Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pécsi genetika UH-ra hogy...

Pécsi genetika UH-ra hogy tudok időpontot kérni? (~Édesanyák u.17. )

Figyelt kérdés
Kaptam már beutalót és telefonszámot is ahol adtak egy másik telefonszámot ami 2 napja vagy foglalt vagy nem veszik fel... Volt már valaki hasonló helyzetben? És a Pécsi távolsági buszmegállótól hányas helyi járattal lehet oda eljutni? Esetleg volt már valaki ott ilyen genetikai UH-on? Hogy zajlik? Előre is köszönöm...

2018. dec. 11. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha kaptál telefonszámot akkor jobbat én se tudok mondani, nekem is úgy kellett időpontot kérni. Illetve a második körre (nekem integrált teszt volt) már a klinika recepcióján adtak egyből időpontot.


Maga a genetikai szűrés annyi csak, hogy bemégy a régi épületbe, ott majd eligazítanak de könnyen megtalálod (talán 4-es váróterem), egy váróból két irányba is nyílik vizsgáló, név szerint hívják az embereket. Pár pillanatig tartó hasi UH vizsgálat, lemérik amiket kell, a részletekhez nem értek. Meg ugye van egy vérvétel is, arra én kaptam beutalót meg ilyen kis kémcsöveket is, de időpontot külön nem vagy talán csak napot mondtak és nem órára pontosan, nem emlékszem. A szülészeti klinikán van saját vérvevő hely ahol elég gyorsan megy a dolog, még sose kellett várakoznom pár percnél többet és ugye csak a szülészeti klinikára járók vannak ott, nem ül ott hatvan nyugdíjas reggel hétkor.


30-as (vagy 103 vagy 130) buszra fel tudsz szállni a parasztelosztó melletti vásárcsarnoknál, azzal elmégy az Ifjúság útjára, ott leszállsz és visszagyalogolsz kicsit a sörfőzde irányába, majd az első lehetőségnél fel (bal kéz felől) az Édesanyák útjára.

2018. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 19 hetsen voltam ott genetkikai ultrahangon. Szerencsére nekem fél nap próbálkozás után sikerült időpontot kérnem.


A vásárcsarnoknál lévő buszmegállóban felszállsz a 103-as, 30-as, 130-as buszra, és az Ifjúság útjánál kell leszállni, onnan pedig egy kis séta a klinika (jó kis emelkedőn). Esetleg a főpályaudvaron felszállsz a 37-esre, és azzal a gyerekkórházig mész.


Én késő délelőttre kaptam időpontot, és kb. két órás csúszás volt, úgyhogy jó sokat kellett várni.

Viszont a vizsgálat nagyon alapos volt, engem dr. Mátrai Gábor ultrahangozott, mindent részletesen megnézett, megmutatott, elmagyarázott nekünk is. Nekem nagyon pozitív élmény volt.

Az én vizsgálatom kb. 20-25 perc volt, és mondta az orvos, hogy nagyon együttműködő baba, mert úgy fordult, hogy mindenét egyből meg tudta vizsgálni. Van, akinél tovább tart, mert bökdösni kell a babát, hogy meg lehessen vizsgálni. Szóval emiatt van ekkora csúszás, mert az időpontokat meg negyed óránként adják.

2018. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közben úgy alakult... Mivel én vidéki vagyok hogy UH-ra már nem tudtak időpontot adni a 12. hétre... Hanem azt mondták hogy csinaltassam meg az UH-ot a kōrzetemben és vigyem el az eredményt. Tehát csak genetikai tanácsadásra tudnak fogadni. Most azt szeretném tőletek kérdezni hogy ott pontosan mit csinálnak? Ha ott ajánlanak valami szűrést akkor az már fizetős? Nektek hogy volt? Köszi
2018. dec. 12. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!