Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Háziorvos terhes táppénzre...

Háziorvos terhes táppénzre vehet 2hétre? Utána viszek a nőgyógyásztól igazolást, van hozzá időpontom.21hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
2019. jan. 9. 06:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Első alkalommal kell a 9-es kódhoz a szakorvosi javaslat. Még az én dokim is ragaszkodott hozzá, pedig jóban vagyunk és nagyon jó fej, laza háziorvos. Aztán az meg már háziorvosfüggő, hogy kér-e újra havonta, vagy folyamatosan azon tart.
2019. jan. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De amúgy 8-as kóddal táppénzre vehet két hétre akármivel.

#1-es voltam

2019. jan. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ő ajánlás nélkül nem vehet 9es kóddal táppénzre, mert kap egy ellenőrzést és úgy megbüntetik, hogy csak na. De 8assal igen, pl. megfáztál, fáj a gyomrod, megy a hasad, hánysz...
2019. jan. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 6 hetes vagyok,volt két vetélésem,ezért a házi orvos kiírt megfázassal.Kedden megyek nőgyógyászhoz,attol függ a további.Egyébkènt a házi orvos 1 hónapig vehet fel,utánna havonta kell valami papír a nőgyógyásztól.
2019. jan. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok.Nem tudom,hogy a más rendszer miatt e,de tőlem csak a legelején kérte el a háziorvos a szakorvosi leletet,azóta nem,hanem autómatikusan kiîr minden alkalommal további 2 hétre.

Kellemes babavárást kívánok!

Üdv, egy kismama

2019. jan. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Engem a háziorvosom táppénzen tart már több,mint egy hónapja mert vészes hányásban szenvedek.Erőltetni akarja a 9es kódot de én nem szeretném mert még vissza szeretnék menni dolgozni.De ő is felvehetne 9essel ezek szerint nőgyógyászi ajánlás nélkül is.Így 8assal tart. Ezek szerint orvosa válogatja
2019. jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!