Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyógyszer mellett terhes...

Gyógyszer mellett terhes lettem, párom nem szeretne még egy gyermeket. Mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
van már 2gyermekünk,ő lenne a 3. Gyógyszert szedtem,valahogy mégis összejött.Kb 6 hetes lehetek,orvoshoz jövőhéten tudok menni.Nem terveztünk többet,de így hogy már mégis összejött,én nem szeretném elvetetni.Párom nem szeretne 3.-at azt mondja,ő alig várja hogy felnőjjenek,nem szeretne 3évig nem aludni megint...stb Valahol megértem persze őt is,de én nagyon szeretném ha már így alakult,nem akarom megölni.Tudom hogy ilyenkor még a legtöbb ember azt mondja hogy nem is gyerek,csak egy "sejtcsomó",(párom szerint se gyerek még ilyenkor...) de nekem igenis az,főleg ha már a szíve is dobog...tudom hogy ha elvetetném,egy életen át gyötörne az egész hogy mit tettem,lelkileg tönkre tenne.Hiába próbálom neki elmagyarázni hogy kicsit próbálja belegondolni magát az én helyzetembe,de persze nem tudja.Arról nem beszélve egy ilyen műtétnek milyen szövődményei is lehetnek.Anyagilag nem lenne akadálya,nem nélkülözne semmiben,csak a párom nem szeretné.Mit csináljak?Vagy ti mit csinálnátok?Annyira kivagyok...Lenne értelme "győzködni",jobb belátásra bírni?Vagy én hagyjam magam,és engedjek neki?
2018. dec. 12. 07:32
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy alakulna egyedül el tudnád tartani mindhárom gyermekedet?

Ha igen akkor tartsd meg.

2018. dec. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
43%
Nem akar 3 évig nem aludni? Jaj szegény ember, megszakad a szívem. Szóval neki ebben merül ki az apaság, hogy nem tud aludni. Bírom az ilyen fszverőket. Ha akarod a gyereket akkor tartsd meg, végső soron te döntesz. Ő meg mehet aludni ahova akar.
2018. dec. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Egyedül azért biztosan nem tudnám sajnos eltartani a 3gyereket.Nagyon jó apa egyébként,tényleg imádja a gyerekeit.Azt mondja végre az az idő van már,mikor kettesbe is eltudunk menni,nagyszülőknek addig letudjuk adni a gyerekeket.Mondtam neki hogy eddig is eltudtunk menni,az első gyerek mikor féléves volt,már 2napra a nagyinál hagytuk,tehát ez hülyeség hogy csak most jött el az az idő hogy néha nélkülük is el tudunk menni.Meg hogy 3évig nem alszik.EZ se így van azért,nyilván az első félév húzósabb,na de azért nem 3év.Meg hogy már nem vagyunk fiatalok egy 3.gyerekhez.Ezt kikértem magamnak,33éves leszek,nem érzem magam öregnek...ő meg 35.Azt mondja én már úgyis eldöntöttem hogy megtartjuk,így teljesen felesleges vitázni rajta.De én azt se szeretném hogy rá legyen ez eröltetve,nem szeretném később ha a fejemhez vágná.
2018. dec. 12. 07:55
 4/41 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos jól mondja az első. Én anyukám példáját tudnám mondani, mi hárman voltunk már, a legkisebb is 11, mikor anyukám terhes lett. Már az abortuszra mentek amikor út közben anyu hirtelen azt mondta hogy inkább tartsák meg. És ennek hála van egy gyönyörű öcsém, már nagyfiú. :) Sajnos azt kell mondjam a párodat se lehet hibáztatni mert a férfiak soha nem fogják megtudni milyen az amikor egy kis élet lakozik a szíved alatt. Már én is anya vagyok, igaz nemrég óta, és egyelőre nem is szeretnénk még egyet, de ha jönne nem tudnám elvetetni, nézem a fiamat és arra gondolok hogy tudnék elszakadni egy ilyen kis csodától, csak azért mert már van egy, meg mert nem fogok aludni megint sokáig? Ez nem elég indok számomra. Le kellene üljetek és rászánnotok egy estét arra hogy nyugodtan mérlegeljetek, beszéljétek meg hogy mi legyen.
2018. dec. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.Persze,én se hibáztatom,teljesen megértem őt is.Csak annyira rossz így...olyan jó lenne ha magától belátná,megenyhülne picit... Azt se tudom hogy működik ez az abortusz,meddig lehet,már az első vizsgálaton ha megyek,szólni kellene hogy lehet nem tartom meg?Jajj...ez borzalmas még leírni is... :(
2018. dec. 12. 08:03
 6/41 anonim ***** válasza:
19%
Próbáld meg elcipelni a vizsgálatra, hátha megenyhül ha látja. Megijedt...próbáljatok sokat beszélgetni róla.
2018. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
41%

Mindkettőtök álláspontja érthető szerintem.

A férjed nyilván a kényelmi szempontokat emlegeti, hiszen képtelen átérezni, mit érez egy édesanya, amikor a gyermeke fejlődik a testében. De a férjed kényelmi szempontjai is érthetőek.

Viszont a Te szempontjaid is...és én, anyaként, úgy érzem, ezek (a Te) szempontjaid az erősebbek.

Jó lenne, ha le tudnátok ülni kettesben higgadt fejjel beszélgetni.

Itt az ideje a mérlegelésnek: mi kerül a mérleg két serpenyőjébe? Az egyikbe a férjed kényelme, nyugodt alvása, pihenése, a Veled kettesben töltött idő, amíg a gyerekekre a nagyszülők vigyáznak. A másik serpenyőbe viszont a Te lelkivilágod, lelki nyugalmad kerül. Mi forog kockán? Az, hogy a férjed átmenetileg kevesebbet pihen, kevesebb szabadidőtök lesz, és mindez csak egy átmeneti ( legrosszabb esetben egyéves) időszak? Vagy az, hogy az abortusz után már soha nem tudsz majd tiszta lelkiismerettel tükörbe nézni, legrosszabb esetben pedig szó szerint belebetegszel abba, hogy elvetetted a magzatod, akit Te már a gyermekednek tekintettél?

Ha hideg, józan fejjel kellene döntenem, azt mondanám, hogy a férjed kényelmi szempontjai a Te lelki békéd UTÁN jöhetnek csak.

Mindezt úgy írom, hogy jelenleg kétgyermekes nagyon boldog édesanya vagyok, akinek bizony volt egy fiatalkori botlása, aminek abortusz lett a vége. Átéltem, nem bántam meg, mert akkor 20 évesen ez volt az egyetlen jó döntés. Ma sem döntenék máshogy.

Viszont kétgyermekes anyukaként képtelen lennék már elvetetni egy újabb csodát, a gyermekeim testvérét, akit, tudom, hogy imádnának, hiszen egymást is imádják, igazi szeretetgombócok, teli a lelkük szeretettel. Ráadásul az anyagiak sem lennének akádály. Ugyanígy nálatok sem.

Tehát az egyetlen szempont, ami a baba ellen szól, a férjed kényelme...szemben a Te lelked békéjével, a gyermekeid örömével, és annak a kicsi dobogó szívnek az életével...

Mondd el a férjednek ezt a mérleges módszert, tegye ő is a mérleg két serpenyőjébe a különböző szempontokat. Máris érezni fogja, mi nyom többet a latba. És még egy szempont: mi az, ami átmeneti, visszafordítható, és mi az, ami örökérvényű, megváltoztathatatlan. A kényelem újra rátok talál majd, te viszont szeretnéd ezt a babát, nagyon komoly lelki problémák, depresszió fenyegethet, ha aláveted magad a férjed jelenlegi akaratának.

Kívánom, hogy jól döntsetek!

2018. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
utolsó,köszönöm,ezt nagyon szépen megfogalmaztad,gyönyörűen körülírtad,miközben olvastam,kicsit a könny is kicsordult a szememből,hogy egy nő/anya milyen könnyen át tudja érezni ezt az egészet,még egy férfi erre sosem lesz képes,sosem tudja hogy mi zajlik le ilyenkor bennünk...Ezt lehet megmutatom neki így ahogy van,olvassa el.Vagy megpróbálom így elmondani neki én.
2018. dec. 12. 09:23
 9/41 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó vagyok. Remélem, tudtam segíteni. Nem vagyok abortuszellenes, szerintek igenis vannak olyan helyzetek, amikor a sok rossz közül az a legkevésbé rossz megoldás. Olyan anyának sosem javasolnám a megtartást, aki nem akarja a babát, csak társadalmi vagy családi nyomásra szülne, hiszen abban a helyzetben az anya, és sajnos a születendő gyermek is szenvedne. Nyomorba, sokgyermekes családba sem kell pusztán jó szívből gyermeket szülni, hogy még eggyel több éhes szájat kelljen etetni.

De a Te helyzeted egészen más. Szeretnéd a babát, már most gyermekedként tekintesz rá, az anyagiak is megvannak hozzá.

A fent említett katasztrofális körülmények mellett eltörpülnek a férjed kényelmi szempontjai.

Szerintem nagyon jó módszer ez a mérlegelős módszer. Egy a gond vele, indulatosan nem működik, mert olyankor képtelenek vagyunk a másik ember szempontjait is megvizsgálni. Higgadtan viszont segíthet.

Vigyétek el a gyerekeket a nagyszülőkhöz, és beszélgessetek kettesben! Egyébként működik köztetek a kommunikáció?

2018. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
41%
Egy ismerősömnek ikrei születtek, nem természetes úton. A koraszülés után 4 hónappal terhes lett, azt hitték neki normálisan nem lehet, de a természet közbe szólt. Akkor a férj rávette az abortuszra, fenyegette hogy elhagyja, már a 2 lány sírását sem bírja..nem kell neki még egy stb. Végül a barátnőm soha sem tudta feldolgozni, így vagy úgy megromlott a a kapcsolatuk...válás lett, a 4éves lányokkal és mély lelki fájdalommal lelépett a férje mellől. A lényeg hogy az sem megoldás ha megbeszélés nélkül engedsz neki, és a saját érzéseid nem veszed figyelembe ,mert idővel úgyis előjön. Mindenképp higgadtan át kell beszélnetek!
2018. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!