Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki táppénzen van veszélyeztet...

Aki táppénzen van veszélyeztetett terhesség miatt, megvárja a sort a háziorvosnál a táppénzes papírért?

Figyelt kérdés
2 hete voltam,1 óra alatt 5 ember ment be,de még 8-an voltak előttem,gyógyszer iratók,a betegek fogadását még el se kezdte. Meguntam,bekopogtam,hogy elnézést,32 hetes terhesen nem szeretnék a sok beteg között várni egy papírra. A vége az lett,hogy mindenki engem szidott,utána meg 1 hét korház,mert elkaptam valamit az egyik betegtől. Most már el se merek menni,mert megint mindenki k.va anyázna. Szerintetek jogos a kiakadásuk? Nem a várakozás a bajom,csak a sok beteg között nem szeretnék annyit lenni.
2018. nov. 19. 10:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
15%
Kiteszik ez a recire egy boritekban az ilyesmit. Nem lehet ott is ilyet?
2018. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy az jogos, hogy a nyugdíjas ráér. Ő tényleg ne dumaljon.
2018. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
32%

sose kellett várnom házi orvosnál kismamaként, ha akart velem beszélni, de volt nála beteg.. be kellett kopognom és addig behívott egy másik szobába

tp. papírnál mindig odatelefonálok és addigra kész is, mire megyek..kopogok és kiadják 😊

2018. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
31%
utolsó vagyok, nem értem miért lenne bunkóság, ha valaki bekopog mások előtt... nálunk jófej a háziorvos és minden kismamánál ezt csinálja és ő mondja nyugodtan kopogjanak be,hogy ne kapjanak el semmit
2018. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%

Új helyre költöztünk, új háziorvosom lett és felhívtam őket, hogy veszélyeztetett terhes kismama vagyok szeretnék bejelentkezni és stb. 8-kor kezdődik a rendelés menjek oda fél 8-ra akkor biztosan én leszek az első. Az utcán álltam hajnali 7:25-kor előttem már 5 néni... 9:15-kor kerültem sorra, mert az asszisztens a telefonba nem mondta, hogy aznap csak fél 9-re jön a doktornő.. Második alkalomnál délutáni rendelés 16-kor, odamentem 15:15-re és megint kint várakoztak az utcán a nénik, volt aki a férjének foglalta a helyet, volt aki nem volt ott mert a bevásárló szatyrát még haza viszi,de már a helye ott van.. Az első néni felajánlotta, hogy ő szól a doktornőnek, hogy veszélyeztetett kismama vagyok és mehetek-e én másodiknak. Egy óra múlva megkezdődött a rendelési idő a váró már tele volt. Kijött az előttem levő néni, hogy mehet a kismama következőnek. Összenézett a sok néni, meg is kérdezték, hogy miért talán rosszul van? (nálunk ki van írva, hogy az bekopoghat aki rosszul van, időpontot nem lehet kérni) és erre az első néni mondja, hogy nincs rosszul de veszélyeztetett terhes kismama. Erre mindenki összenéz és bámul a váróban, ilyenkor már nem tettek megjegyzést.

Borzalom ami nálunk megy...

2018. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk időnként kijön az asszisztensnő, aki receptet akar, vagy táppénzes papírt, annak intézi. Mostanában én sem mentem be, csak a rendelőbe.
2018. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
49%

hiába pontozott le valaki..😂 sokkal nagyobb bunkóságnak tartom, mikor a nyugdíjasok még el kezdenek bájcseverészni a háziorvossal és feltartja a kis napi beszámolójával...

minthogy valaki 2 mp-re bekopog egy papírért 😊

2018. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
39%

Igen, jogos a kiakadásuk; mindenkinek megvan a maga baja, és senki nem szeretne a sok beteg között ücsörögni órákat, a terhesektől/kisgyerekesektől meg főleg tele van az ember puttonya, hisz’ rendszeresen kihasználják az állapotukat. (Múltkor okmányirodában voltam, nonstop jöttek a terhesek meg a gyerekesek, akiket természetesen előre kellett engedni - de még azt is, akinél apuka kint várt a kocsi előtt...! 6 óra után untam meg...)

Rögtön máshogy állnál a dologhoz, ha előtted még tíz terhes becsörtetne... Szerintem vegyél fel maszkot - [link] -, de ha ennyire durva a helyzet, akkor inkább maradj otthon; egy tömött 70 fős buszon ugyanakkora valószínűséggel kapsz el valami kis betegséget, mint a 10 fős váróban, ott (remélem) mégsem várod el, hogy mindenki hozzád alkalmazkodjon. Inkább kérj meg valakit, h hozza el neked a papírt és kész!

2018. nov. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
65%

utolsó azzal egyetértek,hogy okmányirodában meg ilyen helyeken nem kell előre engedni a kisgyerekeseket/kismamákat...de egy beteg rendelőben, ahol 10-9 minimum vírusos megbetegedésű..ott igenis engedjék előre

főleg,hogy 2 mp művelet, míg kiadják a papírt ( és még fel se tartod a sort, mivel az asszisztens nyit ajtót, addig az orvos bent vizsgál)

volt mikor betegként 3 órát ott ültem nem terhesen, mégse háborogtam,mikor kismamák bementek előttem, sőt azon se mikor csak receptekért kopogtak be az emberek

2018. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
35%

18-as te aztán igazán empatikus vagy. Életemben minden idős embert vagy aki megkért előre engedtem és én is vártam órákat okmányirodában, orvosnál, akárhol. De mikor ott vagy egy embertársad aki terhes és szemmel láthatóan megviseli a várakozás - tegyük hozzá, hogy van olyan kismama aki nem kér az előzékenységből, nem akar leülni, mert ő abba a kategóriába tartozik, hogy szerencsére semmi baja nincsen- ne okozzon már ekkora problémát. Ha te valaha terhes leszel és szembesül azzal a mérhetetlen pofátlansággal és leszaromsággal, ahogyan bánnak a kismamákkal, remélem veled valaki kedves és értékeled azt a kis pluszt ami ilyen esetben járna! Mikor barátnőm érezte, hogy itt az ideje kórházba indulni, a kislánya beteg volt és az apuka maradt vele otthon, egyedül felszállt a villamosra amivel kb 20-30 percet kellett utaznia. SENKI nem adta át neki a helyét! Nyár közepe, óriás has, sporttáska a vállán.

Ennyit arról, hogy milyenek az emberek...

2018. nov. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!