Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idősek otthonában dolgozóként,...

Idősek otthonában dolgozóként, (mint szoc. Gondozó) elmennél táppénzre már a terhességed elején?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 28. 20:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
Ha emelgetni kell, akkor igen. Én gyógytornászként így tettem.
2018. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%
Kötelesek átrakni olyan pozícióba, amit bírsz, így nem.
2018. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Az emelgetéstől félek én is.

Nem fognak más pozícióba tenni ebben biztos vagyok. Sőt.. Meg sem lehetne oldani.

2018. ápr. 28. 20:18
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ha nem kell nehezet emelgetned (betegeket) akkor nem hinném, hogy ez ok lenne a táppénzre. Plusz ilyenkor lehet kérni, hogy ezeket a dolgokat vegye át valaki más. Nyilván nem csak ebből áll a munkád 0-24, tehát tudnának adni kímélő feladatokat.


Én patikában vagyok (betegek/vegyszerek között) és a megfelelő óvintézkedésekkel simán tudok még dolgozni. (20 hetes vagyok) Nyilván bizonyos alapanyagokat már nem kezelek (formaldehid, alkohol,efedrin stb), és kevesebb időt töltök a betegekkel, és többet a papírmunkával...de szerintem ez megoldható.

2018. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a betegek emelgetésén kívül vannak más feladataid...gyógyszerosztás, etetés, gondozás, beszélgetés...ha többen vagytok beszéld meg kollégákkal, hogy amit nem csinálhatsz vegyék át tőled cserébe. (nekem is munkatársam segít a legtöbbet)


Nyilván attól is függ milyen osztályon vagy, de azért idősek otthonában sem alap, hogy minden beteg magatehetetlen.

2018. ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

2-en vagyunk X betegre akiket 1 ember nem fog tudni reggel kiemelni az ágyból egyedül,délben pedig lefektetni.. Vagy délben felkelteni és este fürdetni vagy altatni. Nyílván ez a neheze az egésznek.


3 embert nem fognak csak miattam alkalmazni.

2018. ápr. 28. 20:21
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudnak átrakni se mennék táppénzre, mert a távolléti díj sokkal több.
2018. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
21 beteg van. Közülük 8an nem önállóak és nem is könnyűek. Emelés nélkül így,hogy 2en vagyunk 1 műszakban,nem tudom mennyire lehetne kivitelezni.
2018. ápr. 28. 20:23
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Munkáltatóval beszélj szerintem elsőnek...kérdezd meg van e ötlete a helyzet megoldására, mert nyilván ő is tudja, hogy az emelgetést nem fogod bírni, plusz ugye az veszélyes a babának is...tud e valamit felajánlani.


Ha azzal indítasz, hogy kiíratod magad táppénzre az szerintem elég ellenszenves lépés. (kicsit próbáld magad az ő helyébe is beleképzelni, hogy milyen ideges lennél ha 1-ik napról a másikra egy dolgozója eltűnne minden előzetes figyelmeztetés nélkül)


Ha tényleg nem lehet mit tenni ő is be fogja látni, hogy nincs más megoldás.

2018. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
A másik dolog, hogy neked is érdeked, hogy amíg tudsz dolgozz....mert a táppénz azért jóval kevesebb mint a fizetés. Pláne babavárás előtt nem mind1 az ember tud e kicsit "gyűjtögetni".
2018. ápr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!