Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 23. heti uh is ugyan olyan...

A 23. heti uh is ugyan olyan mint a 12-18. heti?

Figyelt kérdés

Ez is genetikai ultrahang? Az elso ketto egyszeru hasi uh volt amin neztek a baba mereteit es hogy minden rendben van e.

Azutani hetrn lesz a cukormeres/vervetel, azutan milyrn vizsgalatok szoktak lenni?

Kismamak es anyukak nektek mik kovetkeztek ezek utan?


2018. dec. 29. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:

18 hetes uh után elvileg csak a 32. héten van kötelező ultrahang.

24. héten a cukorterheléses vérvétel a 2. nagylaborral.


Viszont, a magándokim 4-5 hetente ránéz a babára, így a 18 hetes uh után (ami 19 hetesen volt), nekem a 24. héten lesz egy ultrahang, ez nem genetikai, de megmér és megnéz mindent. Közben pedig megyünk 5D babamozira 21 hetesen.

2018. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
23. héten nincs kötelezô uh, így ha csinálnak, akkor az egy gyors ellenôrzés, nem olyan részletes, mint a genetikai. Ahogy elsô írta, lesz még egy alaposabb uh, ill. a végén (36. hét) egy utolsó nagy labor, és ált. ekkor is van még egy uh, de ehhez nem kell szonográfus. Ekkor streptococcus szûrés is szokott lenni kenetbôl.
2018. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a doki hogy minden rendben de a biztonsag kedveert ajanlja a 23. heten is, 24 heten lesz a vervetel a cukor miatt. Mi is tervezzuk a babamozit mert annyira jo lenne latni tobb ideig es reszletesebben😄
2018. dec. 29. 19:39
 4/6 A kérdező kommentje:
Na ezzel nem voltam tisztaban hogy genetikainak szamit e mert nem mondtak csak hogy ajanljak az uh-t de persze nem kotelezo, de nyilvan elmegyek
2018. dec. 29. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nekem azért volt 23 hetesen, mert a dokim minden kismamánál ragaszkodik hozzá, azzal az indokkal, hogy a 24. héttől élveszülés van, és ha nagyon-nagyon nagy gáz lenne, még meg lehet szakítani az annál fiatalabb terhességet. Most abba ne menjünk bele, hogy szerintem milyen szörnyű megölni egy olyan gyereket, akinek már hetek óta érzed a mozgását, úgy, hogy kevesebb van hátra a várandósságból, mint amennyi eltelt. Ettől függetlenül volt olyan ismerősünk kettő is, akinek cisztát találtak a baba agyában a 18. héten, ilyenkor nyilván még indokoltabb ránézni, hogy hogyan alakult a helyzet és felmérni a lehetőségeket. Nekem hál'istennek addig és a 24. héten sem volt probléma a babával, de az orvos ugyanúgy megnézte az agyát, szívét, gyomor-és hólyagtelődést, gerincvonalat, stb, mint a 18. héten.
2018. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-os igen sajnos elofordul es borzalmas tenyleg mar ilyenkor minden kismama varja a babat es a csalad es az apuka is, mondtam az orvosomnak hogy orulok hogy kell mennem biztos ami biztos alapon, barmilyen vizsgalatra elmegyek ha kell a fo az egeszsege, vedonom is mondta hogy jo orvosom van hogy ajanlotta hogy mehetek. Valoban szornyu lenne ha kiderulne hogy barmi baja van foleg ugy hogy mar rugdos es hogy mennyi mindent bevasaroltunk neki, de bizom a legjobbakban es eddig szerencsere minden rendben :
2018. dec. 29. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!