Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hányadik héten...

Most akkor hányadik héten kellene orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvasom, hogy nem érdemes menni 7-8. hétnél előbb, mert akkor már van szívhang, addig felesleges, és csak plusz feszültség a kismamának, ha korán megy, és még nincs szívhang. Itt is mondják, hogy kb tök felesleges 5 hetesen orvoshoz rohanni.

Viszont nagyon sok helyen olvasom azt is, hogy 5 hetesen már kellene, hogy lásson orvos, és ha 6 hetesen még nem voltam, az nagy felelőtlenség, mert akkor talán későn derül ki, ha méhen kívüli...


2018. nov. 14. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen még csak petezsák látszik jobb esetben. 6 hetesen már lehet, hogy talál az orvos embriót ha 28 napos a ciklus és középidőben fogant a baba. Hosszabb ciklussal vagy későbbi ovuval még 6 hetesen sem várható embrió. Emiatt mondják, hogy elég 7-8 hetesen menni, ha nincs panasz.

A méhen kívüli ritka és még ritkább, hogy nem okoz panaszt. Csak ettől a félelemből (egyébként panasz nélkül) nem kell 4-5 hetesen orvoshoz menni. Persze ha erős fájdalom van vagy vérzés, akkor nőgyógyászati ügyelet fogad.

2018. nov. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettővel 8 hetesen mentem először, baba formájúak voltak, vert a szívük, élmény volt és megnyugodtunk, hogy láttuk, nem kellett hetekig stresszelni, hogy még nincs szívhang, vajon lesz-e? 😊

Nyilván, ha vérzés, görcs, bármi ilyesmi van, akkor azonnal doki, de tünetmentesen, jó közérzettel szerintem felesleges a teszt utáni napon rohanni.

2018. nov. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az elsővel 8 hetesen voltam, csak petezsák volt, pár nap múlva missed ab lett.

Utána már 6 hetesen mentem a következő 2 terhességnél, tudtam mikor van ovulációm, mert érezni szoktam. Volt szívhang is már ekkor.

Itt sokan nem tudják mikor van ovulációjuk és a nagyon halvány pozitív teszt után pár nappal (4 hetesen) mennek orvoshoz. Ilyenkor nyilván semmit nem fog látni az orvos.


Ha valaki nagyon aggódik a méhen kívüli miatt, akkor is legalább 5 hetes terhesen érdemes elmenni orvoshoz.

2018. nov. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs panasz, totál felesleges a betöltött 6. hét előtt orvoshoz rohanni.

A méhen kívüli ugyanúgy nem látszik az 5. héten, mint az intrauterin terhesség.

2018. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Külföldön élek, először nekem a 10. hétre küldtek időpontot, és mint kiderült ez még korai is volt, mert 12. hétig nem szoktak.

Szerintem a 7-8 hét teljesen jó :)

2018. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos korán kellet menni mert volt 1 hematomám,utánna hetente hivtak vissza,teljesen kikészültem a várakozástol hogy minden ok lesz e.De ha jön majd a kistestvér és minden ok lesz akkor biztos nem fogok 8 hét elöt orvoshoz menni.
2018. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
És attól, hogy hetente nézegetik, meggyógyul a hematoma? A heti UH megvéd a vetéléstől? Vagy mi?
2018. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én 6+5 heten voltam először és már volt szivhang. Szerintem ha be toltotted a 6. hetet nyugodtan el lehet menni
2018. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!