Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segitseget tanacsot szeretnek...

Segitseget tanacsot szeretnek kerni hizassal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az a problemam h alap esetben is nagy darab vagyok. Nem reg tudtam meg h terhes vagyok. Nem tervezett de termeszetesen orulunk es varjuk. Viszont dohanyaztam es miota nem szivom rengeteget eszek es nassolok. A terhesseg miatti kivanossagrol ne is beszeljunk.. meg csak egy hete h ez az allapot van de mar latvanyos a hizasom. Aki hasonlo cipoben van vagy volt az hogyan erte el h "jo"formaban maradjon? Mondom h a ketto egyutt(dohanyzas hianya es kivanossag) nagyon durva... Lehetoleg olyan irjon akinek van tapasztalata (sajat v a kornyezeteben elok kozt vki). Unatkozo okoskodok kerlek kimeljetek! Koszonom elore is a valaszokat.
2014. nov. 17. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon magas súlyról kezdtem mindkét terhességemet, az első "+" teszttől napi 160 g CH diétát tartottam.

Az első pár nap nagyon durva, de aztán hozzászokik a szervezet, és ma már nagyon jó minőségű, tápláló CH diétás étrend állítható össze a kínálatból (illetve én többnyire főzök magamra, és azt hozom a munkahelyre).

Amit teljesen negligáltam, az a fehér cukor, a fehér liszt, és minden tésztaféle (bolti reggeli péksütemények is).

Rizst, burgonyát, hüvelyeseket módjával eszem, rengeteg natúr joghurt, gyümölcs (kivétel: szőlő és banán), zöldség, sonka, tojás szerepel az étlapomon.

A későbbi problémák (nemcsak terhességi cukor, de magas vérnyomás, visszeresség stb.) miatt is érdemes erre odafigyelni, rendszeresen kontrolláltatni pl. a vércukrodat.

Ha nagyon nem bírok magammal, a következőket nassolom:

olivabogyó, alma sajttal, pár szem dió vagy mandula, két kocka diab. csoki (nem fruktózzal készült!).

1-2 hét odafigyeléssel ki lehet tapasztalni, mi a jó neked, mi telít el az ehető dolgok közül, nagyon jó receptek vannak a neten is.

Kérd szakember (védőnő, kórházi dietetikus) segítségét, még most, az elején.

2014. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is nagyon magas súlyról indultam, ezért az elejétől tartottam a 180 g ch diétát. Csak nem túl szigorúan. Ez annyira volt jó, hogy a 24. héltig semmit nem híztam. Aztán jött a terheléses cukor vizsgálat, ami nagyon rossz lett. Továbbra is a 180 g-os ch diétát kell tartanom, csak most szigorúan kerülve a fehér cukrot, a fehér lesztet, a tésztákat. Így a 33.hétre lefogytam 6 kilót. A picikém pedig gyönyörűen fejlődik! Fontos a sokszor keveset evés elve is. Az elején elég kemény ez a diétás dolog, de ha hozzászoksz direkt kellemes lesz. Én egyre jobban érzem magam a bőrömben :) Ha rámtör a "zabálhatnék" akkor keverek joghurtból/túróból valami krémet. (gyümölccsel, vagy fahéjjal) vagy eszek diót almával. Én ugyan nem dohányoztam, de mindig is nagy evő voltam, ezlrt kemény volt a diéta eleje, de megérte :) Sok sikert! Boldog babavárást! És csúcs, hogy letetted a cigit! :)
2014. nov. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hol lehet megtalálni ezt a 180-as diétát?

Én az első terhességem előtt és közben is rengetege híztam. 3 év alatt utána leadtam 40 kg-ot. Most tervezzük a tesót, és 3 hete én sem cigizek, és hát látom magamon,hogy 2-3 kilót híztam. Többet nem szeretnék. Mondjuk én a sportot nem hagyom abba. A dokim mondta,hogy kisebb intenzitással, de kocoghatok, ha babás leszek, akkor is.

Viszont az étrendemmel is kezdem kellene valamit!

2014. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia 3-as, 2-es vagyok :) Nekem a dietetikus nővér adta meg az arányokat.

Reggeli: 35-40g ch

Tízórai: 15g ch

Ebéd: 55-60g ch

Uzsona: 15g ch

Vacsora: 40g ch

Utóvacsora: 15g ch

Én innen számolgatom ki:

[link]

Csak a mennyiségeket kell megadni, és kiadja, hogy mennyi szénhidrátot tartalmaz.

2014. nov. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Nem nagyon hataroztam meg el magam az a baj de napok kerdese es rafeszulok a temara..

Nem vagyok elragadtatva a ch szamolasatol.. :/

Meg ugy egyaltalan az egesztol..

De vmit ideje lesz elkezdeni mert mar most gyulolom magam..

Koszonom a segitseget! Es kitartast nektek is!!

2014. nov. 18. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!