Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes terhes vagyok és...

KiarraGina kérdése:

25 hetes terhes vagyok és nagyon parázok a szüléstől (első baba) szerintetek ki lehet birni fájdalomcsillapító nélkül? Azt mondják hogy az első szülés könnyű igaz?

Figyelt kérdés
2018. nov. 19. 18:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%
25 hetes vagy! Ekkor én is ezt gondoltam! De a 35. Het utan már azt kívántam h jöjjön ki!!!! Se enni nem tudsz mert nincs gyomrod! Se aludni nem tudsz, faj mindened, nem tudsz megfordulni az ágyban a hasad át fogod fogni h meg tudj fordulni! Nem tudsz lehajolni! Stb;D hidd el akkor nem fogsz a fájdalomra gondolni;D
2018. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
59%
Kibírható, de én a helyedben jobban félnék attól, ami utána jön. Hazaviszed a gyereked és rád szakad a felelősség, a tapasztalatlanság, fáradtság. És leesik, hogy ezentúl évekig 24 órás ügyeletben vagy minden egyes nap, és a gyereknevelésben nincs hétvége, meg nemzeti ünnep, meg szabadság, meg táppénz. Mert hiába van segítség garmadája, olyan apuka, akire rá is lehet bízni a gyereket, a gyerekednek egy jó darabig csak te leszel jó. 3 hónapja szültem, az első két hónap életem legrosszabb időszakai közé tartozik.
2018. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
49%
Hahahaha! Nem! Vagyis ki lehet bírni de minek akarsz hös lenni? K urvára fájni fog! Kérjél csak epiduralt nyugodtan! Mivel úgy is lehet szülni hogy abszolùt nem érzel semmit! Tudom mert 3-at szültem fájdalom nélkül! Éscaz elsö a “legszarabb” utána már rutin.
2018. nov. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

nem minden kórházban adnak fájdalomcsillapítót! nálunk nincs pl. semmi

max egy kis gáz

bár én minden nélkül szültem

2018. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Négyet szültem, soha fel sem merült a fájdalomcsillapítás.

Én az epiduráltól kifejezetten beparáztam, amikor nehtudtam hogy mennyi mellékhatása lehetséges, meg ha nem jókor adják nem bírsz kitolni stb.

Én nem mondanám hogy az első a legkönnyebb. Nekem az 26 óra volt, és az ember akármennyit olvas, nem tudja mire számítson.

Nekem a negyedik álomszülés volt tényleg, minden fájdalmával együtt. Abszolút tudtam mit és hogy szeretnék, készültem rá és ismertem az érzést.


Azzal meg egyet értek, hogy a végére az ember szülni akar! 😀

2018. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Tájékozódj, hogy ott ahol szülni fogsz mire van lehetőség, beszéld meg a dokiddal előre, hogy ha nem bírod mit-hogy kaphatsz.Talán megnyugtat a tudat.És lehet nem lesz rá szükséged.
2018. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Èn sztem közepesen birom a fajdalmat. Pl. fejfajast nagyon nem, arra egybol gyogyszert veszek be. Masfelet azert birok. Szulesnel semmit se kertem, pedig orvos szerint is durva es nehez szules volt.

Oszinten jobban feltem volna az epiduraltol, h a gerincembe veketlen felre szurnak es pl. honapokig fejfajassal kuzdjek...

2018. nov. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg pozitívan hozzáállni az egészhez. Saját tapasztalat, ha elfogadod a fájdalmat és mellette nagyon várod már, hogy a karodban tartsd a babát, sokkal könnyebb lesz a szülés. Tanuld meg és gyakorold a légzést, hogy minél könnyebben el tudj lazulni és átengedni magad a folyamatnak. Én 4-et szültem így, természetes úton, most várom az ötödiket. Az első volt a "leghosszabb", első fájástól az utolsóig 4 óra, a negyedik már csak 3/4 óra. Minden szülés után azt éreztem, hogy alig várom a következőt, akkora hatalmas, pozitív élmény volt!
2018. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

"Azt mondják hogy az első szülés könnyű igaz?"


Nem, nem igaz!


És nem tudom, hogy miért jó ilyen álhírekkel hitegetni a népet?!


Bizony van, aki belehal a szülésbe, de a legjobb a programozott császár, mert az legalább nem fáj.

2018. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó talán szültél spontán?

császár lehet adott pillanatban nem fáj, de utána hetekig eltarthat a felépülés

ez meg hülyeség,hogy sokan belehalnak(régen, míg nem volt sürgőssègi császár)...császár sokkal komplikációsabb

több a szővödmény..

2018. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!