Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem mozog a baba ctg alatt, mindig ismételni kell, de ma is visszarendeltek holnapra, már elegem van és félek?

Figyelt kérdés

39 hetes vagyok, jövő keddre, azaz pon 1 hét múlva lenne meg a fiam. Eddig 3x volt ctg vizsgálatom, legelőször sem mozgott csak szívhang, mint most, utána el kellett mennem sétálni, csokit ennem stb. Mikor visszamentem akkor tudták detektálni,de akkor sem volt túl aktív. Minden rendben volt eddig. Igazából ma is volt szívhang, de nem mozog. Megint elmentem sétálni, kávé, kóla,csoki. Habár csak diabetikus csokit eszem,mert terhességi cukrom van,bár nem tudom számít-e.

Kérdeztem a nővért hogy ez most mit jelent, mondta meg kell ismételni megint, nincs oszcilláció. Holnap megint vissza, sétáljak előtte mondja az orvos, amikor eleve mindenhova gyalog megyek,mert nincs kocsim.


Amúgy meg szokott mozogni, este is alig hagy aludni, már a vesémet is rugdossa, főleg mikor átfordulok egyik oldalról a másikra.

Még annyi, hogy kaptam beutalót a kórházba ahol majd szülök, de az orvos mondta hogy elég jövő héten hétfőn hívni őket. Hát én már nem tudom tényleg mi történik.



2018. nov. 27. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Diabetikus csokit ehetsz, de attol mozogni nem fog, mert pont a cukortol mozog, nem a kakaotol.


En is cukros voltam, par szem szolocukor ctg elott segitett, ilyenkor nem "annyira baj" az a cukor, de gondolom te is jarsz plusz cukormeresre emiatt, ott kerdezz le a dokinal, ill hivd fel.

En pl reggelit is vallthattam cukrosra, gesztenyepuret ettem, mert sajnos kijott, ha a mintaetrendet kovettem... Es ugye meg volt szabva, foleg vervetel elott, h mit fogyasszunk reggelire es mikor

2018. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ilyen lett a mostani eredmény. Az első kép a felső sáv, a másik meg a második.


[link]


[link]

2018. nov. 27. 12:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam cukros, de nekem se akart sose mozogni a baba, ehettem és ihattam én ott bármennyi cukrosat. Ennek az az egyszerű oka volt, hogy mindig épp aludt :) Az ott dolgozók (elnézést, de nem tudom mik pontosan: asszisztensek, nővérkék, szülésznők?) hamar megszokták és nevettek rajta, hogy bárhogy fordíthattak, rázhatták a hasamat, amíg le nem járt a baba alvási ciklusa, addig bizony nem mozgott, vagy éppen csak annyit, hogy kitért az útjukból. Minden alkalommal legalább 40 percet voltam ott, a rekordom másfél óra volt, bár az már oxitocin terheléses vizsgálat volt, de akkor meg a keményedések nem akartak jönni. Semmi baja nem volt egyébként a babának, vele végig minden rendben volt.
2018. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem meg mindig a mozgást írják, dehát annyit mozgok előtte, visszafelé már majdnem szaladva mentem, meg lépcsőztem, mégsem kelt fel. Már fáj is a hátam a sok sétától. Meg az is megijesztett mikor kimondta hogy oszcilláció. Pedig volt, csak nem végig lehet.
2018. nov. 27. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is épp ettől szenvedek.

Cukros vagyok, sokat mozog a babám, de amikor felkerül a gép a hasamra, a kicsi megmakacsolja magát és nem akar mozogni. Már teljesen rástresszeltem erre a ctg témára.Sírni tudnék miatta.

Egyszer mozgott nagyon sokat, akkor kávét ittam előtte még citromos vizet. Akkor meg az volt a baj, hogy túl aktív volt.

Nálunk egyébként van ilyen rezgó kütyü amit odatessznek a hasad hoz és ha szerencséd van, akkor arra felébred a gyerek. (ha nincs, akkor csak a pulzus megy fel tőle)

2018. nov. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az első 2 alkalommal reggelre kaptam 9 órára időpontot.Reggel 7-8 ig szokott ficánkolni aztán utána nyugi volt.Így küldtek lépcsőzni meg csokit enni minden.Mondtam mikor szokott mozogni utána már mindig fél 1-re kaptam időt és akkor ebéd után simán ficánkolt nekik:D
2018. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor vizsgálat előtt elmegyek sétálni és keresek szőlőcukrot, habár a közelben én még nem láttam, már alig látni szőlőcukrot valahol. Lehet sima csokit veszek, habár már szívesen ennék valamilyen rétest, nem tudom itt már melyik használna, igaz a cukrom felmenne, de inkább lássák a baba szívverését.
2018. nov. 27. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Dm ben van finom szolocukor, szuloszobara is jol jon ;)
2018. nov. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amikor mozgott, akkor lemozogta folyton a detektort, ezért azt a részt nem értémelték. Utána bealudt, akkor meg beszóltak, hogy nem mozog 😊

Megpróbáltam neki mesét olvasni, attól(?) meg lejjeb ment a pulzusa (de normál tartományban).

Kénytelen voltam lökdösni, rázogatni a hasam, ahogy a szülésznőtől láttam az ébresztést.

2018. nov. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!