Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bennetek meg maradt a szülésse...

Bennetek meg maradt a szüléssel járó fájdalom?

Figyelt kérdés

Sziasztook! Február 23-ikán szültem meg az első gyermeket. A vajúdás bennem nagyon meg maradt, bele sem merek gondolni abba, hogy újra természetes úton szüljek. Azt mondják, hogy a szülés után kitörlődik a rossz élmény, hát bennem nagyon is meg van. Ezért párommal megbeszéltük, hogy a második babánál császár lesz. Tudom, sokan mondják, hogy az sem jobb. De inkább az, mint hogy átéljem megint azt a borzasztó fájdalmat. Persze életem legszebb napja volt, hogy megszületett a kisfiam.

Ti hogy vagytok ezzel?


2018. nov. 29. 12:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"14-es. Uhh ez durva. Neked akkor biztos meg maradt a rossz élmény, hiszen emiatt nem vállalhatsz több babát. És ez mind amiatt van, hogy nem jól gyógyultak be a sebek? Vagy valami orvosi hiba is?"

nincs orvosi hiba. A császár egy (nagy)műtét és mint minden műtétnek, vannak kockázatai. A természetes szülésnek is persze, csak sokkal kevesebb és kisebb fajsúlyú.

2018. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

En már a doki szerint a 42. hétben voltam. Indítani akarták. Két napig reggeltől estig kaptam az Oxitocint és semmit eredménye nem volt! Meg csak fajasom sem volt. Közben veghalgattam vagy 6 szülést, nekem ez bőven elég volt. Mondtam a dokinak h kifuzetem csak csaszarozzon meg.

Nem volt kellemes ott feküdni miközben műtenek, de sztm azért nem annyira vészes.

Az első nap volt a legrosszabb, a felkelés pláne. De sztm nem olyan vészes.

A 3. 4. nap már csak bizonyos mozdulatoknal volt kellemetlen.

Ha újra szülnek (nem fogok), akkor biztos hogy megtervezett csaszarom lenne.

Nem tudom már hanyas írta, de Magyarországon is létezik aegtervezett császár, az árat nem tudom pontosan.

2018. nov. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Én végigcsináltam a vajúdást is, majd császár lett.

Hát nekem a császár után sokkal nagyobb volt a fájdalom, mint a vajúdásnál. És az nem hullámokban jött, nem volt szünet, hanem állandó volt. És nem csak egy nehéz nap jutott így ki, hanem az első 2 hét borzalmas volt. És akkor még ezzel ellátni a babát, 12 órával császár után, és hiába fáj, nincs pihenés. Az én babám az első 2 napot végig sírta. Órákat mászkaltam vele a folyosón megállás nélkül, combközépig bevéreztem feketére és seblázam lett.

Az első egy hétben csillagokat láttam minden felkelésnél, lefekvésnél. Mire eltudtam helyezkedni úgy, hogy pihenni is tudjak a fájdalomtól felsírt a babám...

Az első napokban pisilés közben folytak a könnyeim. Ha nagyon megtelt a hólyagom, azért kezdett el iszonyatosan fájni a hasam, ha kiürült, akkor meg azért.

A szoptatás gerjesztette méhösszehúzódásokról ne is beszéljünk... Az első napokban a szoptatás felért egy kínzással.

A seb is érzékeny, akár a gátseb. Csak gondolj bele, hogy a gátseb mindössze néhány centi, a császárheg meg 12-18. Szóval a császárral sem úszod meg a sebfájdalmat, sőt belül is vannak varratok és a méhedet is felvágják- összevarrják. Ami ebből utána kívülről látszik, az semmi.

Szóval ezeket is kalkuláld bele, mielőtt azt gondolod, hogy majd császárral jobb lesz; nehogy csalódjál!

Aki szült már természetesen és császárral is, azoktól én még nem hallottam olyat, hogy sokkal jobb volt császárral.

Így is, úgy is meg kell egy nőnek szenvedni a gyerekéért, a császár sem egérút ezelől!

2018. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

#23 Hogy a kérdésedre is konkrétan válaszoljak: A leírásomból szerintem látszik, hogy igen, bennem (még) megmaradt az emlék a fájdalmas időszakból. Most 4 hónapos a kislányom.

Viszont azt el tudom képzelni, hogy idővel majd halványulni fog, és mondjuk 1 év múlva egy ilyen kérdésre már úgy fogok válaszolni, mint itt jónéhányan, hogy egyáltalán nem volt vészes...

De így, viszonylag friss emlékekkel az volt, és szerintem ez így hiteles.

2018. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Én kerdeztem anno anyámat. Neki tesóm csaszaros volt en meg termeszetes uton születtem. Ő azt mondja a császár a kevésbé rossz. De ugye akkor még rosszabb volt mert nem keresztbe hanem hosszába vágtak.

Ahogy írtam nekem nem volt olyan rossz a császár.

De mindenkinek más és máshogy éli meg a dolgot.

2018. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Nekem magas a fájdalom küszöbön, mégis nagyon fájt. Kiszakadt felül a magzatburok, és azt mondták bár nem indult meg a szülés, meg kell szülnöm a lányom fertőzés veszély miatt. Nyomatták belém az oxitocint, aminek az elején semmi hatása nem volt, aztán 2x emelték a dózison, és az utolsó 5 órában percenként voltak kegyetlen fájásaim, óránként többen is turkáltak a méhszájamban, ami nagyon fájt. Végén közölték, hogy a baba feje nincs jó helyen, nem illeszkedett be és alig tágulok, megcsászároznak. Kaptam epidurált és megkönnyebbültem. Olyan jót még sose aludtam, mint utána. Persze utána a felkelés pokol volt. 3 napig nagyon fájt, aztán a nyakam állt be több napig...
2018. nov. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Amúgy lemaradt ennek ellenére bevállaltunk még egy gyereket, és nem gondolok arra mi lesz majd szülésnél, úgy vagyok vele, max egy napot kell szenvednem, kibírom.
2018. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Én most a második babámat várom,elsö programozott császár volt tehát nem tudom milyen a vajúdás.mütét közben is ok volt ninden.viszont ami utána jött...na azt a fájdalmat nem kivánom senkinek.brutális volt legalábbis nekem pedig nem hagytam el magam.minden lépésnél úgy éreztem mintha pörzsölnének....(szerintem vmi idegszál megsérült).és nem órákig fájt hanem napokig.kb egy hét után kezdett jobb lenni de már kórházban is kérnem kellett altatót mert nem aludtam szinte semmit és depis lettem.egy hét után azért már javult a helyzet és fokozatosan jobb lett.de nem hagytam el magam .bizonyára rettentö a vajúdás is meg szülés után a varrat nem tudsz leüln de császárosoknak meg minden mozdulat fáj 😱 .szerintem most is császár lesz ...szóval még van 18-20hetem.felkldzülni ezekre.ha lehetne én megpróbálnám a tendes szülést.de tényleg le akalappal minden szülő nő és császáros előtt is 😊
2018. nov. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Koszonom csajok a valaszt. Mindenkinek ment a zöld 👍

Minden nő egy hős, hogy egy új életet hoz a világra. És igen, ahogy az utolsó válaszoló is írta, minden természetes, és császáros anyuka előtt kalap. Férjem múltkor kicsit beteg lett. Nyafogott, hogy mennyire fáj a hasa. És mondtam neki, hogy mi lenne veled akkor, ha vajúdnál🤣 erre azt mondta, hogy nem akarja kipróbálni. Vannak, akik azt mondják, hogy valaki túl reagálja ezt a szülés dolgot. Szerintem ezt nem lehet túl reagálni. Én buszke vagyok arra, hogy világra hoztam a kisfiamat, akit a világon mindennél jobban szeretek💞 Mi nők, hősök vagyunk😉😘

2018. nov. 30. 13:08
 30/31 anonim ***** válasza:
73%
Én elhiszem, hogy van olyan, akinek nem fáj annyira. Kétlem, hogy a fájdalomküszöbhöz lenne közé, inkább genetika. Mikor szültem, kettő szülést hallgattam végig. Mindkettő 10 perc alatt lezajlott. Úgy vették fel az egyik nő adatait, hogy félig kint volt a baba. Na ő mondta kétszer, hogy nagyon fáj, de ennyi volt. A másik nő kettő picit nyögött és már sírt is a baba.. Elég rossz volt végighallgatni miközben ott szerencsétlenkedtem nagy fájdalmak közepette.
2018. dec. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!