Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bennetek meg maradt a szülésse...

Bennetek meg maradt a szüléssel járó fájdalom?

Figyelt kérdés

Sziasztook! Február 23-ikán szültem meg az első gyermeket. A vajúdás bennem nagyon meg maradt, bele sem merek gondolni abba, hogy újra természetes úton szüljek. Azt mondják, hogy a szülés után kitörlődik a rossz élmény, hát bennem nagyon is meg van. Ezért párommal megbeszéltük, hogy a második babánál császár lesz. Tudom, sokan mondják, hogy az sem jobb. De inkább az, mint hogy átéljem megint azt a borzasztó fájdalmat. Persze életem legszebb napja volt, hogy megszületett a kisfiam.

Ti hogy vagytok ezzel?


2018. nov. 29. 12:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

18 hós a 3.babám és már elhalványult a fájdalom emléke valamennyire.

Nagy a korkülönbség náluk, talán ezért mertem szülni még.

Nekem mindhárom szülés pokoli volt, már nem vállalnám semmiért.

Igaz már 40 vagyok, a gyerekeim 20, 12 és másfél évesek, szóval nem is indokolja semmi a 4.babát.Sőt!

Császárról nincs tapasztalatom, de nekem a sima szülés valami borzalom.

2018. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Mert gondolom már vissza áll minden a helyére, úgy értem hüvely, méh stb... És ugyanúgy fáj mint az első. Anyukámat kérdeztem, hogy melyik volt neki a legfájdalmasabb, és azt mondta, hogy 3-ik. Tehát szerintem minden szülés fáj. Aki meg azt mondja , hogy meg sem érezte, meg nem volt vészes, annak csak úgy kicsúszott a baba? Csúnya szóval de tényleg😟
2018. nov. 29. 12:59
 13/31 A kérdező kommentje:
Egyébként ez tényleg egyénfüggő. Ki hogy bírja a fájdalmat.
2018. nov. 29. 13:04
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

"3-as. Neharagudj, ha tolakodó vagyok, de milyen szövődményed lett?"


Összenövések vannak, mint minden hasi műtét után. Pl az utolsó uh alapján az egyik petefészkem rá van tapadva a méh külső falára, ami miatt vsz megtörik az a petevezető és nem is tehető így átjárhatóvá. Emelett a belső heg nem teljesen tankönyv szerint gyógyult, túl sok ér szövi át a hegszövetet, így vérzési problémákat okoz, a nyk szerkezetére (és így közvetve a beágyazódásra) befolyással van.


nekem nincs gátsebem, nem jutottam el odáig. Bár jutottam volna! Volt a kitolás közben arra alkalmam, hogy "odanyúljak" és éreztem már a kis hajas buksiját a kezemmel. Mégsem sikerült.

Nem éreztem már a tolófájást, mert összefüggő fájdalmaim voltak. Az orvos mondta a kontrakciók alapján, hogy mikor nyomjak, és be is segített, mert már igazából képtelen voltam rá. Szóval elhiheted, hogy lényegében a gátmetszésen kívül mindent éreztem, amit lehetett, illetve még kivéve azt az egyet, hogy megszületik a kisfiam.


A császárt meg lehet szépíteni, de mégiscsak félbevágnak.


Van, aki könnyen, gyorsan felépül gond nélkül ennél nagyobb műtétből is, de nem ez az általános. Fáj. 2 nap múlva, 6 hét múlva, akár évek múlva is.

2018. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
14-es. Uhh ez durva. Neked akkor biztos meg maradt a rossz élmény, hiszen emiatt nem vállalhatsz több babát. És ez mind amiatt van, hogy nem jól gyógyultak be a sebek? Vagy valami orvosi hiba is?
2018. nov. 29. 13:09
 16/31 anonim ***** válasza:
90%
2 császár után nem vállalok harmadik babát, mert a trauma örökre bennem marad. Soha többé nem akarom átélni az élve boncolást. Soha.
2018. nov. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a magzatvíz elfolyàsa után nem lettek fàjàsok, ezèrt indítottak. Borzalmas fájásaim voltak egyből 2 percenkènt. Nem kaptam fàjdalomcsillapítót, szülès közben azt mondtam a fèrjemnek, hogy biztos nem szülök újra soha. A gátsebem annyira ödèmàs lett, hogy 2 hètig ülni sem tudtam. A kisfiam szülès közben fertőzèst kapott, aminek következtèben 2 hètig kórhàzban voltunk, nagyon súlyos volt az àllapota.

Mégsem szülnék csàszárral.

3 èves lesz majdnem, mire megszületik a húga. Nem félek a szülèstől, pozitívan állok hozzá, csak jobb lehet :)

2018. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

17-es. Irigylem a hozzáállásod 🙂

Nekem úgymond komlikáció mentes volt a szülés, mégis annyira rettegek a másodiktól. Nekem ezek szerint nagyon kicsi a fájdalom tűrő képességem:D

Sok boldogságot a gyerkőcökhöz❤

2018. nov. 29. 13:39
 19/31 A kérdező kommentje:
Komplikáció*
2018. nov. 29. 13:40
 20/31 A kérdező kommentje:

16-os. Az egyik rokonom azt mondta nekem, hogy nem ajánlja a császárt, mert hiába kapott érzéstelenítest, akkor is érzett mindent. Ilyen van?😲

Az embernek elmegy a kedve a szüléstől.

Meg amennyi kismama meghal toxémia miatt stb

Borzasztó. Anyukám azt mondta, hogy ő nem szeretné, ha szülnék még egyszer, mert fél. Toxémia gyanús voltam 170/100-as vérnyomással.

2018. nov. 29. 13:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!