Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nem olyan nemű lett a...

Akinek nem olyan nemű lett a babája mint amire vágyott, hogyan tudta elfogadni, szeretni?

Figyelt kérdés
Én mindig is kislányt szerettem volna. Első gyermekem kisfiú lett, úgy voltam vele sebaj majd a második. Azóta megszületett és imádom, else tudnám képzelni, hogy egy kislány legyen helyette. Most várjuk a második babánkat és kiderült, hogy megint fiú. Azóta teljesen kivagyok, sírok mert nagyon lányt szerettem volna. Aki volt már hasonló helyzetben, hogy dolgozta fel, hogy élte meg ezt az egész terhességet és szülés után? ( Az olyan válaszok, hogy örüljek, hogy egészséges meg, hogy másnak babája se lehet és örüljek... kíméljenek)
2018. dec. 21. 13:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

elsőre kisfiút szerettünk volna, nagy volt az öröm mikor kiderült 😊

aztán tervezgettük a kistesót, őt is fiúnak szerettük volna...én nagyon féltem,hogy nagyon csalódni fogok,ha kiderül a neme és kislány lesz

hát 25 hetes vagyok, eddig 5x kislányt mondtak 😀 de én nem éltem meg tragédiaként, ami meg is lepett

ahogy kimondta a doki, át is állt az agyam kislányra ☺

úgy vagyunk vele legyen egészséges az a legfontosabb, szeretni meg ígyis úgyis fogjuk!! majd harmadiknál jobban igyekszünk 😜

2018. dec. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Ilyet a 4 éves gyerek csinál ha nem azt kapja a karácsonyfa alá ami akart...

Szeretni fogod ugyan úgy mint az elsőt. Reméljük csak a hormonok kavarnak be nálad, lehetetlen nem szetetni a gyermekedet.

2018. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

"Azóta teljesen kivagyok, sírok mert nagyon lányt szerettem volna."


Vigasztalódj!


Lehet, hogy belehal ebbe a rohadt anyai kívánság listába, amit támasztasz vele szemben.


Ami jön azt fogadjuk, ami megy azt engedjük (zen mondás)

2018. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Annyiban egyetértek az előzővel, hogy gyermekkorból maradt vissza az a viselkedési forma, hogy ha nem az van, amit akarsz, akkor csalódottság van meg akkor nem is kell, mert piros és nem kék, vagy zöld, nem lila, pedig te zöldet kértél. Ha ez valami le nem záratlan dolog benned, érdemes egy pszichológussal az oka után kutatni és kikalapálni, mert a gyereked issza meg a levét annak, hogy nem tudod elfogadni a nemét. Holott jó eséllyel neki semmi köze ehhez az egész érzéshez. Járj utána, mielőtt ezt rávetíted és nehéz lesz nem éreztetned vele. Egy ember életét pecsételi meg, ha nem dolgozol rajta!
2018. dec. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
De miért kell egyből támadni? Az érzések azok érzések, nem tud mit tenni ellene. Nyilván szeretni fogja a babát, de most nem a szemétkedésre van szüksége.
2018. dec. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Persze, hogy szeretni fogom. Első fiamat is életemnél jobban szeretem így a másodikat is ugyan úgy fogom. Annyi az egész, hogy mindig kislányt szerettem volna (lehet azért mert a fiú tesómat jobban szerettem az anyám és engem kevésbé és azért szeretnék nagyon lányt, hogy azt a szeretetet amit én nem kaptam meg megadhassam egy kislánynak. De tudom, hogy imádni fogom a fiam és soha nem fogja érezni, hogy minden vágyam egy lány lett volna. Most nehéz csak ezt feldolgozni, hogy megint fiam lesz.) De tudom, hogy imádni fogom és ahogy megszületik akkor már else tudnám képzelni, hogy helyette lányom legyen!
2018. dec. 21. 13:47
 7/23 anonim ***** válasza:
82%
Én nagyon szerettem volna kisfiút mert az volt az álmom, hogy egy fiú aztán egy kislány. A kislányom épp most aludt el az Adamo hintájában na de mint látszik: az álmom nem igazán jött be. 😅 Amikor megtudtam, hogy lány próbáltam jópofát vágni de ahogy hazaértem kitört belőlem a sírás, hogy összetört a kis álmom mert nem fiam lesz elsőre. Utólag szégyellem magam egy kicsit ezért, a kislányom nagyon jófej egy igazi kis kópé és imádok neki csajos cuccokat venni (ez lett a terápiám: a rózsaszín göncök és játékok felkeltették a bennem élő hetcegnőt). Kicsit még azért reménykedem, hogy majd másodikra sikerül a fiú de igaziból elengedtem ezt a dolgot és bármilyen nemű lesz én boldog leszek. Tudom milyen érzés csalódni hidd el de én úgy vagyok vele, hogy azért jönnek a gyerekek a világra hogy tanítsák a szüleiket nem csak fordítva, jelen esetben a kislányom megtanított arra, hogy az élet nem kívanságműsor akárhogyan hisztizhetek. :)
2018. dec. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi is nagyon vágytunk kislányra a férjemmel.

A 2. kisfiamat várom és már csak nevettünk, mikor kiderült, hogy fiú.

Az 1. terhességem vetéléssel végződött, így nagyon tudom értelkeni a fiúkat is.

2018. dec. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Azért 5-ös,mert ért a szerencsétlen növekvő lénynek - a magzat és az újszülött kisbaba nagyon "veszi" az anya hangulatát indulatait és azért, feldühítette a válaszolókat: "teljesen kivagyok" "hogy dolgozta fel, hogy élte meg ezt" (mintha éjjel egy cunami az összes szerettét és minden értékét elvitte volna!" Hogy dolgozzam fel?"!- borzalom.


az egyetlen lehetséges normális válaszról meg "kíméljenek" - kérte.


Megkíméltük a normális választól.

Nem szeretnék ilyen "anyához" születni, aki nem örömmel foga el úgy, amilyen vagyok.

2018. dec. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Mit mondjak. 4 lányom van. :D

Harmadikra és negyedikre nagyon örültünk volna egy kisfiúnak, de nem így alakult.

És szuper csajok!

Nekem valami olyasmi érzésem van, hogy hiányzik a fiú, de nem a meglévők helyett, hanem csak úgy...

Férjemnek nehezebb volt elengedni, hogy nem lesz fia, mert több gyereket nem tervezünk.

De szerintem nem szégyen szomorúságot érezni emiatt.

2018. dec. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!