Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek a terhessége...

Volt valakinek a terhessége alatt relatív nagy méretű cisztája? Mi történt vele a terhesség során?

Figyelt kérdés
Most 9+2 hetes terhes vagyok, de már a terhességem megállapításánál észrevettek egy nagy (8x6 cm-es) cisztát a bal petefészkemen. A bal petefészkemben történt a tüszőrepedés a fogantatáskor, ez tuti mert éreztem, szóval valószínűsíthetően nagyra nőtt sárgatest ciszta. A doki és a védőnő is azt mondta biztosan nem fog elmúlni, a terhesség után majd foglalkozunk vele. Van akinek hasonló méretű cisztája volt? Elmúlt terhesség alatt? Ha nem akkor okozott bármi gondot, panaszt?
2018. nov. 17. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem más jellegű cisztám volt (keményebb, tömött szerkezetű, 8 centis). 15 hetes terhesen megműtöttek vele. A babának nem esett baja, de én elvesztettem akkor a petefeszkem is a cisztával együtt.
2018. nov. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy pontosan mekkora, de szintén bazinagy sárgatest cisztám volt. 10 hetesen még láttuk az ultrahangon a dokimmal, 3 héttel később a kombinált teszten már nem volt meg. Szóval nem biztos, hogy ottmarad.
2018. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem is volt cissztám 3-4 cm körüli, nem tudom ez nagynak számít-e

Nekem 15.hétig felszívódott, viszont addig nagyon görcsöltem

2018. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A sárgatest ciszta felszívódik nagy eséllyel, nekem is volt, és nekem ezt mondta az orvos, így is lett, 12. heti uh-n nyoma sem volt. Csokoládéciszta volt a másik petefészkemben. Ezzel már műtöttek előzőleg, akkor azt mondták eléggé sürgősen kell a műtét a ciszta nagysága miatt, és az 3x4 cm volt, eldeformálta a petefészkem. Most, amikor kiderült a várandósság egy ugyanilyen csokiciszta 5x5 cm volt. A doki erre is azt mondta, hogy ugyan vérrel teli, de remélhetőleg nem lesz vele gond, még az is lehet elsorvad. A 19. heti uh-n azt sem látták már.
2018. nov. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Az enyém tiszta folyadékkal teli, egyrekeszes ciszta és ez elvileg jót jelent. Terhesség alatt nem akarnak hozzá nyúlni, én bízom benne hogy felszívódik mégis.
2018. nov. 17. 22:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét oldalon 5-6 db 4-5 cm-s cisztám volt, elrontották a szimulációt a meddőségiben. Semmit nem csináltak vele. Elég hamar látótérbe se tudták hozni uh-n. Szülés után is még hónapokig ott voltak, de mar jóval kisebbek voltak. Azt mondták, hogy nincs vele teendő, pedig kétszer is műtöttek szülés óta, így lett volna lehetőségük bolygatni,ha kell.
2018. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*stimulációt
2018. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt meghozza hatalmas es kette is volt valasztodva..rgy bolond orvos meg is akart muteni csak nem hagytam. De igen ez teljesen notmalis kell a baba fejlodesehez amig nem alakul ki a koldok zsinor
2018. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!