Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elhiszitek azt, hogy aki...

Elhiszitek azt, hogy aki hányós kismama annak a gyereke nagyobb eséllyel lesz egészséges és okosabb mint annak a gyereke aki nem az?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam két fajta kutatási eredményt erről. Íme:


"Egyes kutatások szerint a rosszulléttől szenvedő anyák gyermekeinél ritkábban fordulnak elő bizonyos rendellenességek és szívproblémák.


Ugyanazok a hormonok, amelyek a kismamák rosszullétéért felelnek, pozitív hatással lehetnek a gyermek fejlődésére.

Gyermekeik intelligenciáját 3 és 7 éves korukban mérték. Kiderült, hogy azoknak az anyáknak, akiket súlyosabban érintett a reggeli rosszullét, gyermekeik nemcsak magasabb intelligenciahányadossal, hanem jobb beszédkészséggel is rendelkeztek. A kutatás során figyelembe vettek még olyan, a gyermek értelmi képességeire hatással bíró tényezőket is, mint az anya IQ hányadosa, alkoholfogyasztási szokásai és társadalmi helyzete."


Nekem nincs erről tapasztalatom, csak érdekesnek találtam a leírásokat. Egyébként én jelenleg az első gyeremmel vagyok várandós a 38. hétben és egyszer sem hánytam, hányingerem 3 napig volt de csak azért mert úgy mozdult a baba hogy nyomta a méhszájamat,de akkor sem hánytam, igazából semmi bajom. Ha mondjuk igaz lenne amit a kuatatások állítanak akkor jobban örültem volna annak ha hányósan kezdem már a terhességet.



2018. nov. 22. 10:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
39%

A terhességi hányás szerintem attól is függ, hogy a kismama mennyire érzékeny a HCG hormonra. Van akinél már kismértékű HCG emelkedés is rosszullétet okoz, másnál meg magasabb érték sem.

Nem gondolom hogy ez összefüggésben lenne a rosszullétekkel az, hogy a gyerek mennyire okos.

Én vagyok a tökéletes példa: a kétpetéjű ikerterhességem idején elég sokat hánytam. Az egyik gyerek szikrázóan okos, és jó képességű, a másik pedig lassabban fejlődik és sok fejlesztésre kell hordani.

Na akkor most mi van?

2018. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Látom totál lepontoztak, de nyugodj meg kérdező, nem lesz attól "butább" a gyermeked, hogy nem hánytál.

Az első kislányom öt és fél éves. Egyszer sem hánytam a terhesség alatt. Mégis az iskolaérettségi felmérésen kihozták, hogy a lányom nagyon jó képességű és átlag feletti szókincse van.

2018. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Jól van no, megbeszéltük. :) Amúgy gondoltam hogy ezek lesznek a válaszok, de gondoltam írok erről kérdést. Szerintem nincs erről elég vizsgálat. Nem brit kutatók voltak egyébként. Az átlag feletti IQ-t meg úgy tudom 135 felett kell érteni. Itt nem vették azt sem figyelembe hogy lány vagy fiú. A lányok korábban érnek és jobb általában a szókincsük, a fiúk később érnek és a verbális képességeik később fejlődnek. Nyilván az anyukák is máshogy látják meg a kutatások, ami indulatokat kelt, de én sem hiszek el mindent, csak én mindig bizonyítékokat keresek, nem tudom ilyen racionális vagyok aminek nem igazán örülök sokszor.
2018. nov. 22. 14:42
 14/20 anonim ***** válasza:
Én is olvastam/hallottam hasonlót, talán egy Czeizeles videóban láttam, hogy a hányós kismamáknál kisebb az esély a rendellenességekre. Ezt cáfolja a saját példám: az első terhességem során már a 7. héttől folyamatosan hánytam, a kisbabámnak mégis súlyos kromoszóma-és szívfejlődési rendellenessége volt. Akkor sem élt volna sokáig ha kihordtam volna. A mostani terhességemmel eddig egyszer hánytam, bár az inkább az októberi frontok miatt volt, szörnyen érzékeny vagyok és makk egészséges a kisfiam. Szerintem nem függ össze a kettő.
2018. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont olyan mint amikor az terjedt az interneten hogy, a császáros babák sokkal betegesebbek mint a természetes úton született babák! Saját tapasztalat. Az elsőt simán szültem. Számolni nem tudom mennyiszer voltunk dokinál. Fül többször szúrva, mandula gyulladás, ez a baj az a baj. A második kislányom császáros volt. 6 éves és hála égnek egy évben talán 3-4 alkalommal vagyunk orvosnál kisebb megfázásokkal! Nem értem honnan szednek ennyi zagyvaságot?
2018. nov. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs hozzá köze. Én 20.ig hétig sugárban hánytam még a vizet is. Kisfiam enyhe szivzörejjel született, voltunk is vele kardiológusnál, aztán kb 4 hónap múlva kontroll addigra kinőtte szerencsére és nincs semmi baja a szívével mostmar. Egyébként 15 hónapos és egyetlen egyszer volt náthás lázas beteg 9 honaposan, nem egy beteges fajta, de ezt inkább az apjától örökölte, neki is erős immunrendszere van, minthogy attól lenne ilyen mert én hánytam :D és nagyon okos rafinált gyerek, de hát mi sem vagyunk buták az apjával :P köze nincs hozzá szerintem, nem is hallottam még ilyen kutatásról. Én olyan nephiedelmet hallottam, hogy akik nagyon rosszullétesek és a terhesség felét végig hányják azok nagy eséllyel fiút hordanak a szívük alatt. Hát ez nálam és anyosomnal is bevált :D
2018. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ezt nyilván nem lehet lebontani ilyen egyszerűen. Akkor lehetne közelebb jutni a valósághoz ha nagyon-nagy számú anyát és gyerekét vizsgálták volna meg. Egy kisebb csoportban más arányok jönnek ki. Olyan mint a védőoltás például. Ha egy kis csoportot nézünk ott nagy valószínűség szerint kevés vagy inkább 0 százaléknyi lenne azoknak a száma akiknél okozott volna mellékhatást. Ha viszont levetítjük ezt egy több százezres, vagy milliós csoportra akkor már más eredmények jönnének ki.
2018. nov. 22. 18:01
 18/20 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt egyszer sem hánytam,még hányingerem sem volt. Lányom most 19 éves. Nyolc év általános kitűnő bizivel. Négy év gimnázium év végén max tesiből négyes. Negyedikben kitűnő,érettségi színötös, jogsi 17 évessen elsőre,saját munkájával megkeresett pénzből. Azóta két középfokú nyelvvizsga. Tanul,dolgozik. Szóval ahoz,hogy okos legyen nem kell hányni. :)
2018. nov. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18-as vagyok. Soha nem is beteg. Évente max egy enyhe nátha.
2018. nov. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Anyám egyszer sem hányt velem, a Menzás IQ teszt szerint ugyanakkor 136-os az IQ-m, jelezték ha gondolom menjek be a központjukba és csináljam meg még egyszer, mert 140-től Menza tag lehetnék. Nem mentem, nem érdekel az ilyen, eleve csak kíváncsiságból csináltam meg.


Ugyanakkor rokonom majdnem a terhesség végéig sugárban hányt, súlyos szívrendellenességgel született a gyermeke, még 1 éves sem volt és életmentő műtétet kellett végrehajtani rajta. Okos, tanult ember, a terhességére végig odafigyelt: vitaminok szedése, tiltott ételek-italok kerülése, nem szedett be semmilyen gyógyszert és alapból nem dohányzik stb...


Ezek a tanulmányok csak arra jók, hogy legyen min aggódniuk a kismamáknak. :/

2019. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!