Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatmozgások, nem akkor...

Magzatmozgások, nem akkor amikor "kellene"?

Figyelt kérdés

20 hetes vagyok. Egy ideje már igen intenzíven mozog, rugdos a babám, (védőnő szerint vékony testalkatom miatt érezhetem erősen) azonban van hogy fél nap, 3/4 nap is kimarad és alig érzem... Ilyenkor próbálok nem rástresszelni, mert előbb-utóbb belekezd megint és le sem áll egy csomó ideig...


A kérdésem főleg az lenne, hogy ugye azt ajánlják mindenhol a neten és a védőnőm is, hogy ha már egy ideje nem mozgott és aggódom, akkor csoki, kávé előidézheti a mozgást, és feküdjek a bal oldalamra...Na most ezekre nekem szinte soha nem reagál semmit. A bal oldalra fekvésre semmi napközben, evés után sem, kizárólag néha éjszaka indul be tőle, csoki, gyenge kávé szintén nem törvényszerűen hozza elő a mozgást, sőt... Leginkább úgy tűnik, hogy mindentől függetlenül teljesen random időpontokban mozog. Ez normális? Vagy lehetséges, hogy mozog ezekre az "ingerekre", csak még kicsi és sok a helye és néha úgy helyezkedik, hogy még nem érzem? Néha kétségbeesem, hogy ezek a praktikák nem válnak be (jelenleg is így vagyok), csak aztán előbb-utóbb mindig jelentkezik és akkor megnyugtat... de ezekre mintha nem reagálna.


2018. dec. 27. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ha időnként kihagy fél-1 napot. Egyébként többek közt emiatt is hasznos a magzati szívmonitor. Használtan is lehet venni, úgy olcsóbb és nem parázod agyon magad, hogy mi van a babáddal, míg nem mozog.
2018. dec. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kerdezo mintha a sajat irasomat olvasnam, nehany napja nekem is volt egy ilyensmi kerdesem. En ma vagyok 20 hetes a picimmel, es peldaul tegnap meg sem mozdult egesz nap es persze aggodom de mivel sokszor "eljatszotta" mar velem igy ettem es ittam edes dolgokat aztan vartam amig "el er" hozza es rokton elkezdett mozogni es rugdosni, aztan egesz ejszaka fent volt. Olvastam es hallottam hogy minden baba mas, valamelyik nappal alszik es este van fent akkor mozog valamelyik forditva. Bar nekem az edes nem mindig valt be ilyenkor vartam hogy mocorogjon es nem gondoltam rosszra. A legtobbszor bevalik az edes ha megsem mindig akkor valami hideget tegyel a pocidra,persze ne sokaig vagy csapd be hirtelen az ajtot, az utobbi kettot az orvosom ajanlotta es mar itt is olvastam kismamaktol :)
2018. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 vagyok tegnap mig egesz nap aludt es este mozgott, ma viszont egesz nap rug/mozog es biztos este fog aludni. En sem tudom kiszamitani mikor van fent , o ilyen :)
2018. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A masodik teimeszterben tepjesen normalis, ha nem erzed szinte folyamatosan.

A harmadik trimeszterben kell erre odafigyelni, bem most.

Ne stresszelj meg ezen, raersz.

2018. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pici még a baba, rengeteg helye van (viszonylag) azért nem érzed olyan gyakran. Az enyém rengeteget mozog, de ilyenkor még napi 2-3 alkalommal éreztem. Amúgy minden magzat más, nem biztos, hogy a tied is attól lesz aktív, amitől a másé. Védőnő egész ősszel azt hajtogatta, hogy hirtelen lehűlésnél, esős időben kevesebbet fog mozogni, ne ijedjek meg...az én kislányom borongós időben azt csinálja, mint valami tornaversenyen, jobb időben fél napokig semmit nem csinál, vagy csak "noszogatásra". Autózáskor, zuhanyzáskor mindig mozog, kinyomja magát finoman, nekem nem oldalt fekve, hanem háton a legaktívabb. Reggel 11-ig semmi, este 11-kor már menetrendszerűen megindul a hasam, mert felkel és helyezkedik. Lesz nálad is rendszer, de kb. két-három hét múlva fogod észrevenni, legalábbis akkor dereng majd, hogy mi lehet a kapcsolat a mocorgás és a te tevékenységeid közt. Amúgy nálam ennyi idősen még akkor volt aktív, mikor sokat sétáltam, ültem és utána lefeküdtem.
2018. dec. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugi!!!:)

Nekem is voltak lustább napok,akkor majd megőrültem de nagyon sok mindentől függ,mikor és mennyit mozog a magzatod.Ja,és az én kisfiam is olyan,mint a te babád,soha nem akkor mocorgott,amikor "kellett volna".Evés után meg sem moccant,kávéra (kb 2-3-at ittam összesen az egész terhesség alatt szóval ez nálam nem mérvadó) semmi,erős zaj semmi...Szóval ne izgulj.Közhely,de tényleg minden magzat és minden terhesség más.

2018. dec. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!