Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5-6. hétben vagyok, és beteg...

5-6. hétben vagyok, és beteg lettem. Terhesség alatt milyen gyógyszert vehetek be?

Figyelt kérdés
az egész család beteg,a 2gyerek,párom,39fokos lázuk van,köhögnek...mára úgy keltem én is hogy alig bírok nyelni,köhögök,a háziorvosom délelőttös,de dolgozok,nem valószínű hogy el tudok menni,nincs helyettem senki sajnos...legközelebb talán a 2ünnep között lesz orvos,de tuti rosszabbul leszek már holnap,holnapután...Ilyen esetben mik azok a gyógyszerek amit bevehetek ha nagyon beteg lennék?Torokfájásra például,meg ha lázas lennék,melyik lázcsillapítót lehet?
2018. dec. 21. 07:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia. Ami paracetamol tartalmuak, pl panadol, benuron...

Sok sok mèzes tea citrommal. Jobbulást, ès kitartás.

2018. dec. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ahogy az elso is irta, minden ami paracetamol alapu, de a gyogyszertarban is megtudjak mondani. Szedj terhes vitamint, mez, citrom. A lazat azt csokkenteni kell, de ezekre kapsz valaszt a gyogyszeresztol is. Jobbulast!
2018. dec. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Menj orvoshoz. Ő tudni fogja, hogy mit írhat fel. :)
2018. dec. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszönöm.Nem tudok sajnos elmenni orvoshoz :/ A teát iszom,hársfateát,c vitamint is szedem,terhes vitamint is szedem.Akkor a gyógyszertárba utána kérdezek láz esetén melyiket javasolják,aztán bekészülök inkább vele az ünnepekre..
2018. dec. 21. 07:53
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkepp inkabb dokihoz kellene menned. Vagy a gyogyszertarban kerdezd meg de ha veszel gyogyszert olvasd el hogy valoban lehet e allapotos noknek bevenni. En sajnos jartam ugy hogy nagyon betegen kertem a gyogyszertarban gyogyszert (dokim szabin volt) adtak is nagy orommel aztan kiderult hogy terheseknek semmi esetre sem ajanlott.. Elso valaszolonak igaza van azokat szabad amiket irt
2018. dec. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg hivd fel a vedonodet en is azt szoktam ilyenkor
2018. dec. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Jajj istenem... és aki vesz be olyan gyógyszert amit terhesnek nem szabad, pl 3 szemet???? Az 5-6.-ik hétben van a kérdező! A magzatnakmég nincs kapcsolata az anya szervezetével..... Ne írjatok már hülyeségeket!

Nem halálos beteg, és csak lázcsillapítóról van szó. Nem kell ezt túlmisztifikálni!! Paracetamolt vegyél és azt szedheted ahogy az adagolás írja. Torokfertőtlenítőt is kérj a patikába.

2018. dec. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%
Az milyen hülyeség, hogy nincs kapcsolata az anya szervezetével? Ugye tudos, hogy a beágyazódástól kezdve kapcsolatban van a kettő egymással? 😂
2018. dec. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mindenképp elolvasom majd a tájékoztatót.Védőnőt nem tudom felhívni,mert még azt se tudom ki lesz,csak januárban kell felkeresnem,még kiskönyvem sincs.. Ha nagyon rosszul lennék esetleg,mikor már talán antibiotikum is kéne,az ügyeletre mindenképp elmegyünk akkor,nem kísérletezek.Csak ha annyira nem lesz vészes,akkor azért tudjam mit vehetek be lázcsillapítónak.
2018. dec. 21. 08:08
 10/19 anonim ***** válasza:
25%

Azt javaslom, hogy akkor telefonálj a háziorvosnak, vagy a nőgyógyásznak, terhes gondozó orvosnak.


Arra meg ne hagass amit írt az az észkombinációs, hogy nincs kapcsolat a szervezeted és a magzat között. Ilyenkor a legnagyobb a vetélés eséje, szóval ha olyan gyógyszert veszel be amit nem szabad, akkor elmehet a baba, sőtt, súlyos károsodást is szenvedhet!

2018. dec. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!