Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudják megállapítani,...

Honnan tudják megállapítani, hogy a babára rá van-e terekerdve a köldökzsinór, vagy milyen a méhlepény állapota ha nincs már uh?

Figyelt kérdés
39 hetes vagyok,már nem kell uh-ra járnom csak ctg-re. Sajnos akkor pont nem szokott mozogni a pici mikor épp ctg-n vagyok, csak ritkán mozgott eddig, este élénk nagyon, pedig már csokival is próbálkoztam. A méhlepény állapotát is most honnan tudják megállapítani, nekem nincs más vizsgálatom már csak ez a ctg. Elég ilyesztően hangzik mikor a köldökzsinór rátekeredésről hallok, vagy arról hogy idő előtt elöregedik a placenta.

2018. nov. 26. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Napjában valószínű többször rátekeredik illetve letekeredik róla. Ez nem okozhat gondot már igazából (hiszen kicsi a hely, annyit már nem mozog), max szülés alatt, ha megfeszül, elzáródik.

A placenta érése lassú folyamat. Ha legutóbb rendben volt, akkor vsz most is rendben van annyira, amennyire 39 hetesen lennie kell.

Nyugi!

2018. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Inkább az a fura, hogy CTG-n nem mozog a baba? Az beszükült szívhangra utal és azzal irány a korház...

Ctg pont az amit a babák nagyon utálnak, és egy 30 perc alatt mindenképpen felébred a baba, és aktív mozgásba kell kezdenie. Ha ez nem történik meg, akkor párszor megismétlik, és ha akkor sem akkor irány rögtön a korház.

EZ az aktív mozgás jól mutatja a baba szív verését, és ha aktívabb akkor hirtelen gyorsabban dobog, ha nyugodtabb vissza megy a szív hang. Ha viszont nem zavarja a ctg akkor az ott már kérdésre kellene okot adnia...


Az Uh-al semmit nem látnak már, a szülés alött is csak azt nézik, hogy a baba melyik irányba fekszik. Mást már nem látnak rajta. A gyerekek 80% úgy születik, hogy a köldökzsinor a nyakán van. Ezzel semmi baj nincsen míg a köldökzsinor elég hosszú, és nem többször van rátekeredve. De ez a tekeredés is nagyon nagyon kevés esetben okoz problémát.

2018. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell felni a kzs-tol. Fiamnak 1*a nyakan volt. Tokeletes baba, siman szuletett meg, azt mondta az orvos h ez gyakori a lepeny ebben a korban mar altalaban erett, nyugodj meg, minden rendben lesz. A CTG-n meg ugyis szolnak ha valami baj van
2018. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek. Soknak rajta van de lazán. Baj akkor van ha szoros, ekkor ctg N leesik a szivhang. Ha nagyon rászorul vagy csomó van rajta, akkor még hiába látják, semmi nem segít. Sajnos veszítenek így el babákat. Sehogy nem lehet megelőzni. A lényeg hogy te érezd mozogni, akkor nincs semmi baj.


Terhesen én is sokat aggódtam, de csak pár nap amíg szülsz és utána elmúlik minden.

2018. nov. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam. A ctg-re eddig nekem mindig azt mondták hogy rendben van. Reggel szokott pihenni a pici, egy idő után mozog valamennyit, volt mikor jobban, de az elsőnél nem akart, ezért el kellett mennem sétálni, meg csokit enni és akkor egy kicsit mozgott. Akkor nem nagyon éreztem, csak mérsékelten, ilyenkor meg kellett nyomnom egy gombot.
2018. nov. 26. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen a gombnyomos az NST, ne aggodj.
2018. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem rá volt csavarodva a köldökzsinór a nyakamra, nem lazán. Ahogy kibujt a nyakam is az orvos rögtön reagált, és kiszabadított, semmi bajom nem lett. Most 21 éves vagyok. Nyugodj meg és sok boldogságot
2018. nov. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!