Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés
31 éves nő vagyok.2 hete lett több pozitív tesztem is szóval biztosan babát várok.Voltam dokinál de még azt mondta felesleges megvizsgálnia,úgysem látszik semmi,most hétfőn megyek vissza. A tüneteim már megvannak,állandóan csak aludnék,fájnak a melleim,az ételundor a legerősebb. Nagyon vágytunk erre a babára a párommal de most én hülye elkezdtem olvasgatni mindenféle vetélős oldalakat,rettentően félek. Tudom nem szabadna,de nem hagy nyugodni.Sokan babonásak,nem beszélnek a 12. hétig senkinek de én inkább beszélek és akkor nem annyira erős a félelem és olyankor kapom a rengeteg pozitív energiát.De mikor magam vagyok,elindulnak a gondolataim. Nem tudom mit csinálnék ha baj lenne.Nem vérzek,nem görcsölök..minden stimmel. De mégis ott van a kisördög.Ez normális?
2018. nov. 9. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sokan aggódnak ennyire. Várod a picit, nyilván félsz, nehogy baj legyen. Ez érhető. De ne vidd túlzásba, mert tönkre fog tenni.
2018. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A 22. hétben járok, a mai napig rámtör a para néha. Először azt hittem, hogy a 12. hét után elmúlik, aztán azt, hogy a 18. heti nagygenetika után, de mindegyik után kaptam valami "jó" hírt. Szóval én már nem is merek időpontot felállítani, hogy mikor fogok megnyugodni, valószínűleg innentől soha. Szerintem valamilyen szinten normális amúgy.
2018. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon sajnálom,hogy még mindig tart nálad :(

Remélem amint megszületnek a babáink,minden gondot elfelejtünk ami aggasztott minket. Szörnyű érzés ez,de valamilyen szinten megnyugtat,hogy nem csak én vagyok így

2018. nov. 9. 20:37
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

20 hetes terhes vagyok,és a mai napig is minden pisilés után rápillantok a papirra,nincs e elszíneződés rajta.Azt hittem a 12.genetikai uh után el fog múlni ez a túl aggódás,de ez szerintem már kitart a terhesség végéig.Utána pedig jön a további aggódás,a baba kinti életében.

Első baba,vérzésem/vetélésem nem volt csak sokat olvastam és hallottam róla hogy a kritikus 12hétig bármi megtörténhet.(utána is nyilván,de nem olyan nagy %-ban).

Javaslom neked hogy próbálj meg ne sokat olvasni ilyen rémtörténeti témában,és főleg ne olvass itt gyakorin.Sajnos nagyon sok a kamu kérdés,és a válasz is.

Egyébként a féltés valamilyen szinten persze normális,de már szerintem én is átléptem a normális határt a wc papír nézésével.

2018. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem lépted át a határt, én is mindig neztem a wc-papirt.(szerintem mar megszokasbol, mert szules utan is neztem egy darabig😂 )

Kérdező, ez kitart a terhesség végéig...sőt szülésnél is aggodsz minden rendbe legyenn. És igen szülés utan is :D lényeg a pozitiv hozzáállás! Nyugi én bőgtem a 12.hétig! Utana picit jobb volt de nem sokkal. Mondjuk nekem volt előtte egy vetélés 6 hetesen.

Kitartást, minden rendben lesz! Akinek megkell születnie megfog! És neki meg kell a pocakodban :)


8 hetes kisfiu anyukaja

2018. nov. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szintén , minden pisinél nézem a wcpapírt , pedig már 18hetesek vagyunk :/ énis nagyon aggódom érte , de nekem is sokat segítenek , férjem , anyukám , anyósom.

Nálunk első baba.

2018. nov. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha megszületik akkor ugyanugy fogsz aggodni😊
2018. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez kb. soha nem fog elmúlni. A 2,5 éves kislányomért ugyanannyira aggódom most, mint amikor várandós voltam vele. Én is úgy kezdtem, hogy jajj majd a 12. hét után, aztán majd ha már érzem mozogni. Na az még rosszabb volt, ha pár óráig nem éreztem mozogni, már annyira aggódtam, hogy úgy éreztem sose lesz vége a terhességemnek. Aztán úgy gondoltam majd a szüléssel elmúlik. Hát most még sokkal erősebb.

Boldog babavárást. 😊

2018. nov. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

második babánkat várjuk, még talán jobban parázok...mint az első terhességemnél 😂pedig problémamentes volt

de pl. rám az nem igaz,hogy születés után durvább lesz az aggódás

Nem vagyok paramami, csak míg a pocakban van és nem tudok semmit róla 😕

jelenleg 19 hetes vagyok a hugicával, de még mindig bennem van a félsz

2018. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én az elején féltem nagyon hogy el megy 10 hetesen vereztem is de csak egy picit kiderult hogy csak hormonzavar hogy meg akart jönni majd mégse, utána 12 hét után féltem a down kortól engem szúrni kellett nagy volt a gyanúja, jó lett minden de akkor a szívét is meg kell nézni 18 héten akkor is aggódtunk, ott is jó volt majd jött a 24hetes cukor vizsgálat én attól is tartottam, aztán most 33hetesen rettegek a koraszüléstöl alig várom a 37 hetet hogy legalább koraszülés veszelyen is túl legyek... Remélem ha kibujik egyenlőre megszunnek az aggodalmaim hogy egészséges

lett és johetunk haza túl leszünk rajta. Pár nap pihi és biztos találok más aggódni valót.. Első babánk lesz nem tudom hogy ezen a szinten mennyire normális. Leszamitva hogy minden szülő aggódik a gyerek miatt

2018. nov. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!