Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki táppénzen van veszélyeztet...

Aki táppénzen van veszélyeztetett terhesség miatt, megvárja a sort a háziorvosnál a táppénzes papírért?

Figyelt kérdés
2 hete voltam,1 óra alatt 5 ember ment be,de még 8-an voltak előttem,gyógyszer iratók,a betegek fogadását még el se kezdte. Meguntam,bekopogtam,hogy elnézést,32 hetes terhesen nem szeretnék a sok beteg között várni egy papírra. A vége az lett,hogy mindenki engem szidott,utána meg 1 hét korház,mert elkaptam valamit az egyik betegtől. Most már el se merek menni,mert megint mindenki k.va anyázna. Szerintetek jogos a kiakadásuk? Nem a várakozás a bajom,csak a sok beteg között nem szeretnék annyit lenni.
2018. nov. 19. 10:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Hívd fel a rendelőt, szólj nekik, hogy ki vagy és miért mész ők meg adnak időpontot. Ez ennyire egyszerű.
2018. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%

A háziorvosnál mindig ez van. Én múltkor lementem és majdnem másfél órát kellett várni mire bejutottam, pedig a receptet iratók nem tartják fel a sort nálunk. Szóval ülök ott békésen mire kijön a nővérke és behív egy időpontost. A nő bemegy, kint maradtunk hárman: egy idősebb házaspár meg én. Az a pár basszus amit ott előadtak......hát csak lestem. Azt vártam mikor kapnak elő egy vudu babát és döfködnek bele késeket. Szóval tök mindegy, hogy te terhesen ülsz ott a sok taknyos között egy papír miatt, vagy épp félig le van szakadva a karod és azért szeretnél bemenni, mindenképp neked fognak esni.

38N

2018. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a terhesgondozóban adták a táppénzes papírt. Viszont rendszeresen járok csak receptért a háziorvoshoz, mindig kivárom a sort. A gyerekkel is kivárjuk a sort, amikor az egészséges igazolásért megyünk. Soha nem kaptunk még el semmit így.
2018. nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%
Odacsörögsz a dokinak, megírja a papírt és valaki ismerősöd beugrik érte.
2018. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%

Ez minden praxisban máshogy van.

Van, ahol soronkívül behívják a kismamákat van ahol ki kell várni a sort.

De olyan nincs, hogy soron kívül bekopogok!

Mindenképpen, meg kell várni, amíg hívnak.

Ha 8-kor kezdődik a rendelés menj oda sokkal korábban és akkor az elők között leszel és nem is a sok beteg között kell várakoznod.

2018. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk szólni kell előtte nap, es ha odaér az ember akkor amint kijön egy beteg, látja az asszisztens, hogy ott van a kismama es mar adja is az előre kitöltött, lepecsételt papírt. De volt, hogy a férjem ment le érte, nem is en. Asszisztens ismer minket, előtte nap telefonáltam, tudta, hogy miért megy.
2018. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
61%
Terhesen ostobaság betegek közé menni, de bekopogni és mások elé vágni, miközben mindenki vár a sorára is bunkóság. Csörögj oda, biztosan megértik, vagy menj korábban.
2018. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%
Én a veszélyeztetettségem miatt el sem tudtam menni a háziorvoshoz, mert szigorúan feküdnöm kellett. Férjem, vagy a nyugdíjas apósom ment el a tp-es papírért. Egész terhességem alatt 2x látott a háziorvos, az is elején volt. Te is beküldhetnél mást érte, előtte hívd fel, és beszéld ezt meg velük telefonon.
2018. nov. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%

Táppénzes papír nem kell, mert itthon vagyok a nagyobbikkal, de laborbeutalót pecsételtetni a férjem szokott. Nem szeretnék én sem a betegek közé menni. Viszont, kopogni tényleg bunkóság. Vagy kérsz időpontot, vagy kivárod a sort, de ne legyél pofátlan.


Amúgy a gyermekorvosnál sosem használom ki a terhességemet, pedig sajnos már 4x kellett menni a nagylánnyal, mióta várom a kicsit.

2018. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
36%
Én odacsörögtem, hogy beugrok érte, terhes vagyok. Mondták, hogy kopogjak be és soron kívül bemehetnek. Persze engem is szidtak, az idős nénik, de kit érdekel?? Nyugdíjas, ráér, én meg ráadásul dolgozom is pluszba, ebből van a nyugdíjja...
2018. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!