Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes terhes vagyok,...

19 hetes terhes vagyok, normalis hogy meg nem hiztam?

Figyelt kérdés
Vedonom szerint ugyis fogok az nem baj ha most meg nem, ugye eleinte hanyos voltam es en nem zabalok agyba fobe mert akkor kihanynam hanem annyit eszek amennyi jol esik es amennyit kivanok. A sogornom azzal dicsekedett hogy o 100 kg-al szulte meg a gyereket es elotte 70 volt. Most komolyan az a jo ha 30 kilot hizik valaki es ezt ilyen buszken vallalja? En rengetegnek tartom ezt de o meg ugy volt hogy dupla annyit evett mert ketten vannak. Hat en azt hogy "kettotok helyett kell enni" inkabb ugy ertem hogy kettonk erdekeben eszek annyit amennyi nekem jo es nem magamba tomok meg egy adagot. Ti hogy vagytok ezzel? Raadasul o 30 eves en 22. Es o eleg tajekozottnak tunik de azert ez nem sok?
2018. dec. 20. 15:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem ieni hogy 66,5 kg voltam es most 67 vagyok kereken. Fel kg hizas az semmi ezert erdekel.
2018. dec. 20. 15:03
 2/18 A kérdező kommentje:
Irni*
2018. dec. 20. 15:03
 3/18 anonim ***** válasza:
Normális. 20. hétig nem híztam semmit, a végéig 13 kilót.
2018. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
En ugy tudom a 12-13 az a normalis ugye? Mert azert 30 kg az k... sok
2018. dec. 20. 15:15
 5/18 anonim ***** válasza:

Elvileg a 12. héttől kell kb 200 kalóriával többet enni, ha nagyon számszerűsíteni akarjuk a dolgot.

Egyébként logikusan belegondolva még egy újszülött baba sem eszik annyit mint egy felnőtt ember, tehát ebből az szemszögből nézve sincs semmi értelme a duplán evésnek.

Én 13 hetes vagyok, eddig 3 kg-t fogytam a hányások miatt. Nőgyógyászom azt mondta, hogy ez még mindig sokkal jobb mintha híztam volna, mert egy bizonyos szint után a baba anyagcseréjét is durván megterheli a hízás, míg pl a fogyás vagy a súlystagnálás kevésbé.

Szóval emiatt ne aggódj, fog még felszökni a végén elég :)

2018. dec. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyszer egyszer a hanyasok miatt nekem is ingadozott hogy mindig lefogytam 1-2 kg-ot de amennyivel kezdtem a terhesseget csak fel kg-ot "hiztam" de persze ez is neha lemegy aztan vissza. Sokat hanytam en is es emiatt nem is hiztam. Ha zabalnek mint egy bolond az sem jobb mert kihanyom ami nem esik jol. Persze mondta a vedonom is hogy ugyis fog a sulyom gyarapodni ha no a baba tobbet kivanok majd enni es abban benne lesz a baba sulya,magzatviz,mehlepeny stb. De egyszeruen azt nem birom felfogni hogy 30 kg-ot megis hogy szedett fel? En nemhiszem hogy feltudnam es szerintem total egeszsegtelen mert le sem ment rola tehat a baba sulyara sem lehetett colna fogni annyira
2018. dec. 20. 15:38
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Hagyd már a sógornőd ekézését! Még te is felszedhetsz 30-at a végére, mert nem csak a zabáláson múlik.

Teljesen normális étkezéssel is feljöhet az "ideálistól" több. Én például az elsővel 22 kg-t híztam. Most ugyanúgy étkezek és ~2 hónappal a szülés előtt vagyok 2 kg-val több, mint az elején. És most se túlsúlyosan kezdtem, nem azért hízok most kevesebbet.

2018. dec. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Eleinte én sem híztam. A végére 14 kilót nőttem. Szóval nem kell aggódnod. :)
2018. dec. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

20. hétig semmit sem híztam. Aztán 32.héttől elkezdtem brutál vizesedni, akkoriban a 10kg mellett feljött még 10-15kg is. Szülés után 3kg plusznál tartottam.

Ne szidd a sógornőd, te is járhatsz így.

2018. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hülyeség ez a kettő helyett kell enni, ezért van annyi cukros meg toxémiás kismama. Egyél annyit amennyi jól esik, csak arra figyelj oda hogy mit. 20 hetes vagyok, eddig 3-4 kilót híztam, gondolom majd feljön több is a végére.
2018. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!