Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha hétvégén jelentem be hogy...

Ha hétvégén jelentem be hogy tethes vagyok és hétfőtől táppénzen leszek akkor kirúghatnak? Vagy terhesen védett vagyok?

Figyelt kérdés

2018. nov. 20. 10:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

NEM védett táppénz alatt a kismama.


Én is abban a hitben jöttem el tp-re,hogy az leszek.


A saját könyvelőnk súgta meg. Más dolog,hogy a munkáltatók úgyhiszik,védelemnek számít,de nem. Megvan a kiskapu sajnos ott is.

2018. nov. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Te azt írod, a táppénz alatt hosszabbítottak meg a szerződésed. Ez azt jelenti, hogy határozott idejű mhnkaszerzodesed volt. Eddig már kétszer leírtam, hogy ez az egyetlen eset, amikor nincs védettség. Ha a szerződés lejár, megszűnik a munkaviszony akkor is, ha terhes, akkor is, ha nem. Határozatlan munkaviszony eseten ilyen nincs, a kismama munkaviszonya rendes felmondással nem szüntethető meg.
2018. nov. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én ma nagyon utána olvastam és ügyvéddel is beszéltem, NEM szüntethető meg a határozatlan idejű munkaszerződés ha kismama vagy és lejárt a próbaidő. Rendkívüli felmondással elküldheti a munkáltató de akkor nagyon meg kell indokolni. Az ügyvédem azt mondta,hogy olyan munkaügyi pert kapnának,hogy azt senki nem kockáztatja.
2018. nov. 21. 09:07
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

11-es, hidd el, a munkáltatók nem hinni szoktak, amikor kifizetésről van szó. Hanem tájékozódni. Hidd el, csak akkor fizetnek, ha muszáj. Ha a kismama elbocsátható lenne táppénz alatt, akkor MINDEN kismamát elbocsátanának táppénz alatt.

SZóval a könyvelőd félretájékoztatott...


A lejárt határozott szerződést valóban nem köteles hosszabbítani, de az nem kirúgás. Hanem egy előre íaláírt szerződés lejárata.

Az, hoyg neked hosszabbítottak, az valóban jófejség volt a munkáltató részéről, mert erre nem volt kötelezett, de ne keverd a határozott, és a határozatlan munkaszerződést. Mert nagyon nem ugyanaz.


Kérdező nyugi. Ha már nem vagy próbaidős, és határozatlan a szerződésed, NEM RÚGHATNAK KI.

2018. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Rendben. Mostmár több oldalról ezt az infót kaptam szóval megnyugszom. És köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 21. 14:47
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Igazából nekem mindegy.. Sajnos Orbán elintézte hogy ne legyen védett a kismama tp alatt... Es igen nekem is van a környezetemben olyan akit elküldtek tp alatt.. Nekem annyiból van szerencsém hogy a főnökeim tudták hogy kismama vagyok és hosszabították a próba időt határozatlanra hogy kapjak Gyedet és tp.. Munkáltató függő hogy el küldi e a kismamát..
2018. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16-os: mutass már egy jogszabályt légyszíves???

Mert a 2012-es MT-t valóban változtatták több ponton, de a kismamák védelme megmaradt. Sőt, már be sem kell jelenteni, akkor is védett egy kismama.

Tehát KISMAMÁT nem lehet kirúgni táppénz alatt. Ha nem kismama az ember, akkor valóban megszüntethető a munkaviszony felmondással táppénz alatt, de a kismama kivétel. A védettség él.

2018. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Oké meg győztetek!! :))
2018. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!