Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csinálnak 160/90-170/100-a...

Mit csinálnak 160/90-170/100-as vérnyomással, amit a gyógyszer sem visz le 35. héten?

Figyelt kérdés
Ha sürgősségi császárra kerül a sor,előtte is adnak tüdőérlelőt,vagy azonnal kiveszik a babát? Vagy ennyire még nem vészes ez a vérnyomás?
2018. dec. 19. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
35. héten már nem biztos,hogy adnak tüdöérlelőt.Minden attól függ, hogy hogy van az anyuka, milyenek az értékei, illetve, hogy van a baba a pocakban.Ameddig tudják, általában gyógyszerrel próbálják rendezni a dolgot, amint veszélyessé válik a helyzet azonnal megcsászároznak.Ilyen vérnyomással azonnal orvos, ügyelet kell.
2018. dec. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez a 2.nap a kórházban, de még 3 dopegyt meg 1 másfajta sem viszi le...
2018. dec. 19. 23:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, kérdező!


A baba miatt nem lehet igazán hatásos gyógyszert szedni és adni, sajnos ezt ki kell bírni valahogy!


Nekem is volt ilyen magas is anno a terhességem alatt a vérnyomásom, még sürgősségire is kerültem az értékek miatt (aminek semmi értelme nem volt, mert ott sem lehetett mit csinálni), de igazából javulás csak szülés után lett, amikor a dopegytet végre lecserélhettük hatásosabbra.


Szóval a válaszom: semmit, semmit nem csinálnak, mert a baba az első és nem lehet igazán hatásosat tenni.


Lenkei Gábor szerint a magas vérnyomás összefüggésbe hozható a kevés vízfogyasztással is, esetleg próbálj meg elegendő folyadékot fogyasztani és nyugalomban lenni.

2018. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 3x1 Dopegyt még simán emelhető, a max dózisa 4x2 tbl. Emellett terhesnek lehet adni Verapamilt, Betalocot, Depressant is,ha kell, akár mindegyikből.

Meg kell nézni, hogy a magzat jól van-e. Ha igen, akkor próbálni kell rendezni a vérnyomást, de ha nem megy, akkor műtét.

2018. dec. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem ment le, 3 napot vártak, utána császar lett. Mi a 36. hétben voltunk, így nem kapott érlelőt.
2018. dec. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4x2 dopegyt után még 1+az izo... nem vitte le. Labor elég rossz lett,egyelőre várakozás.
2018. dec. 20. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem miért nem kezdték el a tüdőérlelőt mikor bekerültél... Nekem azonnal elkezdték a kúrát 31 hetesen mikor ugyanilyen vérnyomással bekerültem. A 34. hétig tudtuk húzni, aztán császár lett a vége. De addigra két kör tüdőérlelőt is kaptunk, ezért úgy sírt fel, mint a nagyok.

Normális helyeken a 37. héten is beadjak, mivel a tüdő az utolsó ami működésbe lép.


De egyelőre nyugi, a vérnyomáscsökkentőnek is kell pár nap, hogy igazán hatásos legyen. Még lehet, hogy beáll a vérnyomásod.

2018. dec. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!