Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhességed alatt...

Második terhességed alatt hogy viselkedett veled a férjed?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy királynőként bánik a férj a nővel, kíméli, segít mindenben amiben tud. Nálunk nem így van. Én "szolgálom" ki őt, mindent megcsinálok helyette is, mert ő 4 óra előtt kel, délután ér haza a munkából, én meg 3 hete itthon vagyok. Néha kicsit rosszul esik, de megcsinálom. 37 hetes vagyok, éppen beteg de tegnap is este megkért, hogy menjek el energia italért meg üdítőért. Kocsit is elvittem megtankolni, meg kerék nyomást ellenőrizni, meg ilyen apróságok. Az első terhességem alatt úgy emlékszem nem volt ilyen....
2018. dec. 15. 21:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Vacsi után is lefekszik és este 10 után kel fel, a gyerekkel én tanulok én foglalkozom.
2018. dec. 15. 21:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy, mint bàrmikor máskor
2018. dec. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nek pakolhatók nehezet. Mivel az első trimeszterének a végen vagyok brutális rosszul létekkel sokat segít. 1 éves a fiúnk így én vele játszom amíg ő elmosogat. Sok mindent elintézek én is, de sok mindenbe segít is. De terhességén kívül is segít, mert mindig van tiszta ruha üdítő, melegével, szendvicset megcsinálom neki melóba, üdítőért én is elmegyek neki napközben meg energia italért, de ez nem fáradtság mert úgyis megyek vagy boltba kenyérért vagy gyógyszertárba vagy egy séta mellett belefér. Vegyszerezni nem enged. De amúgy SZINTE minden olyan mint előtte volt. De ő reggel 6tol este 6ig dolgozok így csak hétvégén segít ami teljesen rendben van mert nem én megyek el hajnalban és esek haza este..
2018. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Egy terhes nöt sem "királynönek" sem "cselédnek" nem kell nézni, semmivel sem másabbul kell bvelük viselkedni, mint terhesség nélkül, eltekinve pár apróságtól (pl nehezet ne emeljen), de a terhesség nem betegség és nem csodateljesítmény, hanem egy természetes folyamat.
2018. dec. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nálunk fordítva volt

első terhességem alatt kb. le se szart 😕mivel teljesen be volt parázva, nem terveztünk gyereket...teljesen meg volt ijedve, szülésután ez teljesen megváltozott

minta apa lett 😊

most várjuk a kishugit,ő tervezett baba

nagyon sokat segít! teljesen átvállalta a kisfiunk fürdetését, szónélkül besegít mindenbe

nyilván ő is megszokott kérni dolgokra, de ennekellenére figyelmes

2018. dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de a férjed egy elkényeztetett, önző, lusta tapló. Téged küld nagy pocakkal a boltba,tankolni, meg foglalkozz a gyerekkel, mert ő fáradt és megy csicsikálni? Én már most megrendszabályoznám, mert később csak rosszabb lesz.
2018. dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan, mint amikor az elsőt vártuk. Örül, ha főzök (7/6 nap meg is csinálom), de nem tragédia, ha havi 2-3 alkalommal pizzát rendelünk. Természtes, hogy én vagyok a naggyal egész nap, de este átveszi, hadd fújjak kicsit. Ha meg tudja oldani, elvisz pl a védőnőhöz (kb 3 km séta), hogy ne kelljen a togyogóssal egyedül mennem nagy pocakkal, de az sem tragédia, ha nem tud jönni, a héten is lesétáltunj. Vásárolni együtt szoktunk, nehezet nem emelek. Nem

Kényeztet el, de nem is várom el, viszont ami nekem teher (pl fürdetni a nagyot és hajolgatni a kádba a nagy pocakommal), azt szívesen megcsinálja. 😊

2018. dec. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de te is hülye vagy. Tudod, ki ment volna el energiaitalért meg ilyen szarokért. Max. ha van kedvem épp elsétálni, akkor szívesen, de ha pl. épp leszakad a derekam, akkor megmondom, hogy drágám, bocs, épp fáj a derekam, menj és hozz magadnak.

Nálunk 3,5 éves a nagy, 35 hetes múltam a kicsivel. Szerencsére én baromi jól bírom ezt a terhességet is, simán ugrálok az esetek többségében egész nap. Néha van egy-egy nehezebb napom, azt a férjem észreveszi magától, és akkor átvesz tőlem szinte mindent. Az eleje volt más, nagyon hányós és rosszullétes voltam sajnos mindkétszer, egy hónap volt brutális, na akkor mindent ő csinált szinte itthon, én max. összepakoltam, amikor jobban éreztem magam, hogy segítsek neki egy kicsit.

Ami most már egy ideje fixen az övé, az a nagylány fürdetése, mert szar nekem hajlongani a kádnál. Meg tudom csinálni, de kényelmetlen, ezért átvette. Cipelnem, felmászni ide-oda nyilván nem kell, sőt, a sütőt is kisúrolja, mert nekem rossz ott görnyedni, guggolni. Szóval nem ugrál kifejezetten körbe, nem is igénylem, mert jól vagyok, de ha valami már nehézkesen megy, abban magától értetődően segít.

Szerintem kicsit azért te is elrontottad, ha úgy érzi, hogy ez normális és megengedheti magának. Nincs kicsit túlzottan körbeugrálva alapból?

2018. dec. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!