Miért érzem ezt?

Figyelt kérdés
31 éves nő vagyok.2 hete lett több pozitív tesztem is szóval biztosan babát várok.Voltam dokinál de még azt mondta felesleges megvizsgálnia,úgysem látszik semmi,most hétfőn megyek vissza. A tüneteim már megvannak,állandóan csak aludnék,fájnak a melleim,az ételundor a legerősebb. Nagyon vágytunk erre a babára a párommal de most én hülye elkezdtem olvasgatni mindenféle vetélős oldalakat,rettentően félek. Tudom nem szabadna,de nem hagy nyugodni.Sokan babonásak,nem beszélnek a 12. hétig senkinek de én inkább beszélek és akkor nem annyira erős a félelem és olyankor kapom a rengeteg pozitív energiát.De mikor magam vagyok,elindulnak a gondolataim. Nem tudom mit csinálnék ha baj lenne.Nem vérzek,nem görcsölök..minden stimmel. De mégis ott van a kisördög.Ez normális?
2018. nov. 9. 18:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Lányok!


Az aggódás SOHA nem múlik el. De az első gyerek szülése után (főleg aznap mikor hazaviszitek az orvosi környezetből) olyan mértékű felelősség érzés lehet úrrá rajtatok, amitől sírvafakadtok. Ez vegyül elég erős féltéssel. Valami nagyon ijesztő tud lenni, hogy addig csak magadat féltetted igazán de onnastól érzed, hogy míg ki nem leheled a lelked, addig mindig félteni fogod a gyermeked. Mindig.Örökké. Ez akkor se múlik el ha már 30 éves a gyereked.


Ezen majdnem minden felelősségteljes érett szülő átesik. Ha szülés után ezt nagyon erősen érzed és sírhatnékod van, mert félsz, akkor beszélj róla, az segít. Na meg persze szedd össze magad, mert valakinek te jelented az egész világot, a megbízható mindent tudó okos felnőttet :) az anyát.

2018. nov. 10. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kedves válaszokat! :) Nálam is van a wc papír szindróma,a bugyimat nézegetem állandóan...szőrnyű. De reggelente mikor hányok,boldogság tölt el mert állítólag az jót jelent mindig.Egy kakilógörcsre is ráparázom de tényleg megnyugtat kicsit,hogy nem csak én vagyok ennyire aggódó tipus.Alig várom,hogy megszülessen a picikém.Nektek pedig szép babavárást és annál szebb babázást,gyerekezést kívánok!

És köszönöm mégegyszer a kedves tanácsokat <3

2018. nov. 10. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!