Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha újszülött,1-2hónapos babád...

Ha újszülött,1-2hónapos babád nemalszik éppen, mit csináltok?

Figyelt kérdés
Olyan kíváncsi vagyok,még nem szültem,majd aug-ba,első baba lesz,és nemtudom ilyen pici babával "mit lehet"csinálni ha éppen nem alszik,mi köti le...stb.Pl ha "sírós",és a kiságyba van,sír,akkor kézbe veszitek?Nem "unalmas"?Nehogy félreértsetek,csak úgyértem még ilyen pici,és csak a szopi,alvás..ezek vannak szinte.És hogy abba az időbe még ébren van,de nincs el se a kiságyba,se nagy ágyon,rossz idő van,nemtudod kivinni..stb,olyankor mit csináltok?Köszönöm ha írtok!(33h)
2010. jún. 27. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A lányom csendes baba volt, ő elnézelődött a babapihentetőben, míg főztem, mosogattam, és dumáltam neki!A fiam..., na az más tészta!Ő ahogy kinyitja a szemét már ordít is!Így nem marad más,2 alvás között dajkálás, és ciciztetés!Ő sem a babakocsiban, sem az ágyában, sem sehol máshol nem marad meg!Hasfájós szegénykém, és sokat tornáztatom, simogatom!Ennél többet nem tehet az ember!
2010. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem 7 hetes a kislányom első baba,és talán emiatt is de nagyon fel van kapva.Ha nem alszik akkor sokat van kézben,beszélgetünk.Mostanában kezdtem el masszírozgatni,azt nagyon élvezi,kikerekedik a szeme és úgy figyel,nagyon édes:-)Van játszószőnyegünk,azt annyira nem élvezi még,igy szinte mindig sírás lesz a vége,viszont a babahintát imádja Ő is és én is,abban sokat elvan,sokszor abban alszik el,addig én is tudom csinálnia dolgomat,vagy csak egyszerüen pihenek.
2010. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek:)
2010. jún. 27. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát minden volt csak nem unalmas :(((

Kb 3 óránként szopi és pelenkázás, ez így együtt fél óra, fejés és büfiztetés újjab fél óra. Maradt kettő. Mi naponta 2x sétáltunk, reggel és este, nyári baba volt, így akkor ez a 2 óra el is ment erre. A többi időben fogmosás, hajmosás, zuhanyozás evés, telefonálás és jó ha tudsz aludni közben, mert nálunk éjszaka is ugyanez a nagyüzen volt, ráadásul éjszaka hasfájással, tehát a köztes időben felváltva dajkáltuk a picit.

És akkor még ott a háztartás, a főzés, a rengeteg mosnivaló a baba után.

Akinek tápszeres a babája az még rosszabb, mert a cumisüveggel, sterilizálással, forralással, keveréssel, hűtéssel pepecselni még fárasztóbb.


Nekünk egy ilyen nagyon hasfájós kis bélpoklós pasi mellet az első 10 hét rémálom volt. Talán ha napi 3-4 órát tudtam aludni, azt is fél órás részletekben.

Aztán a 3-4. hónap körül rendeződött jobban az evés, az alvás, elmúlt a hasfájás. Ez egy könnyebb szakasz volt, csak a fogfájással bajlódtunk, de egyébként volt olyan, hogy napközben még 2 órát is volt időm olvasni. Ez az időszak addig tartott, amíg el nem kezdett mászni :)

2010. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

újabb

késő van... :)

2010. jún. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt unalmas. Sokszor orultem, hogy rendesen le tudtam ulni enni. :)

En setaltam vele a lakasba, mutogattam neki minden felet, magyaraztam, hogy mi micsoda. Az elso hetekbe imadott a pocimon pihenni igy neha tv-t neztem o meg nezelodott a pocimon aztan bealudt. Pihenoszekbe is elvolt, nezegetett amig en foztem. Most mar lassan 5 honapos kis rosszasag, meg ejjel almaban is ossze-vissza vandorol a kisagyba, egy percet sem maradna nyugton. :)

2010. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm:)Már úgy várom én is hogy megszülessen...bár félek az ismeretlentől,hogy mi lesz,hogy lesz,de valahogy csak "kibírjuk",megszokjuk.....stb:)
2010. jún. 28. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!