Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyeddel kapcsolatban kérhetek...

Gyeddel kapcsolatban kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2016.szeptembertol 2018.szeptember 28ig gyeden voltam, közbe el tudtam helyezkedni, viszont szeptember 28 és november 5 között nem volt se gyed, se munkaviszony. Biztosított voltam, mert elvileg 48 napig biztosított az ember. A lényeg, hogy ugye november 5 óta dolgozom, de kísérlet, hogy jön a kistestű, augusztusra várható. Így számíthatok gyedre, vagy nem? Köszönöm!
2018. dec. 27. 21:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Bocsánat. Szóval, hogy kiderult, hogy jön a kisteso.

... A telom javította a szavakat

2018. dec. 27. 21:29
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Max 30 nap megszakítással jár a CSED,GYED így kapod a Gyedet majd.
2018. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mármint biztosítás megszakítás? Mert gyed és bejelentés között 36 nap telt el
2018. dec. 27. 21:44
 4/20 A kérdező kommentje:
Sőt 38
2018. dec. 27. 21:44
 5/20 anonim ***** válasza:
[link] itt ki tudod számolni. De en ugy tudom 30 nap a maximum. 2# voltam.
2018. dec. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Gyeden? És a gyes?

Mikor szűnt meg pontosan a munkaviszonyod?

Az a 48 nap egyébként 45 és nem biztosítási jogviszony, hanem passzív jogosultság egészségügyi szolgáltatásra.

A 30 napot is az utolsó munkaviszonytól kell számítani, de nem a csednél, gyednél számít, hanem annál, hogy hány nap táppénzre lehetsz jogosult.

2018. dec. 28. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A fiammal 2016 augusztusig dolgoztam, utána szeptembertől csend, gyed, majd most szeptember 28 ig gyed. Gyest férjem igényel. A munkáltató november 1 el tudott felvenni. Munkanélkülire nem voltam jogosult
2018. dec. 28. 03:16
 8/20 A kérdező kommentje:
Csed
2018. dec. 28. 03:16
 9/20 A kérdező kommentje:
Vagyis november 5 el. Bocsánat korán van
2018. dec. 28. 03:17
 10/20 anonim ***** válasza:

Csedre és gyedre jogosult leszel, mert feltétele a szülés előtt 2 éven belüli 365 nap munkaviszony és a szülés napján fenálló biztosítási jogviszony.


Viszont! Mivel megszakadt a biztosítádod (akkor folyamatos a bizt. jogviszony, ha nincs 30 naptári napnál hosszabb kieső idő két jogviszony között) ezért táppénzre így csak annyi időre vagy jogosult amennyi időt jelenlegi munkahelyeden dolgoztál. Tehát ha januárban elmennél tp-re, 2 hónapra mehetnél el. Ha lejár a tp jogod, a biztosításod is szünetel, tehát hiába lesz munkaviszonyod, mivel nincs miből járulékolnod ezért meg fog szakadni a bizt időd ismét és nem leszel jogosult se csedre, se gyedre.


Ha te kérted volna a gyest apuka helyett, akkor azonnal mehetnél táppénzre, hisz a gyes összekötő idő.

2018. dec. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!