Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha sokszor...

Mit csináljak, ha sokszor rettegek, hogy terhes leszek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem tudom van-e valaki hasonló cipőben, de már lassan 27 vagyok és sokszor előtör belőlem valamiféle “rettegés”, hogy mi van ha védekezés mellett terhes leszek, illetve mi van ha nem veszem időben észre és már kifutok az időből ahhoz, hogy abortuszra menjek? Tudom ennek nem olyan sok az eselye, de a családban volt már olyan, konkrétan anya húga, hogy terhes lett, mégis volt közben vérzése, így nem vette észre, csak kb 2,5 hónaposan. És sokkol a gondolat, hogy mi van ha velem is előfordul ilyesmi. Nem akarok gyereket egyáltalán, tehát nekem nagy trauma lenne ha teherbe esnék és műtétre kéne mennem, mert hat azért mégiscsak egy műtét, ahol léphetnek fel komplikációk. Próbáltam már magamban leküzdeni ezt, van hogy sikerül és olyankor hosszabb ideig nem aggódom ezen, aztán megint előjön. Védekezunk természetesen, de hat sajnos nincs 100%-os védelem.

Szerintetek csak tulreagalom a dolgot? Férjem szerint kicsit igen és nem kéne ennyire rágörcsölnöm, hiszen igen kevés az esély, hogy védekezés mellett teherbe essek.

Van köztetek olyan, aki hasonló problémával és küzd és ha igen, hogyan győzi le ezt az érzést?


2019. jan. 1. 16:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Lehet valakinek van arra csak úgy párszáz eurója, hogy atmenjen egyik szomszédos országba és elkötesse magát, nekünkannyira nincs, másra kell jelenleg a pénz.

És nem vagyok lemaradva, szigorítottak a törvényen, tehát továbbra sem tudom itthon elkottetni magam, ami szerintem azért elég nevetséges, hogy még az embernek kell utazgatni több száz kilométert és fizetni több száz eurót, hogy rendelkezhessen a teste felett.


Egyébként nem vagyok lusta utánanézni a dolgoknak, szimplán óvszer + megszakítással mellett úgy gondoltam, hogy bebiztosítottuk magunkat, ennek ellenére is bennem van sokszor a para.

Amúgy köszi a “tanácsot”, de csak azért mert nem akarok gyereket, még szexelni igen is szeretek, ahogy kb minden más ember. Manapság már az emberek többsége nem azzal a céllal szexel, hogy gyereket csináljon, szimplán élvezni akarja..

2019. jan. 1. 19:45
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kerdezo..igaz...manapsag nemcsak ezert szexelunk. Nem

Kell mindenkinek szaporodni, neked meg plane nem. Szoval ez igy jo.

2019. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Egyebkent miert nem akartok gyereket a ferjeddel?
2019. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem is akarok szaporodni, ezzel tisztában vagyok és voltam mindig is, erről szólt a kérdésem is.

Egyébként nem szeretjuk a gyerekeket, idegesít a sírásuk, hisztijük, mindenük. Nem akar egyikünk sem egy életre szóló felelősséget, mi így élvezzük az eletet, hogy odamegyünk, ahova akarunk, akkor amikor akarunk stb, nem bírnank a korlátozottsagot. Kb ezek miatt.

2019. jan. 1. 20:39
 15/16 Nonner ***** válasza:

Esetleg spirál vagy ilyesmi sem játszik?

Amúgy van férfi vasectomia is, ennek egyszerűbb dolgai vannak, ezt találtam:

A vasectomia feltételei Aki eldöntötte, hogy meddővé tételét kéri, az végleges döntést hoz, és szándékáról nyilatkozatot ír alá. Az orvosnak jog által kirótt feladata a kérelmezőt tájékoztatni az egyéb fogamzásgátlási lehetőségekről, a beavatkozás lehetséges szövődményeiről, és válaszol a felmerülő kérdésekre. Az írásban tett nyilatkozat után törvény által előírt várakozási idő van. Ha a nagykorú kérelmező 26 év alatti, akkor az első nyilatkozat aláírásától számított hat hónap múlva ismételheti meg újból szándékát. Ha újabb hat hónap elteltével megjelenik a kórházban, és még mindig igényli a beavatkozást, akkor elvégezhető a műtét. 26 év felettieknek mindez kétszer 3 hónap.


Részletek: [link]

2019. jan. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Fejbe rakj redet, mert szeritem ez már túlzás. Azér nem végzik el csak úgy nőn, mert visszafordíthatatlan, míg férfinél visszafordítható.
2019. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!