Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan hogy nincs peteérés...

Van olyan hogy nincs peteérés de sikerul a terhesseg?

Figyelt kérdés

Évekig nem volt p-én de olvastam hogy nem szükséges a teherbeesehez mert akkor is lehet...

szerintetek?

Most nekünk sikerült 4 év védekezés nélkül de akkor most hogy? Eddig miért nem? Csak a peteeres áll a mögötte ?


2019. jan. 5. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért sikerült, mert volt ovulációd, anélkül mégis hogy jöhetne létre egy terhesség? :O
2019. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Egy kis Wikipédia:


"Az ovuláció (a latin ovum, tojás szóból ered) magyarul peteérés, az érett petesejt kilökődése a petefészekből. Az embernél a menstruációs ciklus közepén, általában a 14. napja körül történik.

A menstruációs vérzés után, a méhnyálkahártya regenerálódásával egyidőben a szervezet ösztrogén szintje folyamatosan növekszik. Amikor az ösztrogén mennyisége eléri a megfelelő szintet, az agyalapi mirigy nagymennyiségű sárgatestserkentő hormont (LH) juttat a szervezetbe, aminek hatására bekövetkezik a tüszőrepedés. Az érett petesejt a petevezetékbe vándorol, a tüsző pedig átalakul, sárgatest képződik belőle"


Ebben benne van a válasz. Szóval összetett a folyamat.

2019. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem szükséges, hogy ÉPPEN AKKOR legyen peteérés, mikor az együttlét van.. Ergo teherbe lehet esni akkor is ha nem pont peteéréskor szeretkeznek az emberek. Peteérés teljes hiányában viszont nincs minek megtermékenyülnie értelem szerűen.. Ha most sikerült teherbeesned, akkor volt peteérésed.
2019. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Elég nagy a sötétség a fejedben,kérdező..

Ha nem lenne ovuláció,vagyis nem szabadulna ki a tüszőből a petesejt,akkor mégis hogyan termékenyíthetné meg a hímivarsejt..

2019. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Nincs.


Nálatok nyilván volt valami egyéb nehezítő tényező, ami miatt csökkent a terhesség esélye, ezért tartott négy évig.

2019. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Akartam erre valaszolni, de van az a szint amkre keptelen vagyok lemenni, bocs.
2019. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen lehet nagy a sötétség a fejembe,de én csak azt írtam le amit a neten is olvastam... az nekem is elég érdekes.

2019. jan. 6. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg félre értetted, amit leírtak.

A terhesség úgy kezdődik, hogy a hímivarsejt megtermékenyíti a petesejtet. Na már most, ha nincs peteérés, nincs érett petesejt, a hímivarsejtnek nincs mit megtermékenyítenie, tehát hogy is lehetne így terhesség? Hát, ha csak nem te vagy szűz mária...:)

2019. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:D

Köszi! Lehet így is válaszolni. Nxilvan nem vagyok full hulye de mégis az a baj sokat olvasok... :/

2019. jan. 6. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!