rajta. Fel van fújva ez a dolog, egy macska amúgy kb 10 napig képes fertőzni élete során. Ha nem kijárós, nagyon neki sincs honnan elkapni ráadásul. Az enyém amúgy kijárós, így sincs tőle semmi bajom.

Van egy nőgyógyász ismerősöm, ő mondta, hogy 10 év alatt 2 olyat látott, hogy toxoplazmózisa lett a kismamának terhesség alatt, egyik esetben sem lett semmi baja a babának. Ja, és az egyik nő úgy kapta el, hogy nincs macskája, és macska közelében sem volt. Szóval nem kell menni a cicáknak sehova.

2018. nov. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Köszi.. 5#
2018. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk is van egy szoba cicánk,pedig 20hetes terhes vagyok.

Fogékony vagyok toxoplazma fertőzésre,mert még nem estem át rajta,de eszünk ágában nem lenne megszabadulni a cicától.

Almot a férjem takarítja,zöldséget-gyümölcsöt jól megmosom nehogy valami bajunk legyen.

2 havonta járok vérvételre toxo miatt.

2018. nov. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem mi azzal a probléma, hogy megkoszontem a linket.

Azért mert az első válaszom nem tetszett..

Gyerekesseg 5*

Logika 0

2018. nov. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!